Iwona Kreczmańska - awatar

Iwona Kreczmańska

Organizator zbiórki

Każdy ma prawo do marzeń :)  Moim marzeniem jest zakup 12 krów dla mojego przyjaciela - Alexa.  Może wydawać się to niedorzeczne i śmieszne, ale przeczytajcie do końca dlaczego tak bardzo serio do tego podchodzę.

Alex ma 29 lat - jest Masajem mieszkającym w Tanzanii. Kiedy go poznałam jego cały majątek mieścił się w jednym niewielkim plecaku. To za jego sprawą zderzyłam się z zupełnie innym światem - szokująco biednym i trudnym - życiem bez prądu, dostępu do wody pitnej i możliwości edukacji.  To sprawiło, że przewartościowałam swoje priorytety i w 2016 roku założyłam  Stowarzyszenie To Help Africa, które dzięki zaangażowaniu Alexa może skutecznie działać na tamtym terenie. To on koordynuje wszystkie projekty tam na miejscu. W dość znaczący sposób udało nam się wspólnie zmienić życie społeczności, a przede wszystkim dzieci żyjących w masajskiej wiosce w buszu. Wybudowaliśmy szkołę (obecnie do szkoły uczęszcza 91 uczniów) , studnię, plac zbaw, kuchnię przy szkole, prowadzimy adopcje dzieci na odległość. 

Alex jest bardzo wartościową i bezinteresowną osobą. Dla niego problemy dzieci zajmują pierwsze miejsce w hierarchii potrzeb. Mam tu na myśli dzieci z jego i okolicznych wiosek ( sam Alex nie ma jeszcze rodziny) Nie zabiega o swoje potrzeby. Dla niego pomoc innym zawsze była i jest na pierwszym planie. Ale stało się coś złego, bardzo złego....

W listopadzie 2018 r. świat Alexa się zawalił. Na skutek zarazy stracił stado - kilkanaście krów. To był cały dorobek jego życia. W wyniku deszczu zniszczeniu uległ także jego dom (lepianka z patyków i gliny).  Został z niczym - sam pozostawiony sobie..... bo i niby kto ma mu pomóc.... przecież to my  pomagamy tym ludziom zwiazać koniec z końcem.

Krowy... - kilka słów wyjaśnienia

Posiadanie stada to nie tylko mleko, mięso i skóra. Krowi nawóz  jest wykorzystywany do budowy niewielkich domów na terenie wioski.

Muszę tu nadmienić, że  od zarania dziejów krowy dla Masajów stanowią szczególną wartość. Liczebność stada zapewnia im lepsze życie oraz stanowi o  szacunku i statusie społecznym. To także nieodłączna część tradycji plemiennej oraz karta przetargowa do założenia rodziny i posiadania żony. 

Obiecałam Alexowi, że zgłoszę tą zbiórkę aby pomóc mu ponownie stanąć na nogi. Zbyt dużo zrobił dla innych abym go teraz zostawiła samemu sobie.  Chcę mu pomóc prywatnie - z powodu zwykłej ludzkiej empatii, tak po prostu.  

Wszystkie zebrane darowizny przeznaczę na zakup krów dla Alexa, aby mógł wrócić to tego, co stało się celem jego życia; pracy na rzecz dzieci i dalszego rozwoju jego małej ojczyzny.


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Iwona Kreczmańska - awatar

  Iwona Kreczmańska

  25.01.19
  25.01.19

  Drodzy, miałam ogromne opory żeby założyć tą zbiórkę. Obawiałam się, że ten cel nie znajdzie poparcia. W ostatnich latach ( z ramienia Stowarzyszenia To Help Africa) ciągle na coś zbieram - budowa studni, szkoły, kuchni, domów- ale to są cele niosące pomoc edukacyjną i humanitarną. Dlatego też byłam pełna obaw, że prywatna zbiórka na krowy nie spotka się z niczyją akceptacją. Rozmawiałam wczoraj z Alexem (to dla niego zbieramy), wysłałam mu przetłumaczoną treść zbiórki - nie mógł uwierzyć, że to się dzieje, że ktoś z innego kontynentu - ludzie z Europy dają darowizny na zakup krów dla niego. Napisał: "To niewiarygondne... Czy to w ogóle jest możliwe??? Czy to się dzieje naprawdę?" . Gorąco dziękuję za wpłaty i udostępnienia. Pierwszego dnia zebraliśmy 296 zł :) Super!!! Oby tak dalej:) Podziękowania również od Alexa

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.02.19
  05.02.19

  Niech mu krowy służą, byle bez BSE :-)

  • Iwona Kreczmańska - awatar

   Iwona Kreczmańska - Organizator zbiórki

   06.02.19
   06.02.19

   :))) dzięki !!!

Iwona Kreczmańska - awatar

Iwona Kreczmańska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 20

Agaa - awatar
50
Agaa
Kasia - awatar
200
Kasia
Anna Nowakowska - awatar
200
Anna Nowakowska
Wieslaw Opielowski - awatar
100
Wieslaw Opielowski
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Barbara - awatar
38
Barbara
Aneta - awatar
50
Aneta
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij