Ludzkie Historie Podlasia

1 955 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Bartosz Cierbikowski - awatar

Bartosz Cierbikowski

Organizator zbiórki

Kim jestem?

Nazywam się Bartosz Cierbikowski. Mam 21 lat i na co dzień jestem studentem Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku: Logopedia z Audiologią. Pochodzę z Głowna - małej i skromnej miejscowości położnej 30km od Łodzi.

Od 5 lat moją najwiekszą pasją jest fotografia. To ona napędza mnie do życia każdego dnia. Odmieniła moje życie i zmieniła mnie jako człowieka. Zmieniła także mój pogląd na otaczający mnie świat. Szczególnie to, jak patrzę na ludzi.

W taki właśnie sposób, 1 stycznia 2013 roku, powstał mój autorski projekt: "Ludzkie historie, ludzkie twarze". Projekt ten jest idealnym dopełnieniem mojego podejścia do życia. Tego, że w każdym człowieku staram się doszukać czegoś wyjątkowego i pochylam się nad tymi, których większość ludzi omija. Chcę zrozumieć ich życie, dowiedzieć się, jakie mają marzenia.

To jest właśnie moja pasja: fotografia i opis osoby, bądź sytuacji, z którą miałem okazję się spotkać. Dzięki temu, że staram się patrzeć szerzej, to wciąż się uczę. Uczę się ludzi, ich życia, ich poglądów. 

Zdjęcie opisu zbiórki Ludzkie Historie Podlasia

Skąd pomysł?

Przypadek? Na pewno nie.

Pomysł tlił się w mojej głowie od dłuższego czasu. Od zawsze pragnąłem wnieść do życia coś unikalnego. Coś, dzięki czemu poczuję się spełnionym człowiekiem. Gdy fotografowałem ludzi, często samo fotografowanie ich mi nie wystarczało.

W myślach zadawałem sobie pytania. Drążyłem i myślałem nad tym, że przecież każdy człowiek ma doświadczenie, marzenia, jakieś swoje wzorce, które wytrwale naśladuję. Chęć wejścia wgłąb człowieka - rozpoczęcia rozmowy, wymiany zdań na życiowy temat - zwyciężyła. Tak powstała idea, którą dziś mam okazję Państwu prezentować.

To jest coś, co mnie napędza.Daje wiarę w lepsze jutro.

Zdjęcie opisu zbiórki Ludzkie Historie Podlasia

Realizowane cele

"Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali..." - słowa Jana Pawła II idealnie pasują do tego, o czym teraz chciałbym napisać.

Ilekroć poszukiwałem ludzkich twarzy na ulicach, tak stawiałem sobie poprzeczkę coraz wyżej i wyżej. Wpadłem na pomysł realizacji projektów tematycznych i udało mi się już 3 takie koncepcje wykonać. Jednym z nich był projekt "W kłębach dymu", zrealizowany w maju tego roku. Odbyłem wtedy 2-dniową podróż do Stężnicy, miejscowości położonej w Bieszczadach. Uchwycić życie smolarzy, ich trud, zaangażowanie i serce, które oddają wykonywanej przez siebie pracy, to był mój główny cel.

Tak poznałem pana Zygmunta, który nie wyobraża sobie życia bez tej pracy, która poniekąd jest również jego życiową drogą. Choć różniło nas wiele, to połączyło nas jedno: PASJA. To ona kształtuje oblicze człowieka. Ponad 6. godzinna rozmowa, której na długo nie zapomnę i fotografie, które znaczą dla mnie coś więcej - tak zrodził się materiał, z którego jestem niesamowicie dumny.

Wszystko po to, aby znów móc stać się lepszym człowiekiem. Uwierzyć, że potrafię dokonać wszystkiego, czego tylko bardzo mocno pragnę. Nie ma barier, nie ma przeszkód. One istnieją jedynie w naszych głowach, w myślach. Teraz dopiero zaczynam to rozumieć. A wszystko, co wydaje się przeszkodą, traktuję jako mojego sprzymierzeńca.

Zdjęcie opisu zbiórki Ludzkie Historie Podlasia

Na co zbieram środki?

Mam plany, mam marzenia. Wewnętrzne pragnienie osiągnięcia czegoś więcej, nie daje mi żyć. Stąd w mojej głowie pojawiają się tysiące nowych pomysłów, marzeń.

Tym kolejnym celem, na który chciałbym zebrać środki, jest projekt "Ludzkie Twarze Polskiej Wsi  - Podlasie 2016". Chcę pokazać prawdziwe wiejskie życie, ludzi wsi, żyjących swoim własnym życiem, bo inspirują mnie ci, którzy przeżyli więcej niż ja. Chcę nauki na dalsze życie, czerpania tego, co cenne.

Całej podróży przez Podlasie chciałbym dokonać, jadąc na rowerze i śpiąc w namiocie. Chcę stać się dla siebie, jak i dla tych wspaniałych starszych ludzi bardziej autentyczny, wręcz z życia wzięty. Wydaje mi się, że to jest piękne.

Na samą myśl o tym wszystkim, uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Przywiozę materiał, którym podzielę się ze światem. W którym opowiem o tym, jak było i co z tej wyprawy utkwiło mi w pamięci na dłużej.

Zdjęcie opisu zbiórki Ludzkie Historie Podlasia

Na co przeznaczę zebrane środki?

Wszystkie pieniądze przeznaczę na realizację jednego z największych projektów fotograficznych, który otworzy mi wiele dróg do dalszego rozwoju! Chciałbym też wydać pierwszy w życiu album ze zdjęciami z tej wyprawy, czy też zdjęć w większych rozdzielczościach.

Część środków chciałbym również przeznaczyć na organizację wernisaży, dzięki którym będę mógł zaprezentować swoje prace, oraz opowiedzieć o tym, co czułem, gdy spełniałem ten wymarzony cel - co zmienił we mnie ten wyjazd. Dzielenie się swoim doświadczeniem z drugim człowiekiem to moja pasja. Mam w sobie ogromna chęć dzielenia się z innymi tym, co sprawia, że czuję się spełniony, to jest coś, o czym marzę w życiu najbardziej.

A o marzenia warto walczyć!

Zdjęcie opisu zbiórki Ludzkie Historie Podlasia

Co zrobię, gdy zbiorę większą kwotę?

Dzięki zebraniu większej kwoty będę miał szansę na wydanie większej ilości albumów oraz różnych materiałów, którymi będę mógł się podzielić z większą ilością ludzi. Myślę też o wystawach i publikacjach w różnych czasopismach fotograficznych.

Przygotowałem również upominki dla tych, którzy z chęcią wesprą mój projekt - wydruki moich zdjęć. Jest też szansa na wyprodukowanie koszulek z logiem mojego projektu. Wszystko po to, aby móc Wam, choć w taki sposób się odwdzięczyć. Z tego miejsca już dziękuję!

W życiu warto walczyć o to, co się kocha. O to, co napędza człowieka do życia.

Rób to, co kochasz - kochaj to, co robisz.

Zdjęcie opisu zbiórki Ludzkie Historie PodlasiaZdjęcie opisu zbiórki Ludzkie Historie PodlasiaZdjęcie opisu zbiórki Ludzkie Historie PodlasiaZdjęcie opisu zbiórki Ludzkie Historie PodlasiaZdjęcie opisu zbiórki Ludzkie Historie Podlasia

Aktualizacje


 • Bartosz Cierbikowski - awatar

  Ostatnie godziny! DZIĘKUJĘ ZA TE 26% ! :)

  17.11.2015
  17.11.2015

  Dziękuję Wam za wszystko!
  26% kwoty zebrane! Cieszmy się z małych rzeczy to w nich szczęście największe zapisane jest! Dziękuję za wytrwałość, za wiarę i za to, że po prostu tutaj byliście jak i jesteście jeszcze do tej pory! Niezwykle ogromny krok naprzód!

  Uwierzyłem jeszcze bardziej w to, że jak się czegoś bardzo pragnie to jest się w stanie to osiągnąć!

  Dziękuję z całego serca za wsparcie mojej pasji!
  Tego, co napędza mnie każdego dnia do działania! :)

  Zdjęcie aktualizacji 188

Komentarze


 • Jakub - awatar

  Jakub

  16.11.2015
  16.11.2015

  Bartek, będzie dobrze. Trzymam kciuki.

  • Bartosz Cierbikowski - awatar

   Bartosz Cierbikowski - Organizator zbiórki

   21.11.2015
   21.11.2015

   Dziękuje Kuba naprawdę!!!!!!!!!! :)

 • Justyna - awatar

  Justyna

  11.11.2015
  11.11.2015

  ;)

  • Bartosz Cierbikowski - awatar

   Bartosz Cierbikowski - Organizator zbiórki

   11.11.2015
   11.11.2015

   Dziękuję z całego serca Justynko!!!!!!!!! Nawet nie wiesz jaki to dla mnie mega POWER! :))

 • Łukasz - awatar

  Łukasz

  08.11.2015
  08.11.2015

  Zachęcam wszystkich gorąco do wsparcia :) powodzenia Bartku

  • Bartosz Cierbikowski - awatar

   Bartosz Cierbikowski - Organizator zbiórki

   09.11.2015
   09.11.2015

   Łukaszu, dziękuję Ci za wsparcie mojego projektu! To niezwykle miłe z Twojej strony! DZIĘKI! :)

 • Dzanas_DJ - awatar

  Dzanas_DJ

  07.11.2015
  07.11.2015

  Skromna cegieła dla ambitnego przedsięwzięcia. Nawet tak skromne wpłaty pomnożone przez większą liczbę osób mogą pomóc w zrealizowaniu zamierzonego celu tego projektu.

  • Bartosz Cierbikowski - awatar

   Bartosz Cierbikowski - Organizator zbiórki

   09.11.2015
   09.11.2015

   Skromna, ale jak niezwykle ważna. Z całego serca dziękuję Ci za tą cegiełkę i za pomoc w spełnieniu mojego marzenia! Pozdrawiam Cię Serdecznie! :)

 • Beata - awatar

  Beata

  04.11.2015
  04.11.2015

  Powodzenia Bartek ! :)

  • Bartosz Cierbikowski - awatar

   Bartosz Cierbikowski - Organizator zbiórki

   09.11.2015
   09.11.2015

   Dziękuję Beatko z całego serducha mojego! Sama dobrze wiesz, ile ten projekt dla mnie znaczy! :)

1 955 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 30 osób
Bartosz Cierbikowski - awatar

Bartosz Cierbikowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 30

Iwona - awatar
Iwona
100
Jakub - awatar
Jakub
20
Monika - awatar
Monika
10
Wiktoria - awatar
Wiktoria
10
Ola - awatar
Ola
10
Justyna - awatar
Justyna
50
Justyna - awatar
Justyna
200
Marlena - awatar
Marlena
50
Jagoda - awatar
Jagoda
50
PaulinaP87 - awatar
PaulinaP87
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij