Zbiórka Mavra życie bez bólu - zdjęcie główne

Mavra życie bez bólu

2 210 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby

Pomimo, iż świat opanowany jest przez  śmiercionośnego wirusa, my w miarę możliwości nie ustajemy w niesieniu pomocy naszym czworonożnym przyjaciołom. Dziś chcemy Wam przedstawić Mavro oraz w jego i naszym imieniu prosić Was o pomoc finansową niezbędną do jego leczenia.

Mavro to kolejna zniszczona przez człowieka psia istota. Gdzie mieszkał, czyj był? Tego nie wiadomo. W ostatnim czasie błąkał się po lasach świętokrzyskich, gdzie został odłowiony przez pracowników schroniska i tam spędził kolejne tygodnie, a może nawet miesiące. Obecnie mieszka u p. Joanny, która dokłada wszelkich starań, by nie tylko wynagrodzić mu lata poniewierki, ale przede wszystkim pomóc mu w odzyskaniu zdrowia. A z tym jest naprawdę nieciekawie. Mavro to przykład psa zniszczonego przez człowieka, który go zaniedbał, odtrącił, wzgardził nim i skazał na cierpienie. Nasz labek choruje na zapalenie jelit oraz gardła. Bólu dostarcza mu także uzębienie, gdzie również wdarł się stan zapalny. Dwa zęby należy usunąć. Jednak najpoważniejsza i najpilniejsza sprawa to niebezpieczny pasożyt, który zaatakował psiaka, czyli lamblia. To przez nią nieprzerwanie bolał go brzuszek i często wymiotował. Niestety leczenie lamblii nie należy do łatwych wyzwań. Jednak gdy tylko uda się ją zaleczyć, Mavro przejdzie zabiegi; najpierw gardła, a później usunięte zostaną zęby.

Nam, ludziom wrażliwym na nieszczęście zwierząt serce ściska się na myśl, że tak schorowana psina cierpiała ból w samotności, w zimnie i ciemnościach, za posłanie mając co najwyżej mech, a za przykrycie opadłe z drzew liście. Jednak nie wszystkich to rusza ani wzrusza. Są nawet tacy, dla których to świetna okazja, by „się sprawdzić”, popisać … Bo czy widząc w lesie psa zamiast ratować go strzelalibyście do niego? Otóż byli tacy. Byli tacy, „dzięki” którym dziś Mavro nie przeszedłby przez bramkę na lotnisku. W jego cele, brzuchu, nawet w uszach jest śrut. Na samą myśl o rozmiarze cierpienia tego psa rodzi się w nas … No właśnie, co? Żal czy złość? Niestety, w tej sprawie nic już nie zrobimy, bo czasu nie cofniemy. Jedyne, co możemy, to pomóc Mavro na jego drodze po zdrowie i życie bez bólu.

Mimo tych potwornych doświadczeń z ludźmi Mavro pozostał niebywale ufnym, spokojnym i pragnącym bliskości człowieka psem. Jego obolałe ciało domaga się pieszczot, a wierne oczy szukają miłości i zrozumienia. Nie wytłumaczymy mu, dlaczego i po co tego wszystkiego doświadczył, ale jeśli możemy mu pomóc w leczeniu, to zróbmy to. Wspólnymi siłami, jak zawsze. Liczy się każda złotówka, podobnie jak pomoc rzeczowa w postaci mokrej karmy gastrycznej albo szamponu do dezynfekcji. O płyn dezynfekujący w obecnej sytuacji nawet nie pytamy

Oprac. R. Kamińska

http://adopcje.labradory.org/mavro/

Aktualizacje


  • labradory.org - awatar

    labradory.org

    28.03.2020
    28.03.2020

    Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc finansową w ratowaniu zdrowia Mawro. Szczere chęci to nie wszystko, pieniądze też są ważne, a niekiedy bardzo. Tak jak w przypadku Mawro, który dzięki Wam otrzymał szansę na lepsze życie. Lepsze, bo bez bólu. To cudowne, że w chwili, kiedy gros ludzi pozbywa się psów, bo uwierzyli bezpodstawnej plotce, jakoby futrzaki przenosiły koronawirusa, Wy angażujecie się w pomoc dla psa, w dodatku bezpańskiego. W takich momentach możemy jedynie żałować, że zwierzęta nie potrafią mówić. Ale czy muszą? Wystarczy popatrzeć w oczy Mawro, by domyślić się, co by powiedział, gdyby tylko mógł.

2 210 zł  z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby

Wpłaty: 33

Mia Rokicka - awatar
Mia Rokicka
300
Paula Anusiewicz - awatar
Paula Anusiewicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna - awatar
Anna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij