Zbiórka Uratowana Mgma prosi o pomoc - zdjęcie główne

Uratowana Mgma prosi o pomoc

90 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób

Magma

Magma - koteczka w wieku ok. roku, maksymalnie półtora. Chude nóżki, brak 2/3 ogonka, ogromny brzuch, biegunka, uszy zapchane odchodami świerzbowca, miliony pcheł i kurzych wszołów, smutek w oczach - to skrótowy obraz kotki, która trafiła pod opiekę Fundacji w listopadzie 2015 roku.
Kotka znaleziona została pod internatem Zespołu Szkół w Trzcianie. Na pewno nie należy do nikogo mieszkającego w okolicznych domach. Pewnego dnia pojawiła się pod internatem i zamieszkała w postawionej tam tekturowej budce.
Skąd tam się wzięła - tego nie wie nikt.
 

Zdjęcie opisu zbiórki Uratowana Mgma prosi o pomoc

Początki w Fundacji

Początki w domu tymczasowym Fundacji Felineus były bardzo trudne.
Widać było, że Magma chyba nigdy wcześniej nie zaznała ciepła domowego. Nie wiedziała co to legowisko, kocyk, a posadzona na łóżku zeskakiwała z niego w wielkiej panice, rozglądając się dookoła, czy aby nikt jej nie skrzyczy i nie przegoni. Ulubionym miejscem do spania była zimna podłoga, w ostateczności twardy blat kuchenny obok okna.

Choć nigdy nie zgadniemy skąd kicia znalazła się w tamtym miejscu to jednak na 100 procent możemy stwierdzić, że w przeszłości nie miała łatwego życia. Stan ogonka wskazuje na to, że został urwany i goił się sam. Pchły, wszoły, robaki, świerzb - zjadały ją żywcem. Patrząc na to biedne stworzenie mieliśmy nadzieję, że właśnie w chwili przyjęcia jej do domu tymczasowego zakończyła się jej gehenna. Że będzie już tylko lepiej.
 

Zdjęcie opisu zbiórki Uratowana Mgma prosi o pomoc

Diagnostyka i leczenie

Diagnostyka koteczki trwała bardzo długo. Stan pracy jelit był fatalny. Utrzymująca się biegunka powodowała, że kicia nie zdążała do kuwety, była słaba i apatyczna.
Obecnie Magma to już ma za sobą, choć nadal wymaga specjalnego karmienia. Problemem okazała się też skóra koteczki. Do dziś walczymy z łupieżem, świądem i łysieniem. Koteczka jest na kuracji sterydowej, wymaga karmienia karmami hyppoalergicznymi.

Magma jest ogromnym słodziakiem. Bardzo się zmieniło jej zachowanie. Już nie jest wystraszona, a jej ulubionym miejscem do spania jest łóżko.

Zdjęcie opisu zbiórki Uratowana Mgma prosi o pomoc

Prosimy o pomoc!

Kicia cały czas jest w trakcie leczenia, a zakup drogiej karmy przerasta nas finansowo. Pomóżcie Magmie - bardzo o to prosimy w jej imieniu.

90 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób

Wpłaty: 7

Krystyna - awatar
Krystyna
10
Michał - awatar
Michał
20
Anna - awatar
Anna
20
Katarzyna - awatar
Katarzyna
10
Justyna - awatar
Justyna
10
Piotr - awatar
Piotr
10
Barbara - awatar
Barbara
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij