Ludzkie Historie Podlasia

owner

Bartosz Cierbikowski

Organizator zbiórki

Zbiórka

Kim jestem?

Nazywam się Bartosz Cierbikowski. Mam 21 lat i na co dzień jestem studentem Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku: Logopedia z Audiologią. Pochodzę z Głowna - małej i skromnej miejscowości położnej 30km od Łodzi.

Od 5 lat moją najwiekszą pasją jest fotografia. To ona napędza mnie do życia każdego dnia. Odmieniła moje życie i zmieniła mnie jako człowieka. Zmieniła także mój pogląd na otaczający mnie świat. Szczególnie to, jak patrzę na ludzi.

W taki właśnie sposób, 1 stycznia 2013 roku, powstał mój autorski projekt: "Ludzkie historie, ludzkie twarze". Projekt ten jest idealnym dopełnieniem mojego podejścia do życia. Tego, że w każdym człowieku staram się doszukać czegoś wyjątkowego i pochylam się nad tymi, których większość ludzi omija. Chcę zrozumieć ich życie, dowiedzieć się, jakie mają marzenia.

To jest właśnie moja pasja: fotografia i opis osoby, bądź sytuacji, z którą miałem okazję się spotkać. Dzięki temu, że staram się patrzeć szerzej, to wciąż się uczę. Uczę się ludzi, ich życia, ich poglądów. 

Photo

Skąd pomysł?

Przypadek? Na pewno nie.

Pomysł tlił się w mojej głowie od dłuższego czasu. Od zawsze pragnąłem wnieść do życia coś unikalnego. Coś, dzięki czemu poczuję się spełnionym człowiekiem. Gdy fotografowałem ludzi, często samo fotografowanie ich mi nie wystarczało.

W myślach zadawałem sobie pytania. Drążyłem i myślałem nad tym, że przecież każdy człowiek ma doświadczenie, marzenia, jakieś swoje wzorce, które wytrwale naśladuję. Chęć wejścia wgłąb człowieka - rozpoczęcia rozmowy, wymiany zdań na życiowy temat - zwyciężyła. Tak powstała idea, którą dziś mam okazję Państwu prezentować.

To jest coś, co mnie napędza.Daje wiarę w lepsze jutro.

Photo

Realizowane cele

"Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali..." - słowa Jana Pawła II idealnie pasują do tego, o czym teraz chciałbym napisać.

Ilekroć poszukiwałem ludzkich twarzy na ulicach, tak stawiałem sobie poprzeczkę coraz wyżej i wyżej. Wpadłem na pomysł realizacji projektów tematycznych i udało mi się już 3 takie koncepcje wykonać. Jednym z nich był projekt "W kłębach dymu", zrealizowany w maju tego roku. Odbyłem wtedy 2-dniową podróż do Stężnicy, miejscowości położonej w Bieszczadach. Uchwycić życie smolarzy, ich trud, zaangażowanie i serce, które oddają wykonywanej przez siebie pracy, to był mój główny cel.

Tak poznałem pana Zygmunta, który nie wyobraża sobie życia bez tej pracy, która poniekąd jest również jego życiową drogą. Choć różniło nas wiele, to połączyło nas jedno: PASJA. To ona kształtuje oblicze człowieka. Ponad 6. godzinna rozmowa, której na długo nie zapomnę i fotografie, które znaczą dla mnie coś więcej - tak zrodził się materiał, z którego jestem niesamowicie dumny.

Wszystko po to, aby znów móc stać się lepszym człowiekiem. Uwierzyć, że potrafię dokonać wszystkiego, czego tylko bardzo mocno pragnę. Nie ma barier, nie ma przeszkód. One istnieją jedynie w naszych głowach, w myślach. Teraz dopiero zaczynam to rozumieć. A wszystko, co wydaje się przeszkodą, traktuję jako mojego sprzymierzeńca.

Photo

Na co zbieram środki?

Mam plany, mam marzenia. Wewnętrzne pragnienie osiągnięcia czegoś więcej, nie daje mi żyć. Stąd w mojej głowie pojawiają się tysiące nowych pomysłów, marzeń.

Tym kolejnym celem, na który chciałbym zebrać środki, jest projekt "Ludzkie Twarze Polskiej Wsi  - Podlasie 2016". Chcę pokazać prawdziwe wiejskie życie, ludzi wsi, żyjących swoim własnym życiem, bo inspirują mnie ci, którzy przeżyli więcej niż ja. Chcę nauki na dalsze życie, czerpania tego, co cenne.

Całej podróży przez Podlasie chciałbym dokonać, jadąc na rowerze i śpiąc w namiocie. Chcę stać się dla siebie, jak i dla tych wspaniałych starszych ludzi bardziej autentyczny, wręcz z życia wzięty. Wydaje mi się, że to jest piękne.

Na samą myśl o tym wszystkim, uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Przywiozę materiał, którym podzielę się ze światem. W którym opowiem o tym, jak było i co z tej wyprawy utkwiło mi w pamięci na dłużej.

Photo

Na co przeznaczę zebrane środki?

Wszystkie pieniądze przeznaczę na realizację jednego z największych projektów fotograficznych, który otworzy mi wiele dróg do dalszego rozwoju! Chciałbym też wydać pierwszy w życiu album ze zdjęciami z tej wyprawy, czy też zdjęć w większych rozdzielczościach.

Część środków chciałbym również przeznaczyć na organizację wernisaży, dzięki którym będę mógł zaprezentować swoje prace, oraz opowiedzieć o tym, co czułem, gdy spełniałem ten wymarzony cel - co zmienił we mnie ten wyjazd. Dzielenie się swoim doświadczeniem z drugim człowiekiem to moja pasja. Mam w sobie ogromna chęć dzielenia się z innymi tym, co sprawia, że czuję się spełniony, to jest coś, o czym marzę w życiu najbardziej.

A o marzenia warto walczyć!

Photo

Co zrobię, gdy zbiorę większą kwotę?

Dzięki zebraniu większej kwoty będę miał szansę na wydanie większej ilości albumów oraz różnych materiałów, którymi będę mógł się podzielić z większą ilością ludzi. Myślę też o wystawach i publikacjach w różnych czasopismach fotograficznych.

Przygotowałem również upominki dla tych, którzy z chęcią wesprą mój projekt - wydruki moich zdjęć. Jest też szansa na wyprodukowanie koszulek z logiem mojego projektu. Wszystko po to, aby móc Wam, choć w taki sposób się odwdzięczyć. Z tego miejsca już dziękuję!

W życiu warto walczyć o to, co się kocha. O to, co napędza człowieka do życia.

Rób to, co kochasz - kochaj to, co robisz.

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto

Aktualności

 • Bartosz Cierbikowski

  Ostatnie godziny! DZIĘKUJĘ ZA TE 26% ! :)

  17.11.15
  17.11.15

  Dziękuję Wam za wszystko! 26% kwoty zebrane! Cieszmy się z małych rzeczy to w nich szczęście największe zapisane jest! Dziękuję za wytrwałość, za wiarę i za to, że po prostu tutaj byliście jak i jesteście jeszcze do tej pory! Niezwykle ogromny krok naprzód! Uwierzyłem jeszcze bardziej w to, że jak się czegoś bardzo pragnie to jest się w stanie to osiągnąć! Dziękuję z całego serca za wsparcie mojej pasji! Tego, co napędza mnie każdego dnia do działania! :)

  Photo

Komentarze

 • Jakub

  16.11.15
  16.11.15

  Bartek, będzie dobrze. Trzymam kciuki.

  • Bartosz Cierbikowski

   Bartosz Cierbikowski - Organizator zbiórki

   21.11.15
   21.11.15

   Dziękuje Kuba naprawdę!!!!!!!!!! :)

 • Justyna

  11.11.15
  11.11.15

  ;)

  • Bartosz Cierbikowski

   Bartosz Cierbikowski - Organizator zbiórki

   11.11.15
   11.11.15

   Dziękuję z całego serca Justynko!!!!!!!!! Nawet nie wiesz jaki to dla mnie mega POWER! :))

 • Łukasz

  08.11.15
  08.11.15

  Zachęcam wszystkich gorąco do wsparcia :) powodzenia Bartku

  • Bartosz Cierbikowski

   Bartosz Cierbikowski - Organizator zbiórki

   09.11.15
   09.11.15

   Łukaszu, dziękuję Ci za wsparcie mojego projektu! To niezwykle miłe z Twojej strony! DZIĘKI! :)

 • Dzanas_DJ

  07.11.15
  07.11.15

  Skromna cegieła dla ambitnego przedsięwzięcia. Nawet tak skromne wpłaty pomnożone przez większą liczbę osób mogą pomóc w zrealizowaniu zamierzonego celu tego projektu.

  • Bartosz Cierbikowski

   Bartosz Cierbikowski - Organizator zbiórki

   09.11.15
   09.11.15

   Skromna, ale jak niezwykle ważna. Z całego serca dziękuję Ci za tą cegiełkę i za pomoc w spełnieniu mojego marzenia! Pozdrawiam Cię Serdecznie! :)

 • Beata

  04.11.15
  04.11.15

  Powodzenia Bartek ! :)

  • Bartosz Cierbikowski

   Bartosz Cierbikowski - Organizator zbiórki

   09.11.15
   09.11.15

   Dziękuję Beatko z całego serducha mojego! Sama dobrze wiesz, ile ten projekt dla mnie znaczy! :)

owner

Bartosz Cierbikowski

Organizator zbiórki

Wpłaty - 30

 • Avatar Iwona
  100
  Iwona
 • Avatar Jakub
  20
  Jakub
 • Avatar Monika
  10
  Monika
 • Avatar Wiktoria
  10
  Wiktoria
 • Avatar Ola
  10
  Ola
 • Avatar Justyna
  50
  Justyna
 • Avatar Justyna
  200
  Justyna
 • Avatar Marlena
  50
  Marlena
 • Avatar Jagoda
  50
  Jagoda
 • Avatar PaulinaP87
  200
  PaulinaP87

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę