Stwórz z nami Magazin!

8 965 zł  z 23 130 zł (Cel)
Wpłaciło 98 osób

UWAGA! MAGAZIN JUŻ DZIAŁA! 
Ale to nie koniec zbiórki!
Ponieważ dotychczas nie udało nam się zebrać pełnej kwoty, pieniądze na remont i otwarcie Magazinu musieliśmy mozolnie zbierać w inny sposób. Na szczęście udało się i Magazin od tygodnia obsługuje już potrzebujących migrantów i migrantki. W ciągu pierwszych dyżurów pomoc otrzymało kilkadziesiąt osób!
Utrzymanie i obsługa Magazinu wiąże się jednak ze sporymi kosztami (sam czynsz za naszą piwnicę to w tej chwili ok 1600 zł miesięcznie), dlatego serdecznie zachęcamy Was do wpłat na naszą zbiórkę!
No i oczywiście wciąż marzy nam się dostawczak, którym moglibyśmy przewozić meble i duże AGD do potrzebujących rodzin.


W Fundacji Ocalenie i inicjatywie Dom Otwarty wspieramy uchodźców i uchodźczynie w Polsce. Dużą częścią naszej działalności jest pomoc rzeczowa, bo osoby, którym pomagamy, często przybywają do Polski z jedną walizką czy reklamówką ubrań. Budując nowe życie w naszym kraju potrzebują rzeczy, których my używamy na co dzień bez zastanowienia: kołder, wózków dziecięcych czy mebli.

Z Waszą pomocą chcemy stworzyć dla nich w centrum Warszawy wyjątkowe miejsce, w którym będą mogły/mogli za darmo zaopatrzyć się w potrzebne rzeczy. Pomóżcie nam otworzyć Magazin!

Dlaczego takie miejsce jest potrzebne?

Nieustannie dostajemy od Was propozycje przekazania darów dla rodzin uchodźczych. Niestety, nasze dotychczasowe możliwości lokalowe były mocno ograniczone i zwyczajnie nie mieliśmy gdzie pomieścić biurek, wózków dla dzieci, kanapy czy nawet wyprawek szkolnych. Nawet rozwiązania partyzanckie w rodzaju “magazyn w mieszkaniu/biurze” dawno przestały się sprawdzać.

Ale za chwilę to może się zmienić – dzięki Waszej pomocy!

Gdzie i jak będzie działać Magazin?

Właśnie udało nam się wynająć piwnicę... tuż pod Fundacją, przy ul. Kruczej. Postanowiliśmy nazwać tę przestrzeń Magazinem. Dlaczego? Bo po rosyjsku to słowo oznacza sklep, a jednocześnie bliskie jest polskiemu „magazynowi”. To całe 62 metry kwadratowe, na których nie tylko będziemy mogli przyjmować od Was dary, ale też sprawnie i sprawiedliwie je rozdzielać i wydawać.

 Magazin będzie działać na zasadzie bezgotówkowego „sklepiku”, w którym każda klientka i klient otrzyma pewną pulę punktów do wydania. Magazin będzie otwarty kilka razy w tygodniu, a dyżurować będą w nim osoby z Domu Otwartego i Fundacji Ocalenie.

Dlaczego to jest takie ważne?

Często, gdy jesteśmy zmuszeni/zmuszone prosić kogoś o pomoc, towarzyszy nam poczucie zakłopotanie lub wstydu. Właśnie dlatego bardzo nam zależy, by osoby przychodzące do nas po wsparcie czuły, że mogą zrobić zakupy jak w prawdziwym sklepie i nie wstydziły się, że dostają je za darmo.

Jednocześnie chcemy, żeby był to system sprawiedliwy, z którego mogą korzystać wszystkie osoby potrzebujące, które się do nas zgłoszą. Wypróbowaliśmy w Ocaleniu i Domu Otwartym kilka różnych rozwiązań wydawania pomocy. Magazin jest wynikiem naszych dotychczasowych doświadczeń.

Dlaczego potrzebujemy Waszego wsparcia?

Nasza piwnica jeszcze nie nadaje się na nasz wymarzony Magazin. Jest w niej brudno, w wielu miejscach farba i tynk odpadają od ścian, okna nie przepuszczają światła, gdzieniegdzie przebijają stare ślady po pleśni.

Żeby Magazin ruszył pełną parą potrzebujemy dokładnie 23 130 zł.

Ta kwota jest nam potrzebna na:
- zakup mydła malarskiego, gruntu, szpachli, farby, narzędzi (to do samego remontu)
- zakup wagi, wózka do przewożenia cięższych mebli, folii stretch, koszyków sklepowych, kabli (to do umożliwienia sprawnego działania)
- koszty utrzymania przez rok.

W zestawieniu nie ma mebli, bo planujemy zebrać je wśród zaprzyjaźnionych osób i firm.

Mamy nadzieję, że w dłuższej perspektywie uda nam się pozyskać sponsora, który pomoże nam utrzymywać Magazin. Na razie potrzebujemy Waszego wsparcia.

Jeżeli zbierzemy więcej pieniędzy, niż potrzeba na start Magazinu, dołożymy je do zakupu używanego samochodu dostawczego.
Wiele osób, które zgłaszają chęć oddania pralki, łóżka czy szafy, nie ma możliwości przewiezienia ich do nas, a my, póki co, niestety nie dorobiliśmy się własnego transportu. Rodziny, które wspieramy, również nie mogą sobie pozwolić na wynajęcie ekipy transportowej. Samochód rozwiąże wszystkie te problemy.

Wierzymy, że z Waszą pomocą już niebawem Warszawa zyska 62 metry kwadratowe przestrzeni przyjaznej uchodźcom, wypełnionej dobrem i zapachem świeżej farby!

Chcecie poznać nas lepiej? Zapraszamy na nasze fanpage:

https://www.facebook.com/InicjatywaDomOtwarty/

https://www.facebook.com/FundacjaOcalenie/

Aktualizacje


 • Fundacja Ocalenie - awatar

  Fundacja Ocalenie

  01.04.2019
  01.04.2019

  UPDATE: MAGAZIN JUŻ DZIAŁA!
  (ale zbiórka wciąż trwa)

  Magazin od tygodnia obsługuje już potrzebujących migrantów i migrantki. W ciągu pierwszych dyżurów pomoc otrzymało kilkadziesiąt osób!
  Utrzymanie i obsługa Magazinu wiąże się jednak ze sporymi kosztami (sam czynsz za naszą piwnicę to w tej chwili ok 1600 zł miesięcznie), a my sporo ze swoich pieniędzy założyliśmy na remont i wyposażenie, dlatego serdecznie zachęcamy Was do wpłat na naszą zbiórkę!

  Zdjęcie aktualizacji 28 977

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Ingeborga Janikowska-Lipszyc - awatar

  Ingeborga Janikowska-Lipszyc

  11.04.2018
  11.04.2018

  Doskonały pomysł! Trzymam kciuki!

 • Irena Rz. - awatar

  Irena Rz.

  10.04.2018
  10.04.2018

  Powodzenia!

 • Małgosia Starosz - awatar

  Małgosia Starosz

  09.04.2018
  09.04.2018

  Serce dla Was za waszą pomoc i inicjatywę

8 965 zł  z 23 130 zł (Cel)
Wpłaciło 98 osób

Wpłaty: 98

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jolanta f Makosa - awatar
Jolanta f Makosa
100
Julia Wollner - awatar
Julia Wollner
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jacek Boćkowski - awatar
Jacek Boćkowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij