Zbiórka Mavra życie bez bólu - zdjęcie główne

Mavra życie bez bólu

2 210 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby

Pomimo, iż świat opanowany jest przez  śmiercionośnego wirusa, my w miarę możliwości nie ustajemy w niesieniu pomocy naszym czworonożnym przyjaciołom. Dziś chcemy Wam przedstawić Mavro oraz w jego i naszym imieniu prosić Was o pomoc finansową niezbędną do jego leczenia.

Mavro to kolejna zniszczona przez człowieka psia istota. Gdzie mieszkał, czyj był? Tego nie wiadomo. W ostatnim czasie błąkał się po lasach świętokrzyskich, gdzie został odłowiony przez pracowników schroniska i tam spędził kolejne tygodnie, a może nawet miesiące. Obecnie mieszka u p. Joanny, która dokłada wszelkich starań, by nie tylko wynagrodzić mu lata poniewierki, ale przede wszystkim pomóc mu w odzyskaniu zdrowia. A z tym jest naprawdę nieciekawie. Mavro to przykład psa zniszczonego przez człowieka, który go zaniedbał, odtrącił, wzgardził nim i skazał na cierpienie. Nasz labek choruje na zapalenie jelit oraz gardła. Bólu dostarcza mu także uzębienie, gdzie również wdarł się stan zapalny. Dwa zęby należy usunąć. Jednak najpoważniejsza i najpilniejsza sprawa to niebezpieczny pasożyt, który zaatakował psiaka, czyli lamblia. To przez nią nieprzerwanie bolał go brzuszek i często wymiotował. Niestety leczenie lamblii nie należy do łatwych wyzwań. Jednak gdy tylko uda się ją zaleczyć, Mavro przejdzie zabiegi; najpierw gardła, a później usunięte zostaną zęby.

Nam, ludziom wrażliwym na nieszczęście zwierząt serce ściska się na myśl, że tak schorowana psina cierpiała ból w samotności, w zimnie i ciemnościach, za posłanie mając co najwyżej mech, a za przykrycie opadłe z drzew liście. Jednak nie wszystkich to rusza ani wzrusza. Są nawet tacy, dla których to świetna okazja, by „się sprawdzić”, popisać … Bo czy widząc w lesie psa zamiast ratować go strzelalibyście do niego? Otóż byli tacy. Byli tacy, „dzięki” którym dziś Mavro nie przeszedłby przez bramkę na lotnisku. W jego cele, brzuchu, nawet w uszach jest śrut. Na samą myśl o rozmiarze cierpienia tego psa rodzi się w nas … No właśnie, co? Żal czy złość? Niestety, w tej sprawie nic już nie zrobimy, bo czasu nie cofniemy. Jedyne, co możemy, to pomóc Mavro na jego drodze po zdrowie i życie bez bólu.

Mimo tych potwornych doświadczeń z ludźmi Mavro pozostał niebywale ufnym, spokojnym i pragnącym bliskości człowieka psem. Jego obolałe ciało domaga się pieszczot, a wierne oczy szukają miłości i zrozumienia. Nie wytłumaczymy mu, dlaczego i po co tego wszystkiego doświadczył, ale jeśli możemy mu pomóc w leczeniu, to zróbmy to. Wspólnymi siłami, jak zawsze. Liczy się każda złotówka, podobnie jak pomoc rzeczowa w postaci mokrej karmy gastrycznej albo szamponu do dezynfekcji. O płyn dezynfekujący w obecnej sytuacji nawet nie pytamy

Oprac. R. Kamińska

http://adopcje.labradory.org/mavro/

Aktualności


  • labradory.org - awatar

    labradory.org

    28.03.20
    28.03.20

    Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc finansową w ratowaniu zdrowia Mawro. Szczere chęci to nie wszystko, pieniądze też są ważne, a niekiedy bardzo. Tak jak w przypadku Mawro, który dzięki Wam otrzymał szansę na lepsze życie. Lepsze, bo bez bólu. To cudowne, że w chwili, kiedy gros ludzi pozbywa się psów, bo uwierzyli bezpodstawnej plotce, jakoby futrzaki przenosiły koronawirusa, Wy angażujecie się w pomoc dla psa, w dodatku bezpańskiego. W takich momentach możemy jedynie żałować, że zwierzęta nie potrafią mówić. Ale czy muszą? Wystarczy popatrzeć w oczy Mawro, by domyślić się, co by powiedział, gdyby tylko mógł.

2 210 zł z 1 500 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby

Wpłaty: 33

Mia Rokicka - awatar
Mia Rokicka
300
Paula Anusiewicz - awatar
Paula Anusiewicz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna - awatar
Anna
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij