Zbiórka Maleństwo walczy o sprawność - zdjęcie główne

Maleństwo walczy o sprawność

70 490 zł  z 52 500 zł (Cel)
Wpłaciło 512 osób

Helenka urodziła się w maju 2023r. z wadą nóżek – obustronną hemimelią strzałkową. Jest to bardzo rzadka wada, w Polsce rodzi się z nią nie więcej niż 7 dzieci rocznie, a przypadki gdy wada dotyczy obu nóżek zdarzają się jeszcze rzadziej. W nóżkach Helenki brakuje kości strzałkowych, kości piszczelowe są wygięte i skrócone, stopy są hipoplastyczne, mają po trzy paluszki i są nieprawidłowo ustawione. Dodatkowo prawa nóżka jest krótsza od lewej, a różnica w długości będzie się pogłębiać.

Aby Helenka mogła chodzić konieczne jest wieloetapowe leczenie, które polegać będzie m.in. na wyprostowaniu kości piszczelowych, ustawieniu stóp w prawidłowej pozycji oraz wydłużaniu nóżek. Pierwszy etap leczenia odbędzie się między 18 a 24 miesiącem życia. Lekarze dają Helence bardzo duże szanse na sprawność i samodzielność, a historie dzieci, które zakończyły już leczenie i nie tylko postawiły pierwsze kroki, ale niczym nie ustępują w sprawności swoim rówieśnikom, napawają nas ogromną nadzieją.

Od trzeciego miesiąca życia Helenka jest pod opieką ortopedy i rehabilitanta. Przez kilka najbliższych lat będzie potrzebować rehabilitacji i regularnych wizyt u ortopedy. Niestety w przypadku Helenki refundowana jest jedynie jedna godzina rehabilitacji tygodniowo, natomiast wizyty u lekarzy specjalistów odbywają się wyłącznie prywatnie. Dużym obciążeniem finansowym są dla nas również ortezy ortopedyczne, które już niedługo będziemy musieli zakupić i wymieniać je regularnie wraz ze wzrostem Helenki, a które podlegają tylko częściowej refundacji.

Aby móc zapewnić Helence najlepszą opiekę i pomoc w rozwoju zdecydowaliśmy się prosić Państwa o pomoc. Każda wpłata jest dla nas nieocenionym wsparciem i przybliża Helenkę do postawienia pierwszego kroku. Dziękujemy!

Komentarze


 • Hodowcy gołębi pocztowych z PZHGP Okręg Bielsko-Biała - awatar

  Hodowcy gołębi pocztowych z PZHGP Okręg Bielsko-Biała

  18.12.2023
  18.12.2023

  Życzymy siły i wytrwałości dla Rodziców w dążeniu do celu jakim jest zdrowie i sprawność Helenki. Trzymamy kciuki i Pozdrawiamy. Zarząd i Hodowcy gołębi pocztowych Okręgu Bielsko-Biała z Oddziałów: Andrychów, Bielsko-Biała, Cieszyn, Kęty, Lipowa, Maków Podhalański, Osiek, Oświęcim, Skoczów, Strumień, Wadowice, Węgierska Górka oraz Żywiec

 • K Dudzik - awatar

  K Dudzik

  09.12.2023
  09.12.2023

  ❤️❤️❤️

 • Beata i Paweł Bałys - awatar

  Beata i Paweł Bałys

  07.12.2023
  07.12.2023

  Trzymamy kciuki za śliczną Helenkę.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.12.2023
  07.12.2023

  Dużo sił, trzymamy kciuki za powodzenie operacji!

 • Dawid - awatar

  Dawid

  07.12.2023
  07.12.2023

  Trzymam za Ciebie kciuki Helenko! Dużo zdrowia i wytrwałości dla rodziców.

70 490 zł  z 52 500 zł (Cel)
Wpłaciło 512 osób

Wpłaty: 512

JOANNA i KRZYSZTOF - awatar
JOANNA i KRZYSZTOF
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kuba - awatar
Kuba
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Stowarzyszenie Ekorozwoju Wsi Zygodowice - awatar
Stowarzyszenie Ekorozwoju Wsi Zygodowice
5 000
Hodowcy gołębi pocztowych z PZHGP Okręg Bielsko-Biała - awatar
Hodowcy gołębi pocztowych z PZHGP Okręg Bielsko-Biała
10 920
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij