W Fundacji Ocalenie i inicjatywie Dom Otwarty wspieramy uchodźców i uchodźczynie w Polsce. Dużą częścią naszej działalności jest pomoc rzeczowa, bo osoby, którym pomagamy, często przybywają do Polski z jedną walizką czy reklamówką ubrań. Budując nowe życie w naszym kraju potrzebują rzeczy, których my używamy na co dzień bez zastanowienia: kołder, wózków dziecięcych czy mebli.

Z Waszą pomocą chcemy stworzyć dla nich w centrum Warszawy wyjątkowe miejsce, w którym będą mogły/mogli za darmo zaopatrzyć się w potrzebne rzeczy. Pomóżcie nam otworzyć Magazin!

Dlaczego takie miejsce jest potrzebne?

Nieustannie dostajemy od Was propozycje przekazania darów dla rodzin uchodźczych. Niestety, nasze dotychczasowe możliwości lokalowe były mocno ograniczone i zwyczajnie nie mieliśmy gdzie pomieścić biurek, wózków dla dzieci, kanapy czy nawet wyprawek szkolnych. Nawet rozwiązania partyzanckie w rodzaju “magazyn w mieszkaniu/biurze” dawno przestały się sprawdzać.

Ale za chwilę to może się zmienić – dzięki Waszej pomocy!

Gdzie i jak będzie działać Magazin?

Właśnie udało nam się wynająć piwnicę... tuż pod Fundacją, przy ul. Kruczej. Postanowiliśmy nazwać tę przestrzeń Magazinem. Dlaczego? Bo po rosyjsku to słowo oznacza sklep, a jednocześnie bliskie jest polskiemu „magazynowi”. To całe 62 metry kwadratowe, na których nie tylko będziemy mogli przyjmować od Was dary, ale też sprawnie i sprawiedliwie je rozdzielać i wydawać.

 Magazin będzie działać na zasadzie bezgotówkowego „sklepiku”, w którym każda klientka i klient otrzyma pewną pulę punktów do wydania. Magazin będzie otwarty kilka razy w tygodniu, a dyżurować będą w nim osoby z Domu Otwartego i Fundacji Ocalenie.

Dlaczego to jest takie ważne?

Często, gdy jesteśmy zmuszeni/zmuszone prosić kogoś o pomoc, towarzyszy nam poczucie zakłopotanie lub wstydu. Właśnie dlatego bardzo nam zależy, by osoby przychodzące do nas po wsparcie czuły, że mogą zrobić zakupy jak w prawdziwym sklepie i nie wstydziły się, że dostają je za darmo.

Jednocześnie chcemy, żeby był to system sprawiedliwy, z którego mogą korzystać wszystkie osoby potrzebujące, które się do nas zgłoszą. Wypróbowaliśmy w Ocaleniu i Domu Otwartym kilka różnych rozwiązań wydawania pomocy. Magazin jest wynikiem naszych dotychczasowych doświadczeń.

Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?

Nasza piwnica jeszcze nie nadaje się na nasz wymarzony Magazin. Jest w niej brudno, w wielu miejscach farba i tynk odpadają od ścian, okna nie przepuszczają światła, gdzieniegdzie przebijają stare ślady po pleśni.

Żeby Magazin ruszył pełną parą potrzebujemy dokładnie 23 130 zł.

Ta kwota jest nam potrzebna na:
- zakup mydła malarskiego, gruntu, szpachli, farby, narzędzi (to do samego remontu)
- zakup wagi, wózka do przewożenia cięższych mebli, folii stretch, koszyków sklepowych, kabli (to do umożliwienia sprawnego działania)
- koszty utrzymania przez rok.

W zestawieniu nie ma mebli, bo planujemy zebrać je wśród zaprzyjaźnionych osób i firm.

Mamy nadzieję, że w dłuższej perspektywie uda nam się pozyskać sponsora, który pomoże nam utrzymywać Magazin. Na razie potrzebujemy Waszego wsparcia.

Jeżeli zbierzemy więcej pieniędzy, niż potrzeba na start Magazinu, dołożymy je do zakupu używanego samochodu dostawczego.
Wiele osób, które zgłaszają chęć oddania pralki, łóżka czy szafy, nie ma możliwości przewiezienia ich do nas, a my, póki co, niestety nie dorobiliśmy się własnego transportu. Rodziny, które wspieramy, również nie mogą sobie pozwolić na wynajęcie ekipy transportowej. Samochód rozwiąże wszystkie te problemy.

Wierzymy, że z Waszą pomocą już niebawem Warszawa zyska 62 metry kwadratowe przestrzeni przyjaznej uchodźcom, wypełnionej dobrem i zapachem świeżej farby!

Chcecie poznać nas lepiej? Zapraszamy na nasze fanpage:

https://www.facebook.com/InicjatywaDomOtwarty/

https://www.facebook.com/FundacjaOcalenie/

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Fundacja Ocalenie - awatar

  Fundacja Ocalenie

  06.08.18
  06.08.18

  Już niedługo będziemy kontaktować się ze wszystkimi osobami, które dokonały wpłat w wysokości, która wystarcza do otrzymania koszulki :) Stay tuned!

Komentarze

 • Ingeborga Janikowska-Lipszyc - awatar

  Ingeborga Janikowska-Lipszyc

  11.04.18
  11.04.18

  Doskonały pomysł! Trzymam kciuki!

 • Irena Rz. - awatar

  Irena Rz.

  10.04.18
  10.04.18

  Powodzenia!

 • Małgosia Starosz - awatar

  Małgosia Starosz

  09.04.18
  09.04.18

  Serce dla Was za waszą pomoc i inicjatywę

Wpłaty - 89

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
70
Anonimowy Darczyńca
Artur Mystkowski - awatar
1 000
Artur Mystkowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Jacek Boćkowski - awatar
50
Jacek Boćkowski
Magda - awatar
20
Magda
Magda Apo - awatar
20
Magda Apo
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij