Zbiórka Sala reanimacyjna - Madagaskar - zdjęcie główne

Sala reanimacyjna - Madagaskar

10 064 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby

Działalność lubelskiej Fundacji AfricaMed obejmuje wspieranie opieki medycznej w Kenii i Tanzanii poprzez wyjazd lekarzy oraz odpowiednio przeszkolonych wolontariuszy do trzech placówek misyjnych, zakup sprzętu medycznego, prowadzenie specjalistycznych szkoleń na miejscu oraz opłacanie leczenia tamtejszej ludności. 

Zostaliśmy poproszeni przez s. Małgorzatę Langner Franciszkankę Misjonarkę Maryi o pomoc w rozbudowie Kliniki w Antsirabe na Madagaskarze. Postanowiliśmy pomóc i bardzo Was wszystkich zapraszamy do udziału w tym pięknym dziele! :) 


Siostra Małgorzata od 2007 roku posługuje w klinice w dużej miejscowości Antsirabe, która liczy ponad 240 000 ludności. Niegdyś, w czasach kolonialnych miejsce to słynęło z sanatorium ciepłych wód i wielu szkół o bardzo dobrej reputacji, do których uczęszczali nie tylko Malgasze- mieszkańcy Madagaskaru, ale również mieszkańcy pobliskich wysp, takich jak La Reunion, Mauritius czy Seszele. Ale wracajmy do Kliniki :)


Franciszkańska Klinika ratuje życie przede wszystkim kobietom i ich dzieciom, gdyż na pierwszym miejscu jest to klinika położnicza. Istnieje od 73 lat i jest bardzo znana na całym Madagaskarze. Tutaj kobiety rodzą z pokolenia na pokolenie. Teraz babcie przyprowadzają już swoje wnuczki. Wszyscy mają zaufanie do tego miejsca. Personel jest uśmiechnięty, otwarty, oddany chorym, a co najważniejsze dla tego kraju, nie ma korupcji. Klinika nosi nazwę ,, Ave Maria". Jej dewizą są słowa "służba ratowania życia"! Siostry i cały personel starają się bardzo, aby ta dewiza była realizowana możliwie najlepiej w tym kraju, który przeżywa wiele kryzysów wewnętrznych.


Od 2008 r. Klinika ma blok operacyjny i laboratorium, które są bardzo ważne, aby ta jednostka dobrze funkcjonowała. Brakuje jednak wiele sprzętu, aby Klinika mogła jak najlepiej funkcjonować. 


Siostry w 2014 r. otworzyły oddziały: wewnętrzny, chirurgiczny, pediatryczny i neonatologiczny. Liczba miejsc w całym szpitalu jest ograniczona do 70 łóżek. Potrzeby coraz bardziej wzrastają. Np. oddział wewnętrzny posiada 17 łózek, a miesięcznie Klinika przyjmuje na ten oddział ok. 70 chorych. Tak samo sytuacja wygląda na pozostałych oddziałach.

Mimo ciągłego rozwoju praca w Klinice jest bardzo stresująca, bo nie ma warunków, aby wszystkich chorych przyjąć w sposób godny. A ważne jest to, że Siostry przyjmują wszystkich ludzi, tzn. biednych i bogatych. Aby móc pomagać najuboższym, których nie stać na leczenie, potrzebują bogatych- tym samym placówka nie traci, ale też w zasadzie nie ma dochodów, gdyż to co uda się zarobić jest przekazywane na leczenie biednych. Mimo wszystko Klinika jest ciągle samowystarczalna, a Siostry i personel są pełni uśmiechu, bo taka jest ich misja- pomoc charytatywna :)


Rozbudowa Szpitala jest bardzo kosztowna i na dzień dzisiejszy nie jest możliwa w takim wymiarze, o jakim marzą Siostry. Pragną rozpocząć od tego co najważniejsze i najbardziej potrzebne, czyli sali reanimacyjnej. Obecnie wszyscy chorzy po przyjęciu są przewożeni do pokoi, w których nie ma możliwości obserwacji i szybkiej interwencji... Bardzo często chory umiera, bo niezbędna pomoc przybyła zbyt późno. Dlatego też Siostry chcą zmienić strukturę szpitala i otworzyć salę do reanimacji. 


Plany naszych Sióstr są wielkie i piękne, ale co najważniejsze...wspólnymi siłami możliwe do zrealizowania! Dlatego prosimy o każde możliwe, nawet najmniejsze wsparcie :) 


Zachęcamy do odwiedzenia strony africamed. org oraz fanpage'a Fundacji na facebooku.

Komentarze


 • Ktoś - awatar

  Ktoś

  20.09.2018
  20.09.2018

  Jesteście wspaniali! Powodzenia :)

  • AfricaMed - awatar

   AfricaMed - Organizator zbiórki

   24.09.2018
   24.09.2018

   Dziękujemy pięknie :)

 • Pedro - awatar

  Pedro

  14.09.2018
  14.09.2018

  Powodzenia!

  • AfricaMed - awatar

   AfricaMed - Organizator zbiórki

   17.09.2018
   17.09.2018

   Dziękujemy pięknie :)

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  15.08.2018
  15.08.2018

  Africa Med to fundacja, której można ufać! Dziewczyny robią wielkie rzeczy. Podziwiam i wspieram z całego serca!

  • AfricaMed - awatar

   AfricaMed - Organizator zbiórki

   16.08.2018
   16.08.2018

   Bardzo dziękujemy za zaufanie i wsparcie. Takie słowa dodają skrzydeł naszym działaniom :)

10 064 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 24 osoby

Wpłaty: 24

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4
Krzysztof - awatar
Krzysztof
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Dawid Kołdon - awatar
Dawid Kołdon
10
Anita - awatar
Anita
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij