Zbiórka Rehabilitacja labradorki Madery - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja labradorki Madery

Ewa Frankiewicz - awatar

Ewa Frankiewicz

Organizator zbiórki

Kochani,

Mam na imię Ewa, jestem mamą dwójki dzieci, a także pańcią dla dwóch labradorów - zdrowego Czedara oraz schorowanej, czteroletniej Madery. Psy są skarbem naszej rodziny, czworonożnymi dziećmi, które tylko mówić nie potrafią, ale kochają nas z całych kudłatych serc.

Madera ma problemy ze zdrowiem od piątego miesiąca życia. Jej największym nieszczęściem jest dysplazja stawów biodrowych, która tej uroczej, chętnej do zabawy suczce, odbiera całą psią radość. Sunia jest już po 5 ciężkich operacjach stawów, pomniejsze zabiegi w narkozie trudno byłoby zliczyć.

Jedną z najtrudniejszych operacji, jaką przeszła Madera, była dekapitacja głowy kości udowej w prawym biodrze (w marcu 2016 roku), po której stan psa był właściwie tragiczny. Mięśnie zanikły całkiem, pies nie stawał na łapie i miał w udzie dziurę niemal do kości. Wielkie Serca naszych kochanych Cioci Doktor i Wujka Doktora, pozwoliły Maderze stanąć na łapy, pomimo wykonanej w międzyczasie operacji zerwanego więzadła krzyżowego w łapce lewej.

Mieliśmy nadzieję, że po ubiegłorocznej operacji zerwanego więzozrostu w prawym biodrze, podczas której Wujek Doktor i Ciocia Doktor z trudem uratowali Madusiowe życie, nasz pies wreszcie zyska trochę spokoju. Dzięki Waszej pomocy, udało nam się sfinansować sam zabieg oraz późniejszą rehabilitację, po której pies chodził i czuł się niemal doskonale. 

Niestety, od trzech tygodni ponownie borykamy się z bólem biodra. Madera dostała mnóstwo zastrzyków, które albo pomagają na chwilę, albo nie pomagają wcale. W ubiegłym tygodniu do stawu biodrowego Wujek Doktor wprowadził przeciwbólową blokadę, niestety - poprawy brak... Podczas dzisiejszego badania okazało się, że w łapce ponownie zanikają mięśnie.

Jedynym wyjściem diagnostycznym na chwilę obecną, jest wykonanie tomografii komputerowej stawów biodrowych, która została zaplanowana na najbliższy piątek. Jej koszty, w połączeniu z niezbędną Maderze suplementacją oraz specjalistyczną, mokrą karmą dla psów ze schorzeniami żołądkowo - jelitowymi, w obecnej chwili stanowią dla nas kosmiczny wydatek, którego bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie udźwignąć.

Nie wiemy, co będzie dalej, nie wiemy jakie konkretne propozycje złożą nam weterynarze po piątkowej tomografii i co Maderę czeka. Operacji pod uwagę nie bierzemy, z uwagi na fakt, że Madera mogłaby jej nie przeżyć. Wiemy jednak, że chcemy ratować łapkę naszej suni, aby w Jej życiu, chociaż na chwilę, ponownie zaświeciło słońce. Nie wyobrażamy sobie, żeby tego wspaniałego, czteroletniego psa, zabrakło w naszym domu.

Mamy świadomość, iż kwota, o którą prosimy, nie należy do małych. Niestety, wstępne propozycje lekarzy weterynarii, konsultacje oraz suplementy, leki i karma na najbliższe tygodnie, przy optymistycznych prognozach zamkną się właśnie w tej sumie. 

W naszej sytuacji,  a zwłaszcza ze względu na stan Madusi, liczy się każda złotówka, bo (mimo dziwnych wskazań licznika, który pokazuje zebraną kwotę z poprzedniej zbiórki) zaczynamy od zera... Jesteście nadzieją naszej suni...

Dziękujemy za każdy, najdrobniejszy gest pomocy.


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Ewa Frankiewicz - awatar

  Ewa Frankiewicz

  14.06.18
  14.06.18

  Kochani, ogromnie dziękujemy za pomoc finansową, a także za mnóstwo słów, z których płynie ciepło i otucha. Madzior, jak jej czytam te wszystkie dobre słowa od Was, merda ogonem ze szczęścia. Obie boimy się jutrzejszej tomografii. Trzymajcie za nas kciuki! Od tego zależy, co będzie dalej...

  Zdjęcie aktualności 16 332

Komentarze

 • od labradorki Kiary - awatar

  od labradorki Kiary

  15.06.18
  15.06.18

  Wracaj szybko do zdrowia Maderko :)

 • Aleksandra Jelnicka - awatar

  Aleksandra Jelnicka

  12.06.18
  12.06.18

  Maderko, szybko wracaj do zdrowia

 • Natasza Michalska - awatar

  Natasza Michalska

  12.06.18
  12.06.18

  Ewuniu, trzymamy kciuki za Maderkę

 • Barbara Wędrychowska-Szulc - awatar

  Barbara Wędrychowska-Szulc

  13.08.17
  13.08.17

  Ewo, pozdrowienia od naszej trójki: Grzesia, Pazi i mnie oczywiście. Życzymy Wam wiele siły i cierpliwości, a Maderce powrotu do pełnej sprawności. I trzymaj kciuki, bo niestety nasza Pazucha od niedawna ma problemy - naderwała sobie więzadło krzyżowe w prawej tylnej łapie. Dostała dwukrotnie kwas hialuronowy do stawu, ale dalej kuleje i najprawdopodobniej skończy się to operacją.

  • Ewa Frankiewicz - awatar

   Ewa Frankiewicz - Organizator zbiórki

   14.08.17
   14.08.17

   Kochani, dziękujemy Wam za pomoc i trzymamy kciuki za przyjaciółkę czarnulkę. Będzie dobrze, musi być.

 • Chocco - awatar

  Chocco

  12.08.17
  12.08.17

  Sam mam problemy ze zdrowiem i mój Człowiek wydaje kupe kasy na moje weterynaryjne zachcianki ;) ale chociaż symboliczny piątak dla Maderki sie znajdzie :)

  • Ewa Frankiewicz - awatar

   Ewa Frankiewicz - Organizator zbiórki

   14.08.17
   14.08.17

   Bardzo dziękujemy Tobie i Twojemu Człowiekowi za pomoc.

Ewa Frankiewicz - awatar

Ewa Frankiewicz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 73

od labradorki Kiary - awatar
20
od labradorki Kiary
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ania Nz - awatar
20
Ania Nz
Patryk - awatar
20
Patryk
Aleksandra Jelnicka - awatar
10
Aleksandra Jelnicka
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Natasza Michalska - awatar
30
Natasza Michalska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Dorota Zawiślak - awatar
10
Dorota Zawiślak

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij