owner

Michał Kamosz

Organizator zbiórki

Zbiórka

Photo

Pomóżmy Markowi odzyskać świadomość

Marek w połowie kwietnia tego roku uległ wypadkowi samochodowemu, w którym doznał poważnych urazów "mózgowo-czaszkowych". Miał mocny obrzęk mózgu oraz kilka krwiaków w miejscach, jak to określili lekarze "złych - newralgicznych". Dwa krwiaki wystąpiły w miejscu, które odpowiada za świadomość.

Przez około 25 dni przebywał w śpiączce farmakologicznej na OIOM-ie. Lekarze od samego początku uprzedzali, że w przypadku Marka największą niewiadomą będzie świadomość. Niestety po wybudzeniu ze śpiączki Marek nie reagował na otoczenie i nie udało się z nim nawiązać kontaktu. Jednocześnie stwierdzono u niego czterokończynowy niedowład.

Niestety według przepisów NFZ osobom z brakiem świadomości nie wiele się należy. Dlatego większość czynności mogących wpłynąć na poprawę sprawności fizycznej i psychicznej Marka staramy się jako rodzina zapewnić na własną rękę, a jest to głównie rehabilitacja bierna (ruchowa - przyłóżkowa).

Marek w chwili obecnej przebywa w Zakładzie Opieki Leczniczej i wymaga całodobowej opieki ze strony osób trzecich. Ze względu na poważniejsze obrażenia w lewej części mózgu jego prawa strona ciała ma silny niedowład. Natomiast lewa strona ciała w skutek rehabilitacji biernej uzyskuje coraz lepsze efekty.

W ostatnich dniach coraz częściej jest przemieszczany z łóżka na wózek inwalidzki, ale mimo lekkiej poprawy stanu fizycznego do takiej czynności potrzebne są minimum 3 osoby w tym mężczyzna. 

Problemem na chwilę obecną jest "głowa" i brak świadomości, ponieważ rehabilitacja bierna raczej nie rozrusza i nie pobudzi mózgu do działania. Dążymy do odzyskania przez Marka świadomości!

Photo

Zbieramy na rehabilitację neurologiczną

W chwili obecnej dla mnie jako brata, dla nas jako rodziny priorytetem jest, aby Marek odzyskał świadomość. Bez świadomości powrót Marka do domu jest prawie niemożliwy.

Zbieramy dla Marka pieniądze na rehabilitację neurologiczną. Rehabilitacja taka to zabiegi mające na celu pobudzenie mózgu, przywrócenie sprawności w tych miejscach, które zostały uszkodzone.

Problem polega na tym, że uraz mózgowo-czaszkowy, którego doznał Marek wystąpił głównie w mózgu w postaci krwiaków i obrzęku mózgu. Mimo tych obrażeń Marek nigdy nie trafił na oddział neurologiczny. Zgodnie z polskimi przepisami, jeśli poszkodowany dozna jakiś urazów mechanicznych, czyli złamania jak to było w przypadku Marka, musi trafić na oddział chirurgiczny. To mocno utrudniło mu możliwość dostania się na rehabilitację neurologiczną. A następną przeszkodą okazał się jego brak świadomości.


W Polsce większość oddziałów rehabilitacji neurologicznej nie przyjmuje pacjentów bez świadomości w ramach NFZ, bo jest duże prawdopodobieństwo, że NFZ nie zwróci im kosztów rehabilitacji.

Większość lekarzy powtarza, iż mojemu bratu potrzebne są dwa rodzaje rehabilitacji:

 • rehabilitacja neurologiczna - bardzo istotna w jego obecnym stanie
 • ​rehabilitacja bierna (ruchowa), którą mu zapewniamy w miarę możliwości

W Polsce jest wiele ośrodków, które wykonują rehabilitację neurologiczną w ramach NFZ, ale jak wspominałem wcześniej, aby tam sie dostać trzeba mieć chociaż minimalną świadomość i wykonywać polecenia rehabilitantów - wymogi NFZ. Jednak najlepszą metodą na odzyskanie chociaż minimalnej świadomości jest rehabilitacja neurologiczna, więc koło się zamyka!!!

Po ostatnich badanich lekarze zasugerowali, abyśmy jak najszybciej zorganizowali mu rehabilitację neurologiczną, która skupi się na pobudzeniu mózgu do działania, a w konsekwencji do odzyskania świadomości. Sugestia taka została wysunięta ponieważ postępy fizyczne, które widać u Marka nie idą w parze z postępami w odzyskaniu świadomości.

W związku z wiarą w skuteczność rehabilitacji i poprawę zdrowia Marka jako rodzina chcemy, a z uwagi na brak innych możliwości musimy wysłać go na minimum miesięczną rehabilitację do prywatnego ośrodka. Pobyt w takim ośrodku jest bardzo kosztowny ze względu na konieczność całodobowej opieki nad pacjentem oraz oczywiste koszty samej rehabilitacji, stąd nasz apel o każdą najdrobniejszą pomoc finansową.

 

Photo

Postępy

Od dnia wybudzenia ze śpiączki farmakologicznej liczyliśmy, że w ciągu 1-2 miesięcy uda się Marka postawić na nogi. Po upływie trzech miesięcy udaje się go posadzić na wózek i to już jest duży sukces. Jednak dalsza rehabilitacja bierna (ruchowa) może spowodować trochę odwrotny efekt, a mianowicie:

 • jeżeli stan fizyczny zacznie się poprawiać bez odzyskania świadomości Marek będzie stanowił dla siebie coraz większe zagrożeniedlatego tak bardzo istotna jest rehabilitacja neurologiczna i postępy w odzyskiwaniu świadomości.
Photo

Cel

Naszym celem jest skierowanie Marka do jednego z poniższych ośrodków:

Ze wstępnych szacunków wiemy, że koszt miesięcznej rehabilitacji z dodatkowymi zabiegami, konsultacjami lekarzy, transportem i badaniami może wynieść około 15 000 zł.
Naszym priorytetem jest rehabiltiacja neurologiczna ale ważne jest także aby Marek został dogłębnie zbadany, zdiagnozowany i na podstawie wyników dobrany odpowiedni tok postępowania w jego przypadku.

Proszę o pomoc i wsparcie dla mojego brata!

Pomóżmy Markowi odzyskać świadomosć!

Aktualności

 • Michał Kamosz

  Podziękowania

  12.08.15
  12.08.15

  Chcielibyśmy raz jeszcze podziękować wszystkim za wsparcie. Nie spodziewaliśmy się takiego wielkiego wsparcie i odzewu. Udało nam się załatwić ośrodek w Konstancinie-Jeziorna do którego Marek trafi prawdopodobnie za tydzień - 8 września 2015. TRZYMAJMY KCIUKI - TERAZ BARDZO WIELE ZALEŻY JUŻ OD SAMEGO MARKA JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJEMY

Komentarze

 • Żabcia

  01.09.15
  01.09.15

  Marek Walcz Jeszcze Tylko jedną rundę... Najważniejszą rundę więc Proszę Cię WALCZ... Mam nadzieję że i moja "cegiełka" przyczyni się do tego że wrócisz do NAS... Trzymam kciuki wraz z rodzicami wierzymy że Ci się uda.

 • Radek

  22.08.15
  22.08.15

  Wracaj do zdrowia.

 • Ufuk

  18.08.15
  18.08.15

  Good luck my friend!

 • Rodzina

  16.08.15
  16.08.15

  Marku jesteśmy z Tobą, wierzymy, że zwyciężysz

 • znajomy

  15.08.15
  15.08.15

  wierzymy, że wszystko będzie dobrze, a wiara czyni cuda!

owner

Michał Kamosz

Organizator zbiórki

Wpłaty - 291

 • Avatar Żabcia
  100
  Żabcia
 • Avatar justyna
  10
  justyna
 • Avatar Patrycja
  80
  Patrycja
 • Avatar KP
  510
  KP
 • Avatar Karolina
  50
  Karolina
 • Avatar Maria
  500
  Maria
 • Avatar Smok
  50
  Smok
 • Avatar Michał
  11
  Michał
 • Avatar Magdalena
  150
  Magdalena
 • Avatar Lidia
  100
  Lidia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę