Zbiórka Zmagania z przerzutami do kości - miniaturka zdjęcia

Zmagania z przerzutami do kości

Zbiórka Zmagania z przerzutami do kości - zdjęcie główne

Zmagania z przerzutami do kości

18 610 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 361 osób
Wpłać teraz
 
Magda Gawęda - awatar

Magda Gawęda

Organizator zbiórki

Nazywam się Magda Gawęda, na raka piersi zachorowałam w maju 2000 roku, mając 37 lat.

Przeszłam wtedy mastektomię i chemioterapię. Mimo że wejście w świat ludzi chorych na raka było dla mnie mocnym przeżyciem, a ponad półroczne leczenie i operacja mocno mnie osłabiły, szybko wróciłam do fizycznej i psychicznej kondycji sprzed choroby.

Tematu raka piersi jednak nie opuściłam. Jestem od wielu lat jedną z administratorek portalu dla Amazonek, a w swoim rodzinnym mieście przez 10 lat działałam jako ochotniczka w Klubie Amazonek, chodząc do łóżek pacjentek po operacjach raka piersi. Nadal wraz z przyjaciółkami prowadzę internetową grupę wsparcia, gdzie codziennie pomagamy kobietom, które usłyszały diagnozę RAK PIERSI, dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą zdobytą przez lata.

Niestety życie powtórnie zakwalifikowało mnie do kategorii „pacjent onkologiczny”. Tym razem z dopiskiem „paliatywny” – czyli taki, który nie ma szans na wyzdrowienie.

Jesienią 2017 roku, po ponad 17 latach zdrowia, stwierdzono u mnie liczne przerzuty do kości (czaszka, kręgosłup, barki, łopatki, mostek, żebra, miednica, kości długie) oraz usunięto przerzut raka piersi do skóry na twarzy  i spojówki lewego oka.

Aktualnie przyjmuję leki antyhormonalne w ramach badania klinicznego oraz lek na układ kostny, który nie jest refundowany przez NFZ.

Dzięki temu lekowi moje podziurawione rakiem kości uwapniają się, co chroni mnie przed bólem i patologicznymi złamaniami, które są częstym i niezwykle niebezpiecznym powikłaniem przerzutów do kości.

Obecnie zbieram środki na zakup tego nierefundowanego leku na układ kostny oraz leków wspomagających organizm przy agresywnym leczeniu. Zebrana suma da mi możliwość korzystania z nierefundowanej terapii przez rok. 

Mimo fatalnych rokowań postanowiłam żyć pełnią życia, nie odsuwać się od ludzi, nie ograniczać swoich aktywności, by dawać innym ciężko chorym przykład i nadzieję. Mocno wierzę, że terapia, którą mogę zastosować dzięki Waszej hojności zwielokrotni moje szanse. 

 Jeśli chcecie mnie lepiej poznać, zapraszam na FB: https://www.facebook.com/magda.gaweda  

Z poważaniem i podziękowaniem dla Szlachetnych Darczyńców za wsparcie,

Magda Gawęda

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Hania Czyżewska - dwie wygrane w licytacji 30+30 - awatar

  Hania Czyżewska - dwie wygrane w licytacji 30+30

  09.12.19
  09.12.19

  Za wygrane w licytacji: od Mariki kartka świąteczna, od Ewy Ostasz książka+ torba.Pozdrawiam

 • Ewa Armiak - awatar

  Ewa Armiak

  08.12.19
  08.12.19

  Licytacja od Li Dia dla Magdy

 • Lusia Arcisz - awatar

  Lusia Arcisz

  08.08.19
  08.08.19

  Jesteś super kobietą❤ życzę zdrowia ❤

 • Tomasz Sobczyk - awatar

  Tomasz Sobczyk

  30.06.19
  30.06.19

  Powodzenia

 • Karolina Anna Noculak - awatar

  Karolina Anna Noculak

  31.05.19
  31.05.19

  Powodzenia! Zycze zdrowia!!!

18 610 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 361 osób
Wpłać teraz
 
Magda Gawęda - awatar

Magda Gawęda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 361

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna Bredow - awatar
Anna Bredow
86
Renata Baran - awatar
Renata Baran
200
Jola - awatar
Jola
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
110
Dagmara - awatar
Dagmara
20
jadziem - awatar
jadziem
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij