Zbiórka Na edukację dzieci w Ugandzie - miniaturka zdjęcia

Na edukację dzieci w Ugandzie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Na edukację dzieci w Ugandzie - zdjęcie główne

Na edukację dzieci w Ugandzie

5 581 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jagoda Byszko - awatar

Jagoda Byszko

Organizator zbiórki

Cześć!

Jestem doktorantką prowadzącą badania na szympansach w Afryce (choć to nie o nich Wam dzisiaj opowiem) i od ponad pół roku mieszkam w Ugandzie na stacji terenowej graniczącej z Parkiem Narodowym Kibale. Poza szympansami, tutejsze lasy zamieszkują liczne słonie, które jak się okazuje potrafią być bardzo niebezpieczne (czego sama miałam okazję kilkukrotnie doświadczyć!). Jeden z pracowników tutejszej stacji opowiedział mi bardzo przykrą historię kilkorga dzieci zamieszkujących okoliczną wieś. Chciałabym się nią z Wami podzielić.

Chłopiec w granatowej koszulce z pierwszego zdjęcia to 12-letni Joram. W marcu 2021 roku jego ojciec Byaruhanga Godfrey wracając z targu, gdzie zwykle kupował jedzenie dla swojej rodziny, został zabity przez słonia osierocając tym samym siedmioro dzieci i pozbawiając je środków do życia. Matka Jorama zmarła kilka dni po porodzie jego młodszego brata – obecnie 8-letniego Jovana. Rodzina została ponownie dotknięta tragedią 2 miesiące po śmierci ojca dzieci, w maju 2021, kiedy to ich brat cioteczny również stracił życie na skutek spotkania ze słoniem (pracował jako strażnik na polu kukurydzy, będącej przysmakiem słoni).

Na kolejnym zdjęciu widzimy spokrewnioną z Joramem i Jovanem 8-letnią Josline (w białej koszulce) i jej brata – 6-letniego Simona. Na ostatnim zdjęciu raz jeszcze Simon wraz ze starszym bratem o imieniu Francis (9 lat). Ich ojciec zmarł na skutek zakażenia wirusem HIV, a matka pracuje obecnie na plantacji herbaty. Mimo ciężkiej pracy w bardzo trudnych warunkach jej zarobki są tak niskie, że nie jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej podstawowych potrzeb swoich dzieci.

W Ugandzie zarówno opieka zdrowotna jak i edukacja są odpłatne, bardzo często rodzice nie są więc w stanie wysłać swoich dzieci do szkół, co tym samym odbiera im perspektywy i szanse na lepszą przyszłość. Joram, Josline, Simone i Francis chcąc uzbierać pieniądze na szkołę dla siebie i swojego rodzeństwa, sprzedają po okolicznych domach zioła i jadalne liście rośliny znanej lokalnie jako enswiga, które zbierają pod lasem.

Mam nadzieję, że uda nam się zebrać choć niewielką sumę umożliwiającą opłacenie szkoły dla dzieci, których historię starałam się Wam przybliżyć, zakup książek, przyborów szkolnych, mundurków i butów (które dla wielu dzieci są tutaj towarem luksusowym). Jeśli uda nam się zebrać więcej pieniędzy, być może we współpracy z nauczycielami tutejszych szkół będziemy mogli pomóc większej ilości dzieci! Wierzę, że wspólnie możemy odmienić niejeden mały świat!

Z wdzięcznością,

Jagoda

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
5 581 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Jagoda Byszko - awatar

Jagoda Byszko

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 48

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Weronika - awatar
Weronika
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij