Zbiórka Mama kontra glejak IV - zdjęcie główne

Mama kontra glejak IV

104 662 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 991 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Ch - awatar

Karolina Ch

Organizator zbiórki

Mama kontra glejak IV

Wszystko zaczęło się nagle i niespodziewanie, bez wcześniejszych objawów. Pewnego dnia pojawiły się objawy przypominające udar i taka diagnoza została postawiona jako wstępna. Po kilku dniach stan zaczął się pogarszać i po wykonaniu pełnej diagnostyki została przekazana nam wiadomość, najgorsza z możliwych: ICD-10: C71.1 - Nowotwór złośliwy mózgu zlokalizowany w płacie czołowym czołowego o średnicy 5,5 cm – glejak wielopostaciowy, IV stopnia.

Później wszystko potoczyło się błyskawicznie, zgodnie z standardowym leczeniem w Polsce: operacja usunięcia guza, chemioterapia wraz z radioterapią które niestety w znaczący sposób osłabiły organizm. Przez chwilę sądziliśmy, że stan zdrowia jest stabilny jednak wynik kontrolnego rezonansu magnetycznego nie pozostawił złudzeń : wznowa w loży pooperacyjnej, większa niż pierwotna zmiana, która doprowadziła do utraty samodzielności i konieczności opieki 24/7.

„ Z uwagi na umiejscowienie oraz jej charakter, zmiana nie nadaje się do ponownej operacji, mediana przeżycia pacjentów z glejakiem IV stopnia to 12 miesięcy, zostały jeszcze maksymalnie 3 miesiące” – nie jest to informacja, którą chce się usłyszeć na wizycie kontrolnej z Mamą w swoje urodziny…

Postanowiliśmy szukać innych możliwości leczenia. Okazało się, że innowacyjne metody, takie jak protonoterapia oraz Nanotherm nie będą skuteczne w przypadku wznowy o takich rozmiarach i takim położeniu. Ostatnią możliwą do zastosowania metodą była immunoterapia w niemieckiej klinice w Duderstadt.

https://www.immune-therapy.net/

„Terapia polega na genetycznym przeprogramowaniu limfocytów T, czyli najbardziej wyspecjalizowanych komórek ludzkiego układu odpornościowego.

Limfocyty zostają najpierw pobrane od pacjenta. Następnie wprowadza się do nich specyficzny gen, który pozwala limfocytom wykształcić receptory zdolne rozpoznawać antygeny nowotworu. W ten sposób komórki, które w naturalnych warunkach zwalczają w organizmie człowieka patogenne drobnoustroje, są kierowane do walki z komórkami raka.

„Zaprogramowane” w ten sposób komórki są następnie stymulowane, pobudzane i namnażane do momentu, kiedy mogą trafić z powrotem do pacjenta. Podaje się je poprzez infuzję dożylną.”

Po kontakcie z ośrodkiem oraz wykonaniu i przesłaniu wyników badań Mama w końcu została zakwalifikowana.

Już po pierwszej wizycie stan zaczął się poprawiać. Z osoby przykutej do łożka oraz zdanej w 100 % na pomoc innych, zaczęła odzyskiwać sprawność. Pojawiły się pierwsze oznaki powrotu sprawności, szczególnie lewej strony, która była zupełnie niewładna. Połączenie terapii wraz z codzienną rehabilitacją oraz specjalną dietą zaczęło przynosić efekty.

Po 4 wizytach w klinice Mama stopniowo zaczyna samodzielnie chodzić.

Do chwili obecnej, całość leczenia finansowaliśmy z naszych środków, jednak planowane dalsze leczenie 10 – 12 zabiegów, w odstępach 1,5 miesiąca, przewyższa nasze możliwości finansowe.

Koszt jednej wizyty w klinice to  średnio 6 000 euro, nie wliczając kosztów transportu oraz zakwaterowania.

Moja Mama uczyniła w swoim życiu wiele dobrego dla innych, w tym również dla zupełnie obcych ludzi więc wierzę, że dobro do niej powróci :)


Karolina

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Karolina Ch - awatar

  Karolina Ch

  25.07.21
  25.07.21

  Cześć wszystkim! Jeszcze nigdy nie cieszyliśmy się tak z wyniku rezonansu kontrolnego - guz powoli się poddaje.

  Zdjęcie aktualizacji 71 884

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.09.21
  24.09.21

  Bardzo trzymam kciuki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.09.21
  22.09.21

  Trzymał kciuki

 • Artur Warzecha - awatar

  Artur Warzecha

  19.09.21
  19.09.21

 • Justyna - awatar

  Justyna

  18.09.21
  18.09.21

  Trzymam kciuki <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.09.21
  12.09.21

  mocno trzymam kciuki, żeby się wszystko udało

104 662 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 991 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Ch - awatar

Karolina Ch

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 991

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Agata Matysiak - awatar
Agata Matysiak
20
Angelika Jabłońska - awatar
Angelika Jabłońska
10
Gosia - awatar
Gosia
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij