Zbiórka Ty też możesz pomóc Mai - zdjęcie główne

Ty też możesz pomóc Mai

1 445 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Małgorzata Tyczyno - awatar

Małgorzata Tyczyno

Organizator zbiórki

Nazywam się Maja

Jestem Maja. Urodziłam się 6 sierpnia 2006 roku z wrodzoną wadą genetyczną: delacją długiego ramienia chromosomu 2. Kordocentezę (czyli pobranie krwi pępowinowej) przeprowadzono mojej mamusi ze względu na rozpoznanie u mnie uogólnionego obrzęku w badaniu USG. 

Po badaniach tych rozpoznano nieprawidłowy kariotyp żeński 46,XX,del(2)(q36). Obecność abberacji chromosomowej będzie skutkowało wystapieniem cech dysmorfii, wad narządów wewnętrzych oraz opóźnieniem psychoruchowym i nie jest możliwe leczenie przyczynowe (farmakologiczne, dietetyczne, operacyjne, itp.).

Można jedynie łagodzić skutki nosicielstwa abberacji drogą złożonego postępowania rehabilitacyjnego. Ogólnikowe wypowiedzi lekarskie ,,Wszystko czego nie ma, a może być, rozwinie się w przyszłości" - takie słowa mama usłyszała od lekarza. 

Choroby, które mam obecnie i wiażą się z moją wadą genetyczną to:

 • poszerzenie komór bocznych mózgowia,
 • wodogłowie (nienarastajace);
 • dysmorfia twarzo-czaszkowa; 
 • wada słuchu;
 • wada wzroku; 
 • wada w przegrodzie nosowo-gardłowej;
 • wada nerek;
 • wada żołądka;
 • skrócone kończyny dolne i górne;
 • opóźnienie w rozwoju psycho-ruchowym.
Zdjęcie opisu zbiórki Ty też możesz pomóc Mai

Musimy być cierpliwi

Przez te wszystkie lata staramy się o każde wsparcie na pokrycie kosztów rehabilitacji córeczki. Nauczyliśmy się być cierpliwi w dążeniu do lepszego jutra przede wszystkim dla NIEJ - naszej kochanej Mai.

Cztery lata zajęło nam i rehabilitantom doprowadzenie Mai do czworakowania. Ale udało się. Kolejnym poziomem było postawienie jej na nogi. Pierwsze swoje kroczki zrobiła w 2013 roku. Ogrom czasu - ale opłacało się. Zobaczyć własne dziecko chodzące. Jeszcze nie samodzielnie, ale.... w 2015 roku Maja zrobiła samodzielnie 6 kroków. CUDA jednak się zdarzają!

Zdjęcie opisu zbiórki Ty też możesz pomóc Mai

Jesteś naszą nadzieją

Obecnie dalej usprawniamy chód córeczki i staramy się bardzo mocno wzmocnić układ mózgowy, a przede wszystkim mowę i rozumienie.

Bo tak naprawdę to jak wychowamy (usprawnimy) nasze dziecko DZIŚ, w przyszłości zobaczymy tego efekt.

Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszych starań.

Zdjęcie opisu zbiórki Ty też możesz pomóc MaiZdjęcie opisu zbiórki Ty też możesz pomóc Mai

Aktualizacje


 • Małgorzata Tyczyno - awatar

  prawie 10%

  17.11.2015
  17.11.2015

  Bardzo dziękujemy naszym DARCZYŃCOM za dotychczasowe wpłaty - to prawie 10%.
  Jednocześnie BARDZO zachęcamy do dalszego wspierania naszej akcji.

  AKCJA JEST OTWARTA - BEZTERMINOWO.
  KAŻDA ZŁOTÓWKA JEST DLA NAS BARDZO WAŻNA I KAŻDA ZŁOTÓWKA ZOSTAJE PRZEKAZANA NA REHABILITACJĘ ORAZ LECZENIE MAI.

  Zdjęcie aktualizacji 187

Komentarze


 • Pozdrowienia - awatar

  Pozdrowienia

  21.12.2015
  21.12.2015

  Gorące buziaczki dla całej rodzinki a szczególnie dla Mayci Pięknych spokojnych swiat wam życzymy Sev z rodzinka

 • Kate - awatar

  Kate

  01.12.2015
  01.12.2015

  Majusiu wróć szybko do zdrowia ! Całuski od Lei !

  • Małgorzata Tyczyno - awatar

   Małgorzata Tyczyno - Organizator zbiórki

   02.12.2015
   02.12.2015

   Z całego serca dziekujęmy

 • Lukasz - awatar

  Lukasz

  04.11.2015
  04.11.2015

  Wracaj do zdrowia :) Trzymamy za ciebie kciuki

  • Małgorzata Tyczyno - awatar

   Małgorzata Tyczyno - Organizator zbiórki

   17.11.2015
   17.11.2015

   Bardzo Serdecznie Dziękujemy za wpłatę. Pozdrawiam.

 • Magdalena - awatar

  Magdalena

  03.11.2015
  03.11.2015

  Kochani, każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji. Wesprzyjmy Majeczkę i okażmy jej serduszko :) Kilka złotych dla nas to niewiele, dla Mai wielkie wsparcie!

  • Małgorzata Tyczyno - awatar

   Małgorzata Tyczyno - Organizator zbiórki

   17.11.2015
   17.11.2015

   Madziu Bardzo, bardzo dziekujemy

 • Piotr - awatar

  Piotr

  29.10.2015
  29.10.2015

  Cześć Maju :) widzimy sie na balu :) bedzie sie działo:D

  • Małgorzata Tyczyno - awatar

   Małgorzata Tyczyno - Organizator zbiórki

   17.11.2015
   17.11.2015

   KOCHANI dziękujemy bardzo. CAŁUSKI

1 445 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Małgorzata Tyczyno - awatar

Małgorzata Tyczyno

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 26

EDYTA MICHALSKA - awatar
EDYTA MICHALSKA
50
Anna - awatar
Anna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Pozdrowienia - awatar
Pozdrowienia
200
Natalia - awatar
Natalia
10
Kate - awatar
Kate
50
Dorota - awatar
Dorota
100
Ewa - awatar
Ewa
50
aska - awatar
aska
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij