Pomóż Lence stanąć na nogi!

owner

Kamila Krzak

Organizator zbiórki

Zbiórka

W związku z założeniem dla Lenki konta na siepomaga.pl musimy nieco zmodyfikować cel  oraz kwotę naszej zbiórki. Niestety regulamin siepomaga.pl nie pozwala na zbieranie środków na ten sam cel na dwóch różnych portalach, dlatego pieniążki zebrane na pomagam.pl zostaną przeznaczone na wymianę ortezek, pokrycie kosztów rehabilitacji, koszty około medyczne czyli koszty konsultacji z Dr. Paleyem, roczny pobyt Lenki w USA, środki opatrunkowe i inne wydatki związane z drugim etapem leczenia Leny. Konto Lenki na siepomaga.pl --> www.siepomaga.pl/lenacholewa . Bardzo dziękujemy za całe dotychczasowe wsparcie.


Cześć wszystkim! Mam na imię Lenka i mam już prawie 3 latka. Razem z mamą, tatą i starszym bratem mieszkam w Stryszawie, w województwie małopolskim. Kiedy się urodziłam, okazało się, że cierpię na bardzo rzadką chorobę Tibial Hemimelia. Oznacza to, że moja jedna nóżka była krótsza od drugiej, w jednej nóżce brakowało kości piszczelowej, a stopy miały zły kształt i były nienaturalnie wykręcone. Lekarze z klinik w Polsce powiedzieli moim rodzicom, że nie dają mi dużych szans na wyzdrowienie i doradzali amputację, jednak rodzice się nie poddali i postanowili walczyć o to, żebym mogła w przyszłości chodzić jak inne dzieci. Z pomocą znajomych dowiedzieli się o doktorze Paley'u, który w swojej specjalistycznej klinice Paley Institute pomaga dzieciom takim jak ja. Po konsultacji, doktor Paley dał moim rodzicom nadzieję, powiedział, że pewnego dnia będę chodzić, jednak będzie to wymagało minimum 7 operacji, długiej rehabilitacji i mnóstwa czasu spędzonego w USA, moi rodzice powiedzieli, że zrobią wszystko aby mi pomóc. Obecnie, po czterech operacjach, wielu godzinach rehabilitacji i nieprzespanych z bólu nocach, mogę stawiać kroczki dzięki pomocom specjalnych ortezek. Rosnę, jestem coraz silniejsza, ale aby moje marzenie o pełnej sprawności się spełniło potrzebuję jeszcze trzech operacji w Instytucie doktora Paleya i kolejnych godzin ciężkiej rehabilitacji. Jedna operacja, rehabilitacja po zabiegu, pobyt w USA, który trwa około 8 miesięcy i środki medyczne, to koszt około 1 miliona złotych. Moi rodzice nie są już w stanie sami zbierać pieniędzy na moje leczenie ponieważ kwota ta, przekracza ich możliwości, dlatego właśnie potrzebujemy pomocy. Rodzice zorganizowali dla mnie zbiórkę plastikowych zakrętek jednak 1kg jest wart od 20 do 56 groszy, więc zebranie w ten sposób pełnej kwoty zajmie dużo czasu, a moja następna operacja ma odbyć się w październiku 2017 roku.  Wierzę, że pewnego dnia będę mogła biegać i bawić się jak inne dzieci, że razem z moim braciszkiem będę mogła grać w piłkę czy jeździć na rowerze. Jestem już w połowie drogi, potrzebuję jeszcze tylko tych kilku operacji. Proszę, pomóżcie jeśli możecie. Więcej możecie dowiedzieć się o mnie na mojej stronie na Facebooku: www.facebook.com/lenkacholewa . Tam znajdziecie więcej zdjęć, filmików i informacji o mnie. Jestem wdzięczna za każdą pomoc i każde udostępnienie linku.


Strona na pomagam.pl została założona za zgodą i wiedzą rodziców Lenki Cholewy, przez znajomą rodziny, w celu pomocy w tak trudnej dla nich sytuacji. 

Aktualności

 • Kamila Krzak

  Kamila Krzak

  26.05.17
  26.05.17

  Lence oficjalnie odmówiono dofinansowania do operacji :( Błagamy o pomoc.

  Photo

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca

  07.06.17
  07.06.17

  Licytacja nr 325

 • Skarbonka nr 2 Lanckorona

  07.06.17
  07.06.17

  Skarbonka nr 2 Lanckorona - sklep P. Mieczyńska

 • Uczniowie Szkoły SPSK w Ponikwi

  07.06.17
  07.06.17

  Lenko! Specjalnie dla Ciebie zorganizowaliśmy Dzień Galaretki - dochód ze sprzedaży (240 zł) wpłynął właśnie na konto zbiórki! Powodzenia! :)

 • Magdalena

  05.06.17
  05.06.17

  Licytacja 320 :)

 • Anonimowy Darczyńca

  31.05.17
  31.05.17

  anuuha licytacja 281

owner

Kamila Krzak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 679

 • Avatar Beata Zwardoń
  26
  Beata Zwardoń
 • Avatar Anna SP
  25
  Anna SP
 • Avatar Małgorzata Moskała
  15
  Małgorzata Moskała
 • Avatar Karolina Bartniczak
  50
  Karolina Bartniczak
 • Avatar Kasia Lenart
  22
  Kasia Lenart
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Natalia Janusz
  50
  Natalia Janusz
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  30
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar agata rugala
  40
  agata rugala
 • Avatar Agnieszka Czernecka
  12
  Agnieszka Czernecka

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę