Zbiórka Pomoc dla uchodźców w Idomeni - zdjęcie główne

Pomoc dla uchodźców w Idomeni

2 870 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Dalia Dorota Mikulska - awatar

Dalia Dorota Mikulska

Organizator zbiórki

Czy zastanawiałeś się kiedyś...

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest żyć w ciągłym zagrożeniu, nie wiedząc czy dożyjesz następnego dnia, czy Twoi bliscy go doczekają? Jak to jest żyć w oblężonym mieście, o które walczy kilka grup zbrojnych? Co czują ludzie, których budzi wybuch? Albo jaki będzie los dzieci, które już od 5 lat pozbawione są prawa do edukacji, bo ich szkoły zostały zbombardowane albo zmienione na tymczasowe schronienia dla uchodźców wewnętrznych?

Jak wiele strachu i niepewności byłbyś w stanie znieść?

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

A może...

Może kiedy Ty czy ja podejmujemy decyzję o tym jaki film dziś obejrzeć albo gdzie spędzić urlop, ktoś inny musi dokonać tragicznego wyboru - sprzedać cały swój dobytek by opłacić przemytników czy zostać. Zaryzykować życie w trudach podróży czy ryzykować zostając w opanowanym wojną kraju. Oddać swój los w ręce przemytników lub pozwolić, by zależał on od tych, w czyich rękach znajdzie się jego miasto. Gdybyś to był Ty, jaką podjąłbyś decyzję?

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

A jeśli...

A jeśli zdecydowałbyś się uciec - jak myślisz, jak długo mógłbyś mieszkać w namiocie? Ile byłbyś w stanie poświęcić dla obietnicy bezpieczeństwa i godnego życia? I co byś czuł, gdyby na obcej ziemi okazało się, że ta obietnica była kłamstwem? Gdyby Twoje nadzieje na bezpieczeństwo, pokój i stabilność okazały się tylko złudą i pozostało Ci zaakceptować tułaczy los, ten nędzny, przemakający namiot i zamkniętą granicę.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą studentów kierunku pomoc humanitarna. Mamy różne doświadczenia i wykształcenie. Łączy nas na pewno jedno: obchodzi nas los tych, którzy opuścili swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca i chcemy pomóc. Mamy dosyć czytania o tym, co się dzieje w miejscach takich jak Syria i Libia, czy o warunkach, w jakich żyją ludzie, którzy z tych lub innych krajów uciekli do Turcji, Libanu, Jordanii. Albo ci, którzy z nadzieją na lepsze życie wyruszyli w trudną i niebezpieczną podróż do Europy.

Ale chyba najbardziej mamy dosyć słuchania i czytania wylewającego się od wielu miesięcy jadu nienawistnych komentarzy. Aby nie siedzieć bezczynnie wkrótce spakujemy najpotrzebniejsze rzeczy i pojedziemy tam aby pomóc działającym na miejscu organizacjom. Część z nas już tam była.

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

Jak Ty możesz pomóc?

Nie prowadzimy zbiórki ubrań czy innych przedmiotów, bo znacznie łatwiej będzie nam kupić na miejscu to, co jest najbardziej potrzebne koczującym w namiotach ludziom, w szczególności dzieciom.

Nie prosimy o pieniądze na bilety dla nas, tylko o wsparcie dla uchodźców. Transport opłacimy sobie sami, a każdą zebraną tu złotówkę wydamy na koce, buty, ubrania, wodę, produkty spożywcze, artykuły higieniczne etc.

Wesprzeć nas możesz tutaj:

https://pomagam.pl/losuchodzcow

Prosimy o wpłaty, choćby niewielkie.

Zachęcamy także do udostępniania i zapraszania znajomych!

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

Dlaczego?

W prowizorycznym obozie na granicy grecko-macedońskiej koczują tysiące ludzi. To, co zachodnie media nazywają "kryzysem migracyjnym" to przede wszystkim ich osobista tragedia, koszmarne warunki, w jakich od dłuższego czasu żyją. Chcemy sprawić by ich tułaczka stała się odrobinę lżejsza. Bo są ludźmi i nie możemy dopuścić, by żyli w urągających ludzkiej godności warunkach.

Prosimy uprzejmie o niezamieszczanie tu pogardliwych komentarzy - nie zatrzymają one imigracji, nie powstrzymają też żadnej armii przed zbombardowaniem czyjegoś domu. Mogą za to komuś sprawić przykrość.

Zamieszczone na stronie zdjęcia zostały wykonane przez Konrada Wysockiego, który niedawno wrócił z Idomeni. Profil Konrada na Facebooku możecie znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/WysockiFotograf/?fref=ts

Dziękuję i pozdrawiam,

Dalia

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla uchodźców w Idomeni

Aktualizacje


 • Dalia Dorota Mikulska - awatar

  Ewakuacja obozu

  24.05.2016
  24.05.2016

  Dzisiejszego ranka, gdy tylko zaczęło świtać, policja rozpoczęła ewakuację nielegalnego obozowiska. Operacja była zaplanowana, lecz wolontariusze pozostawali w napięciu od kilku dni ze względu na sprzeczne informacje, które do niech docierały. Większość bezpośrednio zainteresowanych o swojej dalszej drodze dowiedziała się dopiero gdy w obozie zobaczyli setki umundurowanych funkcjonariuszy. Uchodźcy, którzy mają zostać przetransportowani w okolice Salonik z pakunkami, a często również wózkami inwalidzkimi i spacerówkami zmierzają teraz w kierunku przygotowanych w tym celu autobusów.

  Część nowszech wpłat, których nie zdążyliśmy jeszcze przekazać, zostanie przekazana organizacjom działającym na rzecz uchodźców przebywającym w innym miejscu, gdzie również potrzebna jest pomoc. Zrobimy to wtedy, gdy cała sytuacja stanie się nieco bardziej klarowna.

  Zdjęcie: Halina Sikora

  Zdjęcie aktualizacji 909

Komentarze


 • Sasza - awatar

  Sasza

  13.05.2016
  13.05.2016

  Dzięki, ża pomagacie!

 • Piotr - awatar

  Piotr

  11.05.2016
  11.05.2016

  Robicie coś niesamowitego, nie poddawajcie się nigdy, bo Świat potrzebuje właśnie takich ludzi!

 • Megi - awatar

  Megi

  10.05.2016
  10.05.2016

  Trzymam kciuki za Wasze zaangażowanie!

  • Dalia Dorota Mikulska - awatar

   Dalia Dorota Mikulska - Organizator zbiórki

   11.05.2016
   11.05.2016

   Dziękujemy! Od osób, które są na miejscu wiemy, że sytuacja jest coraz cięższa, ale zrobimy co możemy by dołożyć swoją cegiełkę.

 • MAGDA - awatar

  MAGDA

  15.04.2016
  15.04.2016

  ŚWIETNA INICJATYWA!!!

2 870 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 56 osób
Dalia Dorota Mikulska - awatar

Dalia Dorota Mikulska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 56

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Ewelina - awatar
Ewelina
20
Jan - awatar
Jan
300
Karolina - awatar
Karolina
160
Dominik - awatar
Dominik
20
Jarek - awatar
Jarek
100
magdalena - awatar
magdalena
50
Alina - awatar
Alina
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij