Zbiórka Pomoc dla Marka - zdjęcie główne

Pomoc dla Marka

26 300 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 291 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Michał Kamosz - awatar

Michał Kamosz

Organizator zbiórki

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Marka

Pomóżmy Markowi odzyskać świadomość

Marek w połowie kwietnia tego roku uległ wypadkowi samochodowemu, w którym doznał poważnych urazów "mózgowo-czaszkowych". Miał mocny obrzęk mózgu oraz kilka krwiaków w miejscach, jak to określili lekarze "złych - newralgicznych". Dwa krwiaki wystąpiły w miejscu, które odpowiada za świadomość.

Przez około 25 dni przebywał w śpiączce farmakologicznej na OIOM-ie. Lekarze od samego początku uprzedzali, że w przypadku Marka największą niewiadomą będzie świadomość. Niestety po wybudzeniu ze śpiączki Marek nie reagował na otoczenie i nie udało się z nim nawiązać kontaktu. Jednocześnie stwierdzono u niego czterokończynowy niedowład.

Niestety według przepisów NFZ osobom z brakiem świadomości nie wiele się należy. Dlatego większość czynności mogących wpłynąć na poprawę sprawności fizycznej i psychicznej Marka staramy się jako rodzina zapewnić na własną rękę, a jest to głównie rehabilitacja bierna (ruchowa - przyłóżkowa).

Marek w chwili obecnej przebywa w Zakładzie Opieki Leczniczej i wymaga całodobowej opieki ze strony osób trzecich. Ze względu na poważniejsze obrażenia w lewej części mózgu jego prawa strona ciała ma silny niedowład. Natomiast lewa strona ciała w skutek rehabilitacji biernej uzyskuje coraz lepsze efekty.

W ostatnich dniach coraz częściej jest przemieszczany z łóżka na wózek inwalidzki, ale mimo lekkiej poprawy stanu fizycznego do takiej czynności potrzebne są minimum 3 osoby w tym mężczyzna. 

Problemem na chwilę obecną jest "głowa" i brak świadomości, ponieważ rehabilitacja bierna raczej nie rozrusza i nie pobudzi mózgu do działania. Dążymy do odzyskania przez Marka świadomości!

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Marka

Zbieramy na rehabilitację neurologiczną

W chwili obecnej dla mnie jako brata, dla nas jako rodziny priorytetem jest, aby Marek odzyskał świadomość. Bez świadomości powrót Marka do domu jest prawie niemożliwy.

Zbieramy dla Marka pieniądze na rehabilitację neurologiczną. Rehabilitacja taka to zabiegi mające na celu pobudzenie mózgu, przywrócenie sprawności w tych miejscach, które zostały uszkodzone.

Problem polega na tym, że uraz mózgowo-czaszkowy, którego doznał Marek wystąpił głównie w mózgu w postaci krwiaków i obrzęku mózgu. Mimo tych obrażeń Marek nigdy nie trafił na oddział neurologiczny. Zgodnie z polskimi przepisami, jeśli poszkodowany dozna jakiś urazów mechanicznych, czyli złamania jak to było w przypadku Marka, musi trafić na oddział chirurgiczny. To mocno utrudniło mu możliwość dostania się na rehabilitację neurologiczną. A następną przeszkodą okazał się jego brak świadomości.


W Polsce większość oddziałów rehabilitacji neurologicznej nie przyjmuje pacjentów bez świadomości w ramach NFZ, bo jest duże prawdopodobieństwo, że NFZ nie zwróci im kosztów rehabilitacji.

Większość lekarzy powtarza, iż mojemu bratu potrzebne są dwa rodzaje rehabilitacji:

 • rehabilitacja neurologiczna - bardzo istotna w jego obecnym stanie
 • ​rehabilitacja bierna (ruchowa), którą mu zapewniamy w miarę możliwości

W Polsce jest wiele ośrodków, które wykonują rehabilitację neurologiczną w ramach NFZ, ale jak wspominałem wcześniej, aby tam sie dostać trzeba mieć chociaż minimalną świadomość i wykonywać polecenia rehabilitantów - wymogi NFZ. Jednak najlepszą metodą na odzyskanie chociaż minimalnej świadomości jest rehabilitacja neurologiczna, więc koło się zamyka!!!

Po ostatnich badanich lekarze zasugerowali, abyśmy jak najszybciej zorganizowali mu rehabilitację neurologiczną, która skupi się na pobudzeniu mózgu do działania, a w konsekwencji do odzyskania świadomości. Sugestia taka została wysunięta ponieważ postępy fizyczne, które widać u Marka nie idą w parze z postępami w odzyskaniu świadomości.

W związku z wiarą w skuteczność rehabilitacji i poprawę zdrowia Marka jako rodzina chcemy, a z uwagi na brak innych możliwości musimy wysłać go na minimum miesięczną rehabilitację do prywatnego ośrodka. Pobyt w takim ośrodku jest bardzo kosztowny ze względu na konieczność całodobowej opieki nad pacjentem oraz oczywiste koszty samej rehabilitacji, stąd nasz apel o każdą najdrobniejszą pomoc finansową.

 

Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Marka

Postępy

Od dnia wybudzenia ze śpiączki farmakologicznej liczyliśmy, że w ciągu 1-2 miesięcy uda się Marka postawić na nogi. Po upływie trzech miesięcy udaje się go posadzić na wózek i to już jest duży sukces. Jednak dalsza rehabilitacja bierna (ruchowa) może spowodować trochę odwrotny efekt, a mianowicie:

 • jeżeli stan fizyczny zacznie się poprawiać bez odzyskania świadomości Marek będzie stanowił dla siebie coraz większe zagrożeniedlatego tak bardzo istotna jest rehabilitacja neurologiczna i postępy w odzyskiwaniu świadomości.
Zdjęcie opisu zbiórki Pomoc dla Marka

Cel

Naszym celem jest skierowanie Marka do jednego z poniższych ośrodków:

Ze wstępnych szacunków wiemy, że koszt miesięcznej rehabilitacji z dodatkowymi zabiegami, konsultacjami lekarzy, transportem i badaniami może wynieść około 15 000 zł.
Naszym priorytetem jest rehabiltiacja neurologiczna ale ważne jest także aby Marek został dogłębnie zbadany, zdiagnozowany i na podstawie wyników dobrany odpowiedni tok postępowania w jego przypadku.

Proszę o pomoc i wsparcie dla mojego brata!

Pomóżmy Markowi odzyskać świadomosć!

Aktualizacje


 • Michał Kamosz - awatar

  Podziękowania

  12.08.2015
  12.08.2015

  Chcielibyśmy raz jeszcze podziękować wszystkim za wsparcie.
  Nie spodziewaliśmy się takiego wielkiego wsparcie i odzewu.
  Udało nam się załatwić ośrodek w Konstancinie-Jeziorna do którego Marek trafi prawdopodobnie za tydzień - 8 września 2015.

  TRZYMAJMY KCIUKI - TERAZ BARDZO WIELE ZALEŻY JUŻ OD SAMEGO MARKA

  JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJEMY


Komentarze


 • Żabcia - awatar

  Żabcia

  01.09.2015
  01.09.2015

  Marek Walcz Jeszcze Tylko jedną rundę... Najważniejszą rundę więc Proszę Cię WALCZ... Mam nadzieję że i moja "cegiełka" przyczyni się do tego że wrócisz do NAS... Trzymam kciuki wraz z rodzicami wierzymy że Ci się uda.

 • Radek - awatar

  Radek

  22.08.2015
  22.08.2015

  Wracaj do zdrowia.

 • Ufuk - awatar

  Ufuk

  18.08.2015
  18.08.2015

  Good luck my friend!

 • Rodzina - awatar

  Rodzina

  16.08.2015
  16.08.2015

  Marku jesteśmy z Tobą, wierzymy, że zwyciężysz

 • znajomy - awatar

  znajomy

  15.08.2015
  15.08.2015

  wierzymy, że wszystko będzie dobrze, a wiara czyni cuda!

26 300 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 291 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
Michał Kamosz - awatar

Michał Kamosz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 291

Żabcia - awatar
Żabcia
100
justyna - awatar
justyna
10
Patrycja - awatar
Patrycja
80
KP - awatar
KP
510
Karolina - awatar
Karolina
50
Maria - awatar
Maria
500
Smok - awatar
Smok
50
Michał - awatar
Michał
11
Magdalena - awatar
Magdalena
150
Lidia - awatar
Lidia
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij