Zbiórka Pomóż Lence stanąć na nogi! - miniaturka zdjęcia

Pomóż Lence stanąć na nogi!

Zbiórka Pomóż Lence stanąć na nogi! - zdjęcie główne

Pomóż Lence stanąć na nogi!

70 853 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 566 osób
Wpłać teraz
 
Anna Cholewa - awatar

Anna Cholewa

Organizator zbiórki

Pieniążki zebrane na pomagam.pl zostaną przeznaczone na wymianę ortezek, pokrycie kosztów rehabilitacji w Polsce, koszty około medyczne czyli koszty konsultacji z Dr. Paley w Polsce, zdjęcia RTG, roczny pobyt Lenki w USA, środki opatrunkowe,leki,wynajęcie mieszkania,wynajęcie samochodu i inne wydatki związane z drugim etapem leczenia Leny w USA. 


Cześć wszystkim! Mam na imię Lenka i mam już  4 latka. Razem z mamą, tatą i starszym bratem mieszkam w Stryszawie, w województwie małopolskim. Kiedy się urodziłam, okazało się, że cierpię na bardzo rzadką chorobę Tibial Hemimelia. Oznacza to, że moja jedna nóżka była krótsza od drugiej, w jednej nóżce brakowało kości piszczelowej, a stopy miały zły kształt i były nienaturalnie wykręcone. Lekarze z klinik w Polsce powiedzieli moim rodzicom, że nie dają mi dużych szans na wyzdrowienie i doradzali amputację, jednak rodzice się nie poddali i postanowili walczyć o to, żebym mogła w przyszłości chodzić jak inne dzieci. Z pomocą znajomych dowiedzieli się o doktorze Paley'u, który w swojej specjalistycznej klinice Paley Institute w USA pomaga dzieciom takim jak ja. Po konsultacji, doktor Paley dał moim rodzicom nadzieję, powiedział, że pewnego dnia będę chodzić, jednak będzie to wymagało minimum 10 operacji, długiej rehabilitacji i mnóstwa czasu spędzonego w USA, moi rodzice powiedzieli, że zrobią wszystko aby mi pomóc. Obecnie, po 7 operacjach, wielu godzinach rehabilitacji i nieprzespanych z bólu nocach, mogę stawiać kroczki dzięki pomocom specjalnych ortezek. Rosnę, jestem coraz silniejsza, ale aby moje marzenie o pełnej sprawności się spełniło potrzebuję jeszcze dwóch etapów leczenia w Instytucie doktora Paleya w wieku 7 i 11 lat i kolejnych godzin ciężkiej rehabilitacji.Na tym zakończyłoby się całe moje leczenie. Wierzę, że pewnego dnia będę mogła biegać i bawić się jak inne dzieci, że razem z moim braciszkiem będę mogła grać w piłkę czy jeździć na rowerze. Jestem już w połowie drogi, potrzebuję jeszcze tylko tych kilku operacji. Proszę, pomóżcie jeśli możecie. Więcej możecie dowiedzieć się o mnie na mojej stronie na Facebooku: www.facebook.com/lenkacholewa . Tam znajdziecie więcej zdjęć, filmików i informacji o mnie. Jestem wdzięczna za każdą pomoc i każde udostępnienie linku.Obecie przebywam z rodziną w USA na moim drugim leczeniu u dr.Paley.


Strona na pomagam.pl została założona za zgodą i wiedzą rodziców Lenki Cholewy, przez znajomą rodziny, w celu pomocy w tak trudnej dla nich sytuacji. 

   

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Anna Cholewa - awatar

  Anna Cholewa

  24.03.17
  24.03.17

  Zebrane pieniążki na pomagam.pl zostaną przeznaczone na wymianę ortezek, pokrycie kosztów rehabilitacji w Polsce, koszty około medyczne czyli koszty konsultacji z Dr. Paleyem w Polsce, roczny pobyt Lenki w USA, środki opatrunkowe,leki,wynajęcie mieszkania,wynajęcie samochodu i inne wydatki związane z drugim etapem leczenia Leny.

Komentarze


 • Gosia Przemek Kołosowscy - awatar

  Gosia Przemek Kołosowscy

  05.12.19
  05.12.19

  Warto Pomagać 😚

 • Justyna Kowalczyk - awatar

  Justyna Kowalczyk

  03.11.19
  03.11.19

  Zdrówka kochana perełko 💗

 • Agata Siwek - awatar

  Agata Siwek

  27.10.19
  27.10.19

  Licytacja

 • Małgorzata - awatar

  Małgorzata

  10.08.19
  10.08.19

  Licytacja969

 • Kasia Zielinska - awatar

  Kasia Zielinska

  09.08.19
  09.08.19

  Piątka z New Jersey

70 853 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 566 osób
Wpłać teraz
 
Anna Cholewa - awatar

Anna Cholewa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 566

Barbara Gacek - awatar
Barbara Gacek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
mala - awatar
mala
20
Agnieszka Oliwa - awatar
Agnieszka Oliwa
30
Mariola Czech lic 3 - awatar
Mariola Czech lic 3
26
Angela Dołyk - awatar
Angela Dołyk
30
Mariola Czech lic. 55 i 56 - awatar
Mariola Czech lic. 55 i 56
10
Marlena Kucera - awatar
Marlena Kucera
23
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij