Zbiórka Marzenie Alexa - zdjęcie główne

Marzenie Alexa

2 100 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Wpłać teraz
 
Iwona Kreczmańska - awatar

Iwona Kreczmańska

Organizator zbiórki

Każdy ma prawo do marzeń :)  Moim marzeniem jest zakup 12 krów dla mojego przyjaciela - Alexa.  Może wydawać się to niedorzeczne i śmieszne, ale przeczytajcie do końca dlaczego tak bardzo serio do tego podchodzę.

Alex ma 29 lat - jest Masajem mieszkającym w Tanzanii. Kiedy go poznałam jego cały majątek mieścił się w jednym niewielkim plecaku. To za jego sprawą zderzyłam się z zupełnie innym światem - szokująco biednym i trudnym - życiem bez prądu, dostępu do wody pitnej i możliwości edukacji.  To sprawiło, że przewartościowałam swoje priorytety i w 2016 roku założyłam  Stowarzyszenie To Help Africa, które dzięki zaangażowaniu Alexa może skutecznie działać na tamtym terenie. To on koordynuje wszystkie projekty tam na miejscu. W dość znaczący sposób udało nam się wspólnie zmienić życie społeczności, a przede wszystkim dzieci żyjących w masajskiej wiosce w buszu. Wybudowaliśmy szkołę (obecnie do szkoły uczęszcza 91 uczniów) , studnię, plac zbaw, kuchnię przy szkole, prowadzimy adopcje dzieci na odległość. 

Alex jest bardzo wartościową i bezinteresowną osobą. Dla niego problemy dzieci zajmują pierwsze miejsce w hierarchii potrzeb. Mam tu na myśli dzieci z jego i okolicznych wiosek ( sam Alex nie ma jeszcze rodziny) Nie zabiega o swoje potrzeby. Dla niego pomoc innym zawsze była i jest na pierwszym planie. Ale stało się coś złego, bardzo złego....

W listopadzie 2018 r. świat Alexa się zawalił. Na skutek zarazy stracił stado - kilkanaście krów. To był cały dorobek jego życia. W wyniku deszczu zniszczeniu uległ także jego dom (lepianka z patyków i gliny).  Został z niczym - sam pozostawiony sobie..... bo i niby kto ma mu pomóc.... przecież to my  pomagamy tym ludziom zwiazać koniec z końcem.

Krowy... - kilka słów wyjaśnienia

Posiadanie stada to nie tylko mleko, mięso i skóra. Krowi nawóz  jest wykorzystywany do budowy niewielkich domów na terenie wioski.

Muszę tu nadmienić, że  od zarania dziejów krowy dla Masajów stanowią szczególną wartość. Liczebność stada zapewnia im lepsze życie oraz stanowi o  szacunku i statusie społecznym. To także nieodłączna część tradycji plemiennej oraz karta przetargowa do założenia rodziny i posiadania żony. 

Obiecałam Alexowi, że zgłoszę tą zbiórkę aby pomóc mu ponownie stanąć na nogi. Zbyt dużo zrobił dla innych abym go teraz zostawiła samemu sobie.  Chcę mu pomóc prywatnie - z powodu zwykłej ludzkiej empatii, tak po prostu.  

Wszystkie zebrane darowizny przeznaczę na zakup krów dla Alexa, aby mógł wrócić to tego, co stało się celem jego życia; pracy na rzecz dzieci i dalszego rozwoju jego małej ojczyzny.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Iwona Kreczmańska - awatar

  Iwona Kreczmańska

  16.03.19
  16.03.19

  MAMY JUŻ DWIE KROWY !!!! - PODZIĘKOWANIA I UŚCISKI OD ALEXA DLA WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW!!!! Alexowi trudno uwierzyć, że ktoś tu w Europie pochylił się nad jego osobistą tragedią, jaką była utrata niemalże całego stada. Zebrane darowizny w wysokości 1170 zł zostały wypłacone i przekazane do Tanzanii. Dalej zbieramy. Jak myślicie - damy radę pomóc odbudować mu stado, które w wyniku zarazy utracił pod koniec roku?

  Zdjęcie aktualności 28 072

Komentarze


 • Jolanta Daniek - awatar

  Jolanta Daniek

  29.10.19
  29.10.19

  Brawo Pani Iwono,

  • Iwona Kreczmańska - awatar

   Iwona Kreczmańska - Organizator zbiórki

   22.11.19
   22.11.19

   Przepraszam najmocniej, ze z takim opóźnieniem odpowiadam. Staram się tego samego dnia odpowiadać, nie wiem jak to się stało... Tak czy inaczej gorąco dziękuję w imieniu własnym i Alexa. Dla niego to baaardzo wiele znaczy, a proszę mi uwierzyć, że warty jest wsparcia. Bez tego chłopaka nie byłoby tam w Tanzanii nic.... Jest bardzo wyjątkowy, zawsze najpierw myśli o innych, na końcu o sobie. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony na FB To Help Africa, ewentualnie www.tohelpafrica.org. Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze z całego serca dziękuje za przyłączenie się do realizacji marzenia Alexa

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.02.19
  05.02.19

  Niech mu krowy służą, byle bez BSE :-)

  • Iwona Kreczmańska - awatar

   Iwona Kreczmańska - Organizator zbiórki

   06.02.19
   06.02.19

   :))) dzięki !!!

2 100 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Wpłać teraz
 
Iwona Kreczmańska - awatar

Iwona Kreczmańska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 43

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ataga - awatar
Ataga
50
Jolanta Daniek - awatar
Jolanta Daniek
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
grobellare - awatar
grobellare
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mimi - awatar
Mimi
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Klaudia T - awatar
Klaudia T
10
Anita Wrzeszcz - awatar
Anita Wrzeszcz
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij