Zbiórka Maroko/Libia - pomoc humanitarna - zdjęcie główne

Maroko/Libia - pomoc humanitarna

8 121 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 76 osób

W ostatnich dniach Maroko i Libię nawiedziły dwa potężne kataklizmy – trzęsienie ziemi i powódź. Akcje ratunkowe na miejscach katastrof trwają, a liczba ofiar rośnie! Potrzebna jest pomoc humanitarna! 

Wszystkie środki ze zbiórki zostaną przekazane lokalnym organizacjom pomocowym w Maroku i Libii u we współpracy z Polską Misją Medyczną. 

Maroko:

8 września w Maroku doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi. To największa klęska żywiołowa w tym kraju od dziesiątek lat. Media informują, że liczba zabitych wzrosła do ponad 2800. Tysiące ludzi zostało rannych, a setki rodzin straciły dach nad głową. Wiele osób wciąż pozostaje bez dostępu do wody, jedzenia czy podstawowej opieki medycznej. Władze Maroka do tej pory nie są w stanie oszacować dokładnej liczby osób zaginionych i ofiar.

Z raportów wiemy, że wiele budynków zostało zniszczonych, głównie z powodu budowy z glinianych cegieł, kamieni i drewna. W efekcie wiele murów i sufitów zamieniło się w gruz, zagrażając życiu osób przebywających w środku. Mieszkańcy Maroka samodzielnie, gołymi rękoma, przeszukują gruzy w poszukiwaniu swoich bliskich. Ratownicy nie tracą nadziei na odnalezienie żywych osób uwięzionych pod gruzami. Do marokańskich drużyn dołączają zespoły z całego świata. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebują naszej pomocy.

Libia:

Libia stoi w obliczu jednego z największych kataklizmów w swojej historii. Niszczycielskie i śmiercionośne powodzie zalały północną część kraju. Liczba ofiar tragedii może niebawem osiągnąć 20 tysięcy!

Najbardziej ucierpiało portowe miasto Darna, gdzie zniszczenia są nie do opisania: około 25% miasta doszczętnie zniknęło z mapy, a ciała setek ofiar wciąż pływają w morzu.

Wiele organizacji humanitarnych i darczyńców z całego świata oferuje swoją pomoc i wsparcie dla ofiar powodzi. Fundacja Pomagam.pl i Polska Misja Medyczna dołączają do tej pomocy!

"Posiadamy już pierwsze listy z zapotrzebowaniem od szpitali, to w dużej mierze środki przeciwbakteryjne i przeciwzakażeniowe. Na miejscu działa nasz lokalny partner, organizacja JHAS, z którą współpracujemy od wielu lat w obszarze Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. To właśnie oni pomagają nam zebrać informacje o zapotrzebowaniu i sytuacji mieszkańców. Będziemy się skupiać na dostarczeniu pomocy medycznej i wsparciu placówek, do których trafiają poszkodowani" – mówi Dorota Zadroga z Polskiej Misji Medycznej.

Aby wesprzeć ofiary tych tragicznych wydarzeń w Libii i Maroku, ruszyła zbiórka we współpracy z Polską Misją Medyczną. Zebrane środki zostaną w 100% przekazane lokalnym organizacjom pomocowym w obu krajach, które najszybciej i najskuteczniej niosą pomoc poszkodowanym.

Nie bądź obojętny/a – pomóż! 

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Cezary Piotr Spodymek - awatar

    Cezary Piotr Spodymek

    13.09.2023
    13.09.2023

    Człowieczeństwo tego wymaga... Oni i Wy = inna część My... Warto i należy nieść poMOC tym, którzy potrzebują sięgać do solidarnej wspólnej poMOCY... Kreuję efektywną poMOC dla wszystkich poszkodowanych istot w Maroku i na całym świecie - niech tak się Stanie tu i teraz - dokonało się ! - dziękuję :)

8 121 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 76 osób

Wpłaty: 76

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Kasia - awatar
Kasia
20
Jerzy Węgrzyn - awatar
Jerzy Węgrzyn
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Werka - awatar
Werka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
7

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij