Zbiórka Pomóż Marysi pokonać nowotwór - zdjęcie główne

Pomóż Marysi pokonać nowotwór

87 495 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 591 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
An Na - awatar

An Na

Organizator zbiórki

AKTUALIZACJA

(od rodziców Marysi)

                                                       Kochani!!

Bardzo trudno ubrać w słowa naszą wdzieczność za okazaną pomoc.

Z całego serca chcieliśmy podziękować wszystkim  i każdemu z osobna za Wasze wielkie wsparcie zbiórki dla naszej Marysieńki. Dziękujemy za wpłaty i udostępnienia, a także słowa wsparcia. Jesteśmy wzruszeni kiedy tyle bliskich osób, ale także zupełnie nam nieznanych postanawiło bezinteresownie pomóc naszemu dziecku. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy skupić się na leczeniu córki nie martwiąc się o koszty leczenia.

Obecnie Marysia skończyła osiem lat jest w remisji i pod stałą opieką specjalistów.  Dzięki temu możemy z optymizmem patrzeć na jej przyszłość. A jej samej cieszsyć się radosneym dzieciństwem.

,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro które dajemy, zatacza koło i wraca do nas"- Flora Edwards.

                                                                            Dziękujemy...

Od Kasi: 

,,Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy wszystko się zaczyna''.

Marysia w listopadzie 2020 roku poddana była operacji w Poznaniu podczas, której zdiagnozowano u niej raka śluzowo-naskórkowego, szybka diagnoza i jeszcze szybsze decyzje o jego usunięciu. Niestety nie było możliwości jego całkowitego usunięcia (wiązałoby się to z usunięciem kości policzkowej i trwałym okaleczeniem) terapia miał być uzupełniona o leczenie protonami w Niemczech. Sprawa została przekazana do Profesora, który kierował dokumentacje na leczenie za granicą. Niestety wniosek został odrzucony. Poinformowano nas, że leczenie należy rozpocząć jak najszybciej radioterapią. Po konsultacjach z lekarzami zarówno w Łodzi jak i  Warszawie, którzy  poinformowali nas, że z powodu braku badań (rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa)  przed operacją protonoterapia w Niemczech nie będzie możliwa. Leczenie trzeba dokończyć i to radioterapią. Brak badań zmusza lekarzy do poszerzenia obszaru naświetlań o ucho i  częściowo szyję. Po konsultacji wiemy, że Marysi grozi niedosłuch, problemy skórne (odczyn popromienny), które na tym etapie leczenia już widzimy. Najbardziej dokucza utrata smaku spowodowana radioterapią. Jednym z odległych skutków, który się pojawi za około dwa trzy lata to deformacja naświetlanej kości policzkowej. Marysia 27 marca skończyła ostatnie trzydzieste naświetlanie. Nie narzekała, ani nie marudziła dzielnie znosiła leczenie. Chce być zdrowa i wrócić do zerówki przyjaciół za, którymi bardzo tęskni.  Po sześciu tygodniach od zakończenia terapii czekają nas kolejne badania, które ocenią na ile leczenie było skuteczne. Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i wsparcie w tych trudnych dla nas chwilach. Zebrane pieniądze  chcemy przeznaczyć na dalsze leczenie Marysi, ponieważ jest to dopiero początek leczenia i tak naprawdę nie wiemy co będzie za dwa lub trzy lata. Jeśli okazałoby się, że leczenie nie wymaga nakładu finansowego zebrane pieniądze będziemy chcieli przeznaczyć na leczenie innego chorego dziecka.  Jakkolwiek, gdyby ktoś poczuł się urażony  zbiórką lub miał jakiekolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z nami.


"Kochani Marysia czuje się dobrze miała wykonane badania,  które wskazuja, że nie ma przerzutów do innych części ciała. Mimo niedogodności związanych z badaniami Marysia jest silna i bardzo dzielnie wszystko znosi, pyta kiedy wyjedziemy na leczenie za granicę. Niestety jeszcze na to pytanie nie znamy odpowiedzi czeka nas konsultacja w Warszawie i mamy nadzieję, że tam dowiemy się co dalej. Z całego serca dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc za słowa otuchy i modlitwę. Kiedy dowiedzieliśmy się o chorobie córki myśleliśmy, że będziemy musieli poradzić sobie sami z tym problemem dzięki Waszej dobroci serca wrażliwości i bezinteresownej chęci pomocy wiemy, że wokół mamy wiele życzliwych osób. Nie wiem czy słowa są w stanie opisać jak bardzo jesteśmy wszystkim wdzięczni za okazane wsparcie."


Kochani!!!! Córeczka mojej koleżanki bardzo potrzebuje Naszej pomocy. Zwracam się do Was w imieniu i za zgodą jej rodziców. Proszę zapoznajcie się z jej historią:"Marysia to typowa sześciolatka która bardzo lubi malować się i stroić. Uwielbia chodzić do przedszkola, ponieważ ma tam wiele koleżanek i kolegów.
I to właśnie tu zaczyna się nasza historia. Odbierając córkę ze szkoły zauważam na jej policzku górkę. "Górka jak górka" - pomyślałam - pewnie nasza akrobatka gdzieś się uderzyła, przy takiej ilości energii to całkiem normalne.
Ale górka nie ginie, pierwsza wizyta u pediatry pytania i badania. Wyniki do pilnej konsultacji laryngologicznej, strach i nerwy. Dalsza badania ale najlepiej jak najszybciej bo nie wiadomo co to jest. Biopsja  wykonana we wrześniu wskazuje guza łagodnego, jednak do dalszej konsultacji, ponieważ ze względu na wiek nie można wykluczyć innej postaci histopatologicznej. Kolejna konsultacja laryngologiczna ze skierowaniem do pilnego kontaktu z Panią Profesor z Poznania. Jedziemy. Badanie trwa chwilę i natychmiastowe procedury przygotowawcze  do  operacji, która miała odbyć się już za tydzień od wizyty.  Dzień operacji, zwykłe standardowe procedury i informacje. Podczas operacji został pobrany wycinek do badania histopatologicznego, który  wyszedł prawidłowo. Kolejny pobrany wycinek już taki dobry nie był - nowotwór złośliwy - diagnoz zwala z nóg. Szybkie decyzje płacz i załamywanie rąk. Po dwóch tygodniach przychodzą wyniki  potwierdzające najczarniejszy scenariusz nowotwór śluzowo-naskórkowy, który jest rzadkością u dzieci, przypadek jeden na całą Polskę. Problemów ciąg dalszy, ponieważ guz nie został usunięty w  całości należy terapię uzupełnić. Najlepszą formą leczenia u tak małych dzieci jest terapia protonowa niestety niedostępna w Polsce. Koszty leczenia, w Niemczech pobytu i dalszej diagnostyki ogromne. Czasu mamy coraz mniej. Sześć tygodni od operacji powinniśmy rozpocząć leczenie. Dlatego prosimy pomóż nam wygrać tą trudną walkę o zdrowie i życie naszej małej Marysi.

Ja również proszę Was o pomoc. Marysia ma szansę wygrać tą walkę. Musi wygrać. Ma przecież całe życie przed sobą.......

Komentarze


 • Anastazja - awatar

  Anastazja

  01.10.2021
  01.10.2021

  Zdrowia życzę :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.09.2021
  23.09.2021

  Dużo zdrowia ❤️

 • Bartosz Piasecki - awatar

  Bartosz Piasecki

  21.09.2021
  21.09.2021

  Najlepszego dla Marysi!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.03.2021
  03.03.2021

  Uda się. Pozdrawiam :)

 • Malgo - awatar

  Malgo

  16.02.2021
  16.02.2021

  Zdrowka dla małej wojowniczki. Trzymamy kciuki za powrót do zdrowka. Oby terapia się powiodła. Tulimy dovserca mala wojowniczkę i jej najbliższych.

87 495 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 591 osób
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 
An Na - awatar

An Na

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 591

Janusz - awatar
Janusz
100
Jola - awatar
Jola
50
Alan - awatar
Alan
10
Dorota - awatar
Dorota
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anastazja - awatar
Anastazja
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij