Zbiórka Naprawa grobu Virtuti Militari - zdjęcie główne

Naprawa grobu Virtuti Militari

2 100 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby
Bartłomiej Wiewiórka - awatar

Bartłomiej Wiewiórka

Organizator zbiórki

Aktualizacja: 29.11.2019 10:46

Ukończony grób można zobaczyć na cmentarzu parafialnym w Żywcu przy ulicy Komonieckiego.  Działka 8, rząd 1, grób 3

Dziękuje za pomoc.

____

Pierwotna forma zbiórki przed ukończeniem:

Witam, zbiórkę przeprowadzam pierwszy raz w życiu, nie wiem jak wystawia się podobne ogłoszenia w profesjonalny sposób, proszę o wyrozumiałość.

Pozwolę sobie posłużyć się listą pytań, na które pomagam.pl proponuje odpowiedzieć, wystawiając ogłoszenie:

1) kim jesteś: 

Jestem osobą posiadającą grób członka rodziny w sąsiedztwie grobu kawalera krzyża Virtuti Militari Kpt. Tadeusza Florkowskiego i Jego żony. Odwiedzając to miejsce, z roku na rok grób wyglądał coraz gorzej- do stanu obecnego. Nie mam możliwości z oczywistych przyczyn dotrzeć do informacji, czy ci ludzie mieli rodzinę oraz możliwości do opieki nad grobem. 

2) na co (lub dla kogo) zbierasz pieniądze:

Celem zbiórki jest kwota 2000pln na jaką została wyceniona całkowita odbudowy nagrobka kawalera krzyża Virtuti Militari, byłego jeńca Oflagu IIC w Woldenburgu, oraz Jego żony. Grób mieści się na cmentarzu parafialnym w Żywcu przy ulicy Komonieckiego. Abonament za miejsce pochówku biorę na siebie.

3) jak zostaną one wykorzystane:

Zbiórka dotyczy wykonania takiego samego nagrobka z lastriko od nowa + nową tablice nagrobną z granitu.

4) jak wiele znaczy dla Ciebie pomoc i jak bardzo będziesz za nią wdzięczny:

Chcę realnie przyczynić się do spoczynku w pokoju Kogoś, kto przyczynił się do mojego życia w pokoju

5) jeśli zbierasz pieniądze dla osoby, z którą nie jesteś spokrewniony, wyraźnie napisz, że osoba ta lub jej najbliżsi o tym wiedzą i zgadzają się na to:

Tak jak wspomniałem powyżej, zbieram pieniądze faktycznie bez wiedzy rodziny tych zmarłych ludzi, jednak sądzę, że akurat w tym przypadku nikomu to nie zaszkodzi.

Dziękuje za uwagę i liczę na waszą pomoc.

_

P.S. Kartkę z treścią patriotyczną pozostawiło tam miasto, więcej zrobić nie mogą- ponieważ jest to grób prywatny, nie wojskowy.


Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.11.19
  20.11.19

  Św. pamięci Kapitan T. Florkowski był dowódcą I kompanii V baon ON tzw. Puckiego w 1939 roku w której służył mój ojciec Leon Sowiński.

  • Bartłomiej Wiewiórka - awatar

   Bartłomiej Wiewiórka - Organizator zbiórki

   29.11.19
   29.11.19

   Dziękuje Panu/Pani bardzo za darowiznę - dzisiaj zostały ukończone pracę nad odbudową grobu, może Pan/Pani zobaczyć zdjęcia w treści zbiórki.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.11.19
  07.11.19

  Świetnie, że są takie Osoby jak Ty wśród nas! Brawo dla Ciebie!

  • Bartłomiej Wiewiórka - awatar

   Bartłomiej Wiewiórka - Organizator zbiórki

   29.11.19
   29.11.19

   Dziękuje

2 100 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciły 63 osoby
Bartłomiej Wiewiórka - awatar

Bartłomiej Wiewiórka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 63

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ewa Kudzia - awatar
Ewa Kudzia
50
Tomasz Batko - awatar
Tomasz Batko
45
Paweł Mrowiec - awatar
Paweł Mrowiec
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
49
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij