Dalia Dorota Mikulska - awatar

Dalia Dorota Mikulska

Organizator zbiórki

Czy zastanawiałeś się kiedyś...

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest żyć w ciągłym zagrożeniu, nie wiedząc czy dożyjesz następnego dnia, czy Twoi bliscy go doczekają? Jak to jest żyć w oblężonym mieście, o które walczy kilka grup zbrojnych? Co czują ludzie, których budzi wybuch? Albo jaki będzie los dzieci, które już od 5 lat pozbawione są prawa do edukacji, bo ich szkoły zostały zbombardowane albo zmienione na tymczasowe schronienia dla uchodźców wewnętrznych?

Jak wiele strachu i niepewności byłbyś w stanie znieść?

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

A może...

Może kiedy Ty czy ja podejmujemy decyzję o tym jaki film dziś obejrzeć albo gdzie spędzić urlop, ktoś inny musi dokonać tragicznego wyboru - sprzedać cały swój dobytek by opłacić przemytników czy zostać. Zaryzykować życie w trudach podróży czy ryzykować zostając w opanowanym wojną kraju. Oddać swój los w ręce przemytników lub pozwolić, by zależał on od tych, w czyich rękach znajdzie się jego miasto. Gdybyś to był Ty, jaką podjąłbyś decyzję?

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

A jeśli...

A jeśli zdecydowałbyś się uciec - jak myślisz, jak długo mógłbyś mieszkać w namiocie? Ile byłbyś w stanie poświęcić dla obietnicy bezpieczeństwa i godnego życia? I co byś czuł, gdyby na obcej ziemi okazało się, że ta obietnica była kłamstwem? Gdyby Twoje nadzieje na bezpieczeństwo, pokój i stabilność okazały się tylko złudą i pozostało Ci zaakceptować tułaczy los, ten nędzny, przemakający namiot i zamkniętą granicę.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą studentów kierunku pomoc humanitarna. Mamy różne doświadczenia i wykształcenie. Łączy nas na pewno jedno: obchodzi nas los tych, którzy opuścili swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca i chcemy pomóc. Mamy dosyć czytania o tym, co się dzieje w miejscach takich jak Syria i Libia, czy o warunkach, w jakich żyją ludzie, którzy z tych lub innych krajów uciekli do Turcji, Libanu, Jordanii. Albo ci, którzy z nadzieją na lepsze życie wyruszyli w trudną i niebezpieczną podróż do Europy.

Ale chyba najbardziej mamy dosyć słuchania i czytania wylewającego się od wielu miesięcy jadu nienawistnych komentarzy. Aby nie siedzieć bezczynnie wkrótce spakujemy najpotrzebniejsze rzeczy i pojedziemy tam aby pomóc działającym na miejscu organizacjom. Część z nas już tam była.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

Jak Ty możesz pomóc?

Nie prowadzimy zbiórki ubrań czy innych przedmiotów, bo znacznie łatwiej będzie nam kupić na miejscu to, co jest najbardziej potrzebne koczującym w namiotach ludziom, w szczególności dzieciom.

Nie prosimy o pieniądze na bilety dla nas, tylko o wsparcie dla uchodźców. Transport opłacimy sobie sami, a każdą zebraną tu złotówkę wydamy na koce, buty, ubrania, wodę, produkty spożywcze, artykuły higieniczne etc.

Wesprzeć nas możesz tutaj:

https://pomagam.pl/losuchodzcow

Prosimy o wpłaty, choćby niewielkie.

Zachęcamy także do udostępniania i zapraszania znajomych!

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

Dlaczego?

W prowizorycznym obozie na granicy grecko-macedońskiej koczują tysiące ludzi. To, co zachodnie media nazywają "kryzysem migracyjnym" to przede wszystkim ich osobista tragedia, koszmarne warunki, w jakich od dłuższego czasu żyją. Chcemy sprawić by ich tułaczka stała się odrobinę lżejsza. Bo są ludźmi i nie możemy dopuścić, by żyli w urągających ludzkiej godności warunkach.

Prosimy uprzejmie o niezamieszczanie tu pogardliwych komentarzy - nie zatrzymają one imigracji, nie powstrzymają też żadnej armii przed zbombardowaniem czyjegoś domu. Mogą za to komuś sprawić przykrość.

Zamieszczone na stronie zdjęcia zostały wykonane przez Konrada Wysockiego, który niedawno wrócił z Idomeni. Profil Konrada na Facebooku możecie znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/WysockiFotograf/?fref=ts

Dziękuję i pozdrawiam,

Dalia

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

Aktualności

 • Dalia Dorota Mikulska - awatar

  Ewakuacja obozu

  24.05.16
  24.05.16

  Dzisiejszego ranka, gdy tylko zaczęło świtać, policja rozpoczęła ewakuację nielegalnego obozowiska. Operacja była zaplanowana, lecz wolontariusze pozostawali w napięciu od kilku dni ze względu na sprzeczne informacje, które do niech docierały. Większość bezpośrednio zainteresowanych o swojej dalszej drodze dowiedziała się dopiero gdy w obozie zobaczyli setki umundurowanych funkcjonariuszy. Uchodźcy, którzy mają zostać przetransportowani w okolice Salonik z pakunkami, a często również wózkami inwalidzkimi i spacerówkami zmierzają teraz w kierunku przygotowanych w tym celu autobusów. Część nowszech wpłat, których nie zdążyliśmy jeszcze przekazać, zostanie przekazana organizacjom działającym na rzecz uchodźców przebywającym w innym miejscu, gdzie również potrzebna jest pomoc. Zrobimy to wtedy, gdy cała sytuacja stanie się nieco bardziej klarowna. Zdjęcie: Halina Sikora

  Zdjęcie aktualności 909

Komentarze

 • Sasza - awatar

  Sasza

  13.05.16
  13.05.16

  Dzięki, ża pomagacie!

 • Piotr - awatar

  Piotr

  11.05.16
  11.05.16

  Robicie coś niesamowitego, nie poddawajcie się nigdy, bo Świat potrzebuje właśnie takich ludzi!

 • Megi - awatar

  Megi

  10.05.16
  10.05.16

  Trzymam kciuki za Wasze zaangażowanie!

  • Dalia Dorota Mikulska - awatar

   Dalia Dorota Mikulska - Organizator zbiórki

   11.05.16
   11.05.16

   Dziękujemy! Od osób, które są na miejscu wiemy, że sytuacja jest coraz cięższa, ale zrobimy co możemy by dołożyć swoją cegiełkę.

 • MAGDA - awatar

  MAGDA

  15.04.16
  15.04.16

  ŚWIETNA INICJATYWA!!!

Dalia Dorota Mikulska - awatar

Dalia Dorota Mikulska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 56

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Ewelina - awatar
20
Ewelina
Jan - awatar
300
Jan
Karolina - awatar
160
Karolina
Dominik - awatar
20
Dominik
Jarek - awatar
100
Jarek
magdalena - awatar
50
magdalena
Alina - awatar
100
Alina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.