Zbiórka Zbiórka na lodówkę społeczną - miniaturka zdjęcia

Zbiórka na lodówkę społeczną Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Zbiórka na lodówkę społeczną - zdjęcie główne

Zbiórka na lodówkę społeczną

165 zł  z 1 400 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Każdego dnia na całym świecie marnują się niezliczone ilości nadającego się do spożycia jedzenia. W tym samym czasie miliardy ludzi cierpią z niedożywienia. Czy naprawdę jedynym miejscem dla nadmiaru domowej żywności jest kosz? Zdecydowanie nie! Tym jedzeniem można się podzielić z potrzebującymi, którzy czekają na pomoc, a w większości przypadków nie mają śmiałości by o nią poprosić. Dzielić się żywnością można na wiele sposobów: włączając się w zbiórki żywności, przekazując jedzenie do instytucji zajmujących się pomocą, organizując poczęstunki czy... zostawiając je w lodówce społecznej!

Czym jest lodówka społeczna? 

Lodówka społeczna to lodówka znajdująca się w ogólnodostępnym miejscu umożliwiająca dzielenie się żywnością z potrzebującymi. Zasada funkcjonowania wyjątkowej lodówki jest prosta: darczyńca zostawia w lodówce żywność (z wyraźnym oznaczeniem terminu ważności), którą z lodówki może zabrać potrzebująca osoba. Taka lodówka to szansa dotarcia każdego miesiąca do setek osób, które nie mają środków na zakup produktów spożywczych.

Ty zostawiasz jedzenie, nie wyrzucasz! Ktoś inny jedzenie odbiera i nie chodzi głodny!

  

Lodówka społeczna to stosunkowo nowy innowacyjny sposób na pomaganie innym, który zyskuje coraz zainteresowanie przez wzgląd na prostotę funkcjonowania. Lodówki społeczne są już obecne w wielu miastach na terenie całej Polski, z każdym miesiącem jest ich coraz więcej. Wspólnie postarajmy się by i w Porębie stanęła taka lodówka!

Zbieramy na zakup lodówki społecznej!

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Lokalnego od wielu lat aktywnie działa wielopłaszczyznowo na rzecz lokalnej społeczności, organizując inicjatywy edukacyjne, akcje charytatywne czy przedsięwzięcia nastawione na pomoc osobom mającym problemy ze znalezieniem pracy. Tym razem, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Porębie podjęliśmy się zbiórki środków na zakup lodówki społecznej - lodówki, która przez wiele lat będzie służyć potrzebującym. Koszt lodówki dostosowanej do potrzeb lokalnej społeczności to 1400 zł. Zakupiona lodówka zostanie udostępniona potrzebującym i darczyńcom na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie.

Gorąco prosimy o wsparcie naszej zbiórki. Liczy się każdy gest. Każda złotówka to krok bliżej do zakupu lodówki, to krok w dobrą stronę - stronę pomocy potrzebującym.

Wspólnie wykonajmy 1400 kroków i uzbierajmy kwotę, za którą zakupimy lodówkę.

Za każde wsparcie i pomoc dziękujemy w imieniu własnym, ale także tych, którzy w przyszłości będą korzystać z lodówki.


O Centrum Rozwoju Lokalnego 

Jesteśmy organizacją, która inicjuje i wspiera inicjatywy prospołeczne. Aktywnie wspieramy proces edukacji dzieci poprzez organizację akcji edukacyjnych o zasięgu ogólnopolskim, których tematyka podejmuje kwestie bezpieczeństwa, ochrony środowiska i ekologii, promocji zdrowego i aktywnego trybu życia. Prowadzimy zbiórki charytatywne na leczenie i rehabilitację naszych podopiecznych, którzy cierpią na różne schorzenia. Organizujemy szkolenia, staże i praktyki - podejmujemy działania, które zwiększają szanse na rynku pracy. Aktywnie współpracujemy z takimi instytucjami jak Policja czy Straż Pożarna przy organizacji inicjatyw skierowanych do różnych grup społecznych. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
165 zł  z 1 400 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Emilia Sikora - awatar
Emilia Sikora
10
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Agnieszka Karasińska - awatar
Agnieszka Karasińska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
hbrtt - awatar
hbrtt
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij