Zbiórka Pogrzeb Mamy Mariusza Czajki - zdjęcie główne

Pogrzeb Mamy Mariusza Czajki

49 607 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 172 osoby
Mariusz Czajka - awatar

Mariusz Czajka

Organizator zbiórki

PROŚBA O POMOC


Witam nazywam się Mariusz Czajka (aktor). Dnia 14.01.21 roku, po długotrwałej chorobie w wieku 81 lat, odeszła z tego świata moja mama , Krystyna  Maria  Teresa Czajka , ur.21.12 1939 r. w Lisewie. Córka Stefana Truszkowskiego i Gertrudy z/d Wilmańskiej. Praktycznie od urodzenia borykała się z problemami zdrowotnymi aż do końca. Miała osteoporozę, Parkinsona , nadciśnienie a na koniec raka płuca.  Odeszła we śnie. 

  Od dzieciństwa czytała bardzo dużo książek, a potem zgodnie z rodzinną tradycją po zakończeniu edukacji została nauczycielką języka polskiego klas 1-4.  W latach 60 -tych uczyła w szkole podstawowej w Konstancinie , potem w latach 70-80 uczyła w Warszawie. Szk. Podst. nr.157 , potem 130 i na koniec 320. Była wymagająca ale uczciwa i sprawiedliwa. Uczniowie ją cenili i szanowali. Wychowała i wykształciła wiele pokoleń Polaków  na przestrzeni 35 lat. Udzielała korepetycji z gramatyki i ortografii , była w tym najlepsza. Uwielbiała Teatr do którego często chodziła. W 1961 roku urodziła mnie Mariusza, którego po śmierci mego ojca Zenona w 1970 r. samotnie wychowywała.  Gdy miałem 14 lat zaprowadziła mnie do psychologa , który skierował mnie do ogniska teatralnego przy Teatrze Ochoty p. Machulskich. Od 1976 r. do dziś gram na scenie i jestem aktorem. Zagrałem ponad 6 tys. przedstawień. W 1985 dyplom w PWST w Warszawie pt. Złe zachowanie rozpoczął moja drogę  artystyczną. Stworzyłem ponad 100 postaci w Teatrze, TV, filmie i dubbingu. 

    Wracając   do meritum , aby pochować mamę musze mieć 12 tys. zł. ZUS zwraca 4 tys. zł. a 8 tys. musze dodać. Jak powszechnie wiadomo, przez pandemię korona wirusa  od marca 2020 do dziś teatry są zamknięte. Ja straciłem 138 przedstawień i praktycznie nie mam dochodów od 10 mies. Mama miała emeryturę nauczycielska 1600 zł i nie miała oszczędności. Ja mam same długi i już nie mam skąd pożyczać. Brakuje 8 tys. zł. i zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w pochowaniu mamy bo nie mam tego za co zrobić.

Od państwa dostałem 1800 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego , 2000 zł z ZUS i to wszystko na te 10 mies. bezrobocia. 

Będąc w tragicznej sytuacji finansowej bardzo proszę o pomoc. Jeśli zebrana kwota będzie większa to będę mógł kupić Mamie i Tacie nową płytę nagrobną, a jeżeli jeszcze coś zostanie to pozwoli mi to na start z nowym projektem aktorskim w sieci i może zacznę normalnie zarabiać.

 

                                                         Mariusz Czajka

Komentarze


 • IM_K - awatar

  IM_K

  19.01.2021
  19.01.2021

  Ciężkie czasy nastały. Pocieszające jest to, że ludzie nadal mają "serca". Pozdrawiam i obyśmy jak najszybciej mogli Pana oglądać na "deskach teatru".

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.01.2021
  19.01.2021

  Wszystkiego dobrego, Panie Mariuszu! :)

 • Sebastian Lendzion - awatar

  Sebastian Lendzion

  19.01.2021
  19.01.2021

  Panie Mariuszu, składam wyrazy współczucia. I dziękuję za wszystkie chwile, w których dotychczas bawił Pan mnie i moje dzieci swoim głosem, swoim talentem. Wielki szancunek za te wszystkie dubbingowe role. Z racji posiadania czwórki małych dzieci mogę rzec, że gości Pan w moim domu kilka razy w tygodniu. ;-) Ps. 5 lat temu odeszła moja mama i z racji doświadczenia podzielę się, że czas żałoby i czas po żałobie dotyczący odejścia mamy może być kolejną ważną podróżą w życiu mężczyzny - dorosłego syna. Podróżą do wcześniejszych doświadczeń życiowych niepodobną. W moim przypadku czas sakramencko trudny, ale do rozwoju człowieczeństwa potrzebny :-( . I da się jakoś to przeżyć i z tym żyć. Życzę z całego serca dużo siły. A w chwilach słabości proszę nigdy nie wierzyć wewnętrznym podszeptom (gdyby takie się pojawiły), że jest Pan sam. Nie jest Pan sam. Są wokół Pana ludzie. PS.2 do zobaczenia po drugiej stronie sceny.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.01.2021
  19.01.2021

  Panie Mariuszu- szczere kondolencje z powodu śmierci Pańskiej Mamy. Życzę dużo zdrowia i dobrej przyszłości. Wychowałem się na Pańskich dubbingach....

 • Ewelina Lapeusz - awatar

  Ewelina Lapeusz

  19.01.2021
  19.01.2021

  Panie Mariuszu, moje najszczersze kondolencje z powodu śmierci Mamy. Kocham Pana za wszystkie role. Zyczę dużo zdrowia, oby się wszystko ułożyło w Pana zyciu. pozdrawiam serdecznie . ;)

49 607 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 1 172 osoby
Mariusz Czajka - awatar

Mariusz Czajka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 172

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Artur Lubowiecki - awatar
Artur Lubowiecki
10
Też nauczycielka - awatar
Też nauczycielka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij