Zbiórka Marzenie Alexa - zdjęcie główne

Marzenie Alexa

4 505 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób
Wpłać teraz
 
Iwona Kreczmańska - awatar

Iwona Kreczmańska

Organizator zbiórki

Każdy ma prawo do marzeń :)  Moim marzeniem jest zakup 12 krów dla mojego przyjaciela - Alexa.  Może wydawać się to niedorzeczne i śmieszne, ale przeczytajcie do końca dlaczego tak bardzo serio do tego podchodzę.

Alex ma 29 lat - jest Masajem mieszkającym w Tanzanii. Kiedy go poznałam jego cały majątek mieścił się w jednym niewielkim plecaku. To za jego sprawą zderzyłam się z zupełnie innym światem - szokująco biednym i trudnym - życiem bez prądu, dostępu do wody pitnej i możliwości edukacji.  To sprawiło, że przewartościowałam swoje priorytety i w 2016 roku założyłam  Stowarzyszenie To Help Africa, które dzięki zaangażowaniu Alexa może skutecznie działać na tamtym terenie. To on koordynuje wszystkie projekty tam na miejscu. W dość znaczący sposób udało nam się wspólnie zmienić życie społeczności, a przede wszystkim dzieci żyjących w masajskiej wiosce w buszu. Wybudowaliśmy szkołę (obecnie do szkoły uczęszcza 91 uczniów) , studnię, plac zbaw, kuchnię przy szkole, prowadzimy adopcje dzieci na odległość. 

Alex jest bardzo wartościową i bezinteresowną osobą. Dla niego problemy dzieci zajmują pierwsze miejsce w hierarchii potrzeb. Mam tu na myśli dzieci z jego i okolicznych wiosek ( sam Alex nie ma jeszcze rodziny) Nie zabiega o swoje potrzeby. Dla niego pomoc innym zawsze była i jest na pierwszym planie. Ale stało się coś złego, bardzo złego....

W listopadzie 2018 r. świat Alexa się zawalił. Na skutek zarazy stracił stado - kilkanaście krów. To był cały dorobek jego życia. W wyniku deszczu zniszczeniu uległ także jego dom (lepianka z patyków i gliny).  Został z niczym - sam pozostawiony sobie..... bo i niby kto ma mu pomóc.... przecież to my  pomagamy tym ludziom zwiazać koniec z końcem.

Krowy... - kilka słów wyjaśnienia

Posiadanie stada to nie tylko mleko, mięso i skóra. Krowi nawóz  jest wykorzystywany do budowy niewielkich domów na terenie wioski.

Muszę tu nadmienić, że  od zarania dziejów krowy dla Masajów stanowią szczególną wartość. Liczebność stada zapewnia im lepsze życie oraz stanowi o  szacunku i statusie społecznym. To także nieodłączna część tradycji plemiennej oraz karta przetargowa do założenia rodziny i posiadania żony. 

Obiecałam Alexowi, że zgłoszę tą zbiórkę aby pomóc mu ponownie stanąć na nogi. Zbyt dużo zrobił dla innych abym go teraz zostawiła samemu sobie.  Chcę mu pomóc prywatnie - z powodu zwykłej ludzkiej empatii, tak po prostu.  

Wszystkie zebrane darowizny przeznaczę na zakup krów dla Alexa, aby mógł wrócić to tego, co stało się celem jego życia; pracy na rzecz dzieci i dalszego rozwoju jego małej ojczyzny.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Iwona Kreczmańska - awatar

  Iwona Kreczmańska

  27.06.20
  27.06.20

  Dziś minął miesiąc od najtrudniejszego dnia w moim życiu.... 26 maja 2020 umarł Alex, a wraz z nim jego marzenia. Nie umiem wyrazić tego co czuję ... nie ma takich słów. Pozostały wspomnienia, rozpacz i ból. Pozostała rodzina, za którą był w 100% odpowiedzialny i dawał jej poczucie bezpieczeństwa. Nie zamknęłam zbiórki, bo po prostu nie pomyślałam o tym, ale dziś pojawiły się wpłaty. Właśnie się zorientowałam, że na Travel Channel został wznowiony odcinek filmu "Dla siebie, dla Świata" opisujący naszą historię. Jakże optymistyczną.... Marzenie Alexa już się nie spełni...ale cieszył się jak dziecko z każdej wpłaty, to sprawiało mu wiele radości. Dziś, za wpłacone po jego śmierci darowizny możemy wesprzeć rodzinę, która rozpaczliwie potrzebuje pomocy. Pozostała bezradna i przerażona. Możemy im zakupić kozy lub krowy, bo to dla nich lokata kapitału i szansa na przetrwanie. Dziękuję !!!!!

  Zdjęcie aktualności 51 681

Komentarze


 • Agnieszka Witczak - awatar

  Agnieszka Witczak

  28.06.20
  28.06.20

  Obejrzałam dwukrotnie program Travel o pani działalności na rzecz Masajów. Bardzo przejmująca relacja. Jest pani niesamowita. Ta radość z dawania dobra jest w pani oczach. Pozdrawiam

  • Iwona Kreczmańska - awatar

   Iwona Kreczmańska - Organizator zbiórki

   28.06.20
   28.06.20

   To prawda, że oddycham tamtym powietrzem, taki mój drugi dom, który daje mi mnóstwo wyzwań ale też radości. Ci ludzie ... oni są tak wdzięczni i serdeczni. Kiedy tam jestem przynoszą mi różne prezenty, które najczęściej sami robią,, garnuszki ulepione z gliny, kilka jajek, łyżki zrobione z patyków, miotły, wazony z kwiatami z buszu zrobione z łodygi bananowca. Czasem jest to uścisk i uśmiech, który jest dla mnie niezmiernie ważny. Widzę jak zmienia się ich świat na przestrzeni czasu, jak ci ludzie, a zwłaszcza dzieci zaczynają się uśmiechać i jak rodzi się w nich nadzieja... to są rzeczy nie do przecenienia.. Oni tam na mnie czekają, bo jestem ich nadzieją i wiem, że nie mogę im tego zabrać pozdrawiam

 • Ewa Włodarczyk - awatar

  Ewa Włodarczyk

  27.06.20
  27.06.20

  Bardzo jestem Tobie wdzięczna że pomagasz tym ludziom. Życzę Tobie ciągłej siły i wiary, że warto to robić. 💝

  • Iwona Kreczmańska - awatar

   Iwona Kreczmańska - Organizator zbiórki

   28.06.20
   28.06.20

   To pomaganie jest możliwe dzięki darczyńcom, ludziom o wielkich sercach, którzy nie są obojętni na los drugiego człowieka. I właśnie dzięki takim osobom rodzi się nadzieja i radość pomagania. Dziękuję !!!!

 • Alicja - awatar

  Alicja

  27.06.20
  27.06.20

  Oglądam Pani program i jestem cały czas wzruszona i pełna podziwu dla Państwa. Wiem ,że Alexowi już nie pomożemy ale Innym calu czas można pomóc. Pozdrawiam serdecznie Alicja

  • Iwona Kreczmańska - awatar

   Iwona Kreczmańska - Organizator zbiórki

   28.06.20
   28.06.20

   Pani Alicjo, też dziś obejrzałam ten program. Wiele wspomnień ... Film był kręcony w 2017 roku. Dużo się zmieniło. Zapraszam na FB, tu jest najwięcej informacji bieżących. Na dniach będzie się sporo działo :) https://www.facebook.com/ToHelpAfrica/ Przez 3 lata udało nam się zmienić tą smutną rzeczywistosć. Kończymy budowę czwartej klasy szkolnej, mamy plac zabaw przy szkole, i kuchnię do przygotowywania posiłków. Jest studnia ( niestety woda nie nadaje się do picia, będziemy ją uzdatniać na dniach. Jest wiata w wiosce, która jest bardzo użytecznym miejscem dla dzieciaków. To wszystko dzięki ludziom o pięknych sercach, to również się dzieje dzięki Pani :)

 • Jolanta Daniek - awatar

  Jolanta Daniek

  29.10.19
  29.10.19

  Brawo Pani Iwono,

  • Iwona Kreczmańska - awatar

   Iwona Kreczmańska - Organizator zbiórki

   22.11.19
   22.11.19

   Przepraszam najmocniej, ze z takim opóźnieniem odpowiadam. Staram się tego samego dnia odpowiadać, nie wiem jak to się stało... Tak czy inaczej gorąco dziękuję w imieniu własnym i Alexa. Dla niego to baaardzo wiele znaczy, a proszę mi uwierzyć, że warty jest wsparcia. Bez tego chłopaka nie byłoby tam w Tanzanii nic.... Jest bardzo wyjątkowy, zawsze najpierw myśli o innych, na końcu o sobie. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony na FB To Help Africa, ewentualnie www.tohelpafrica.org. Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze z całego serca dziękuje za przyłączenie się do realizacji marzenia Alexa

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.02.19
  05.02.19

  Niech mu krowy służą, byle bez BSE :-)

  • Iwona Kreczmańska - awatar

   Iwona Kreczmańska - Organizator zbiórki

   06.02.19
   06.02.19

   :))) dzięki !!!

4 505 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 57 osób
Wpłać teraz
 
Iwona Kreczmańska - awatar

Iwona Kreczmańska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 57

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dorota Krasna - awatar
Dorota Krasna
20
Agnieszka Witczak - awatar
Agnieszka Witczak
50
Marcin Czechowski - awatar
Marcin Czechowski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Ewa Włodarczyk - awatar
Ewa Włodarczyk
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij