Zbiórka Lusia prosi o drugą PROTEZĘ - zdjęcie główne

Lusia prosi o drugą PROTEZĘ

16 420 zł  z 18 000 zł (Cel)
Wpłaciły 432 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

EDIT 16.03.2021 - Kochani! dzięki Waszemu wsparciu udało nam się uzbierać kwotę, która pokryła część wydatków na pierwszą operację Lusi. Operacja odbyła się w sierpniu 2019r. u specjalisty dr Novaka w klinice w Czechach. Poniżej załączamy zdjęcia RTG z wszczepioną endoprotezą biodra oraz fakturę za operację. Od operacji komfort życia Lusi znacznie się poprawił, ale do pełnego zdrowia potrzebna jest jeszcze druga operacja. Jak widać na zdjęciu lewe biodro jest w opłakanym stanie. Nie możemy już czekać, więc prosimy Was jeszcze raz o wspracie dla tej kochanej Suni! Każda złotówka się liczy. Dziękujemy Wam z całego serca za wsparcie!

Prośbę swoją pragnie przekazać rownież właścicielka Lusi p. Gosia:

"Kolejny raz zwracam się z ogromną prośbą do Fundacji o wsparcie i autoryzowanie zbiórki pieniężnej dla Lusi przyrodniej siostrzyczki Belluni - podopiecznej fundacji. Niestety Lusia musi szybko przejść operację drugiej łapki, ponieważ jest coraz gorzej. Od jakiegoś czasu codziennie otrzymuje leki przeciwbólowe ponieważ ma problem z chodzeniem. Stała się mniej aktywna i często popiskuje z bólu. Dr Novak który operował sunie miał nadzieję, że Lusia poradzi sobie z jedną endoprotezą - niestety. Bardzo liczę na wsparcie wszystkich osób które wesprą Lusi przysłowiową złotówką. Potrzebna kwota to około 18 tys złotych. Operacja byłaby przeprowadzona w Czechach u dr. Novaka gdzie poprzednio. Bardzo proszę o pomoc. Załączam zdjęcie RTG bioderek Lusi, gdzie wyraźnie widać degradację w chorej łapce. Pozdrawiam Małgorzata Szwed"

Zdjęcie RTG po operacji wszczepienia endoprotezy:

   Lusia po operacji:

Faktura za operację wstawienia prawej endoprotezy Lusi. 

 54161 CZK ~ 9351 PLN

Lusia(po prawej) i Bella dziś:

-----

LUSIA jest przyszywaną siostrą BELLI, suni adoptowanej z naszej Fundacji we wrześniu tego roku. Niestety Lusia ma problemy z biodrami i to na tyle poważne, że potrzebują one przeszczepu. Koszt operacji nie jest niestety mały.

Rodzina adopcyjna Belli, naszej Warcianki, zwróciła się do nas o pomoc LUSI, swojej suni rezydentki. Nie mogliśmy odmówić pomocy, dlatego zbiórka została założona przez naszą fundację.

Wklejamy prośbę od rodziny Lusi oraz ich historię:

"Zwracam się z prośbą do Fundacji o zorganizowanie i objęcie swoim patronatem zbiórki pieniężnej na operację wstawienia endoprotez ciężko chorej Lusi. 

Suczka trafiła do naszego domu jako dwumiesięczny szczeniaczek. Rodzina postanowiła obdarować mnie tym uroczym stworzeniem w święta Bożego Narodzenia. Kilka miesięcy wcześniej umarły dwie mojej suczki, które były bardzo chore. Lusia od pierwszych godzin pobytu w naszym domu stała się ogromnym szczęściem. Jak każdy szczeniaczek nie schodziła bliskim z kolan co stara się czynić do dzisiaj. 

Codziennie chodziliśmy na długie spacery , a maleństwo poznawało świat swoim czarnym niuchem. Któregoś dnia po spacerze zaczęła mocno utykać. Udałam się z nią do weterynarza i okazało się najgorsze - dysplazja stawów biodrowych.

Weternarz zaproponował zabieg tzw. odnerwiania. Sunia bardzo to przeżyła . Ból i stres spowodował, że zrobiła się bardzo wrażliwa i bojaźliwa. Okazało się, że operacja niczego nie zmieniła. Postanowiliśmy przy okazji pobytu z Bellunia u dr Biessenika poprosić o konsultację i szok: Doktor był zdziwiony, że Lusia jeszcze chodzi. Diagnoza - ciężka dysplazja stawów biodrowych. 

Jedyną metodą leczenia jest wstawienie endoprotez.

W chwili obecnej Lusia bardzo cierpi. Spacery nadal  są dla niej radością którą niestety przypłaca bólem. Często otrzymuje leki przeciwbólowe, robię jej delikatnie masaże, ale z czasem ta choroba ją może unieruchomić. Jest smutna, a Bellunia często liże ją po pyszczku i oczkach, jakby chciała ją pocieszyć w swoim psim języku. Obie są teraz miłością mojego życia i pragnę, żeby były zdrowe. Marzę o chwili kiedy będą razem hasać i nie odczuwać bólu. 

       Operacja wstawienia endoprotez Lusi jest bardzo kosztowna. 

Cena operacji dwóch stawów z kosztami badań to 15 tysięcy złotych. 

Kwota, która mnie osobiście przeraża i jest dla mnie zbyt ogromna. 

Spotykam się z opiniami, że pies nie jest wart tego, aby wydawać na  jego leczenie takie pieniądze. 

To bardzo boli, ponieważ należę do ludzi, którzy zamiast metek znanych projektantów, mam na sobie sierść swoich kudłatych przyjaciół. 

Pozdrawiam z nadzieją i wiarą że ogromna rzesza ludzi podziela mój stosunek do naszych braci mniejszych.  Małgorzata Szwed"

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Warta Goldena - awatar

  Fundacja Warta Goldena

  16.03.21
  16.03.21

  Kochani! dzięki Waszemu wsparciu udało nam się uzbierać kwotę, która pokryła część wydatków na pierwszą operację Lusi. Operacja odbyła się w sierpniu 2019r. u specjalisty dr Novaka w klinice w Czechach. Poniżej załączamy zdjęcia RTG z wszczepioną endoprotezą biodra. Od operacji komfort życia Lusi znacznie się poprawił, ale do pełnego zdrowia potrzebna jest jeszcze druga operacja. Jak widać na zdjęciu lewe biodro jest w opłakanym stanie. Nie możemy już czekać, więc prosimy Was jeszcze raz o wspracie dla tej kochanej Suni! Każda złotówka się liczy. Dziękujemy Wam z całego serca za wsparcie! Prośbę swoją pragnie przekazać rownież właścicielka Lusi i Belli p. Gosia: "Kolejny raz zwracam się z ogromną prośbą do Fundacji o wsparcie i autoryzowanie zbiórki pieniężnej dla Lusi przyrodniej siostrzyczki Belluni - podopiecznej fundacji. Niestety Lusia musi szybko przejść operację drugiej łapki, ponieważ jest coraz gorzej. Od jakiegoś czasu codziennie otrzymuje leki przeciwbólowe ponieważ ma problem z chodzeniem. Stała się mniej aktywna i często popiskuje z bólu. Dr Novak który operował sunie miał nadzieję, że Lusia poradzi sobie z jedną endoprotezą - niestety. Bardzo liczę na wsparcie wszystkich osób które wesprą Lusi przysłowiową złotówką. Potrzebna kwota to około 10 tys złotych. Operacja byłaby przeprowadzona w Czechach u dr. Novaka gdzie poprzednio. Bardzo proszę o pomoc. Załączam zdjęcie RTG bioderek Lusi, gdzie wyraźnie widać degradację w chorej łapce. Pozdrawiam Małgorzata Szwed" Zdjęcie RTG po operacji wszczepienia endoprotezy:

  Zdjęcie aktualizacji 65 100

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.05.21
  16.05.21

  Trzymamy kciuki z moja Mają 🦮 ❤️

 • Paula D - awatar

  Paula D

  04.05.21
  04.05.21

  Zdrówka! Będzie dobrze! <3

 • Sandra Wilk - awatar

  Sandra Wilk

  09.04.21
  09.04.21

  Trzymam kciuki 🤛Wszystko musi być dobrze 🤗😉

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.03.21
  28.03.21

  Trzymam kciuki

 • Lidia R - awatar

  Lidia R

  16.09.19
  16.09.19

  Dziękuję Lidi Gruszce za wsparcie dla Lusi. To bardzo szlachetne.

  • Fundacja Warta Goldena - awatar

   Fundacja Warta Goldena - Organizator zbiórki

   20.09.19
   20.09.19

   <3

16 420 zł  z 18 000 zł (Cel)
Wpłaciły 432 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 432

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Alina Wrzesińska - awatar
Alina Wrzesińska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Tatiana oraz Dukat - awatar
Tatiana oraz Dukat
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra Głowacka - awatar
Aleksandra Głowacka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij