Zbiórka Rehabilitacja Mateuszka - zdjęcie główne

Rehabilitacja Mateuszka

4 032 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Anna Mianowana - awatar

Anna Mianowana

Organizator zbiórki

Nasz Mateuszek

Mateuszek urodził się 24 lipca 2015 roku. Pierwsze 40 dni swojego życia spędził w szpitalu Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Przebywał w trzech Klinikach:

 1. Klinika Neontologii
 2. Klinika Kardiologii
 3. Klinika Kardiochirurgii.

O wadzie serduszka jego Rodzice dowiedzieli się w 16 tygodniu ciąży. Od razu zostali skierowani na badania echokardiograficzne płodu do Specjalistycznej Poradni USG w Warszawie. Diagnoza potwierdziła się "Krytyczna wada serca płodu: zespół niedorozwoju lewej części serca, zarośnięta zastawka aortalna oraz skrajnie zwężona zastawka mitralna". Brzmiała jak wyrok....

Płacz, żal i ból... Dlaczego? Dlaczego my? Dlaczego nasze Maleństwo...? Te pytania zadawane niemal codziennie...

"Ze względu na wadę serca przysługuje Pani prawo usunięcia ciąży..." Usunąć można ząb!!! Nie zabiję swojego dziecka!!!

23 lipiec ostatnie badanie, ostatnie echo serca przed porodem. I czekanie do 7 sierpnia na wyznaczony termin porodu. Mateuszek nie chciał czekać...
Chłopiec miał przyjść na świat w Warszawskim Szpitalu, jednak Szpital odmówił przyjęcia Mamie ( powód: Zamknięty Oddział Kardiochirurgii Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu), karetką pogotowia z lekarzem przesłano mamę do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

24 lipca o godz. 1.14, poprzez cesarskie cięcie, przyszedł na świat Mati, o masie ciała 3530 g i 56 cm długości. Mateuszek dostał 9/10 w skali Apgar. Ze względu na wadę serduszka włączono wlew z Prostinu (lek, który podtrzymywał przy życiu Mateusza do dnia operacji)...

Zdjęcie opisu zbiórki Rehabilitacja Mateuszka

Operacja

10.08.2015
Mateuszek przeszedł bardzo skomplikowaną operacje Małego Serduszka. Operacja obywała się warunkach głębokiej hipotermii z czasowym zatrzymaniem krążenia pozaustrojowego. Trwała ponad 5 godzin

Po ponad pięciogodzinnym oczekiwaniu, strachu, morzu łez, modlitwach, Prof. J.Moll poinformował Rodziców, że operacja przebiegła zgodnie z planem. Łzy, łzy, morze łez... Tym razem ze szczęścia❤

Pan Prof. J.Moll spełnił Marzenie Rodziców!Już godzinę po operacji Rodzice mogli zobaczyć Małego Synka. "Stan krytyczny, ale stabilny", "Mateusz dzielnie przeszedł operację", "Musimy czekać, bądźmy dobrej myśli" - słowa lekarzy, które krążyły w głowie niemal cały czas.

Rodzice odwiedzali Mateuszka na OPOPie codziennie przez 11 dni. Maluch kolejne dni spędził na Oddziale Kardiochirurgii, gdzie mogli zajmować się nim Rodzice.

31.08.2015r

Mateuszek razem z Rodzicami wrócił do domu.

W domu Rodzice opiekowali się Mateuszkiem najlepiej jak tylko potrafili. Podawali leki, prowadzili bilans i jeździli na kontrole Kardiologiczne.

Zdjęcie opisu zbiórki Rehabilitacja Mateuszka

Kolejna operacaja

8 stycznia 2016 roku Mateuszek przeszedł Cewnikowanie Serca z poszerzeniem łuku aorty. Kilka dni później dostał kwalifikację na kolejny etap operacji Serduszka.

11 lutego 2016 roku Mateuszek przeszedł swoją drugą operację Serduszka.

Operacja trwała ponad 5 godz. Około godz.14 pan Prof. J.Moll poinformował Rodziców o przebiegu operacji i o komplikacjach jakie powstały - bardzo duże ciśnienie tętnicze. 

Po 4 dniach walki ciśnienie unormowało się i Mateuszek opuścił POP.

Na Oddziale Kardiochirurgi spędził ponad 2 tygognie z kolejną komplikacją - chłonką,która ustąpiła po 2 tygodniach, a także infekcją górnych dróg oddechowych.

Po 30 dniach od operacji Mateuszek opuścił Szpital.

Zdjęcie opisu zbiórki Rehabilitacja Mateuszka

Rehabilitacja

Mateuszek ze względu na wadę Serduszka i przebyte operację, długie pobyty w szpitalu nie funkcjonuje jak zdrowe dziecko. Potrzebuje rehabilitacji, aby mógł chociaż w części żyć jak jego rówieśnicy (Mateuszek ma 8 miesięcy). Po kilku telefonach Mamy udało się znaleźć rehabilitanta, który podejmie się rehabilitacji Mateusza.

"Nie podejmę się rehabilitacji dziecka z tak ciężką wadą serca, to jest dziecko wysokiego ryzyka" - odmawiali Mamie rehabilitanci.

Rodzice zdecydowali się na rehabilitacje prywatnie, ponieważ są one od "ręki",  na te państwowe mogli by czekać nawet około 3 miesięcy (komisja, formalności, czas oczekiwania na wolne terminy).

Koszty rehabilitacji są bardzo wysokie i przekraczają możliwości finansowe rodziny. Pomóż Mateuszowi w jego walce o lepsze życie!

Zdjęcie opisu zbiórki Rehabilitacja Mateuszka

Aktualizacje


 • Anna Mianowana - awatar

  134%

  14.07.2016
  14.07.2016

  Dziękuję za kolejne wsparcie ❤

Komentarze


 • Aga, - awatar

  Aga,

  05.04.2016
  05.04.2016

  Mateuszku, mocno trzymamy kciuki ✊😙BUZIAKI

  • Anna Mianowana - awatar

   Anna Mianowana - Organizator zbiórki

   06.04.2016
   06.04.2016

   Dziękujemy bardzo 😚

 • Dorota - awatar

  Dorota

  04.04.2016
  04.04.2016

  Zdrówka Maluszku i dużo sił Rodzicom.

  • Anna Mianowana - awatar

   Anna Mianowana - Organizator zbiórki

   04.04.2016
   04.04.2016

   Dziękuję bardzo. Dziękuję za okazane wsparcie❤

 • Monika - awatar

  Monika

  03.04.2016
  03.04.2016

  :-*

  • Anna Mianowana - awatar

   Anna Mianowana - Organizator zbiórki

   03.04.2016
   03.04.2016

   Dziękuję ❤

 • K - awatar

  K

  03.04.2016
  03.04.2016

  Dla Mateuszka o Wielkim Serduszku od trochę starszego kolegi i jego rodziców. Trzymamy kciuki za Twoje zdrowie!

  • Anna Mianowana - awatar

   Anna Mianowana - Organizator zbiórki

   03.04.2016
   03.04.2016

   Dziękuję ❤

 • Marta - awatar

  Marta

  03.04.2016
  03.04.2016

  Aniu, trzymam kciuki za Mateuszka!

  • Anna Mianowana - awatar

   Anna Mianowana - Organizator zbiórki

   03.04.2016
   03.04.2016

   Dziękujemy Ciociu ❤

4 032 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 52 osoby
Anna Mianowana - awatar

Anna Mianowana

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 52

Kamil - awatar
Kamil
30
Daniel - awatar
Daniel
55
Jacek - awatar
Jacek
100
Jacek - awatar
Jacek
100
Agnieszka - awatar
Agnieszka
247
Dorota - awatar
Dorota
50
Maciej - awatar
Maciej
50
Edyta - awatar
Edyta
35
Anna - awatar
Anna
30
Aga, - awatar
Aga,
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij