Zbiórka Pomóż Lence stanąć na nogi! - miniaturka zdjęcia

Pomóż Lence stanąć na nogi!

Kamila Krzak - awatar

Kamila Krzak

Organizator zbiórki

W związku z założeniem dla Lenki konta na siepomaga.pl musimy nieco zmodyfikować cel  oraz kwotę naszej zbiórki. Niestety regulamin siepomaga.pl nie pozwala na zbieranie środków na ten sam cel na dwóch różnych portalach, dlatego pieniążki zebrane na pomagam.pl zostaną przeznaczone na wymianę ortezek, pokrycie kosztów rehabilitacji, koszty około medyczne czyli koszty konsultacji z Dr. Paleyem, roczny pobyt Lenki w USA, środki opatrunkowe i inne wydatki związane z drugim etapem leczenia Leny. Konto Lenki na siepomaga.pl --> www.siepomaga.pl/lenacholewa . Bardzo dziękujemy za całe dotychczasowe wsparcie.


Cześć wszystkim! Mam na imię Lenka i mam już prawie 3 latka. Razem z mamą, tatą i starszym bratem mieszkam w Stryszawie, w województwie małopolskim. Kiedy się urodziłam, okazało się, że cierpię na bardzo rzadką chorobę Tibial Hemimelia. Oznacza to, że moja jedna nóżka była krótsza od drugiej, w jednej nóżce brakowało kości piszczelowej, a stopy miały zły kształt i były nienaturalnie wykręcone. Lekarze z klinik w Polsce powiedzieli moim rodzicom, że nie dają mi dużych szans na wyzdrowienie i doradzali amputację, jednak rodzice się nie poddali i postanowili walczyć o to, żebym mogła w przyszłości chodzić jak inne dzieci. Z pomocą znajomych dowiedzieli się o doktorze Paley'u, który w swojej specjalistycznej klinice Paley Institute pomaga dzieciom takim jak ja. Po konsultacji, doktor Paley dał moim rodzicom nadzieję, powiedział, że pewnego dnia będę chodzić, jednak będzie to wymagało minimum 7 operacji, długiej rehabilitacji i mnóstwa czasu spędzonego w USA, moi rodzice powiedzieli, że zrobią wszystko aby mi pomóc. Obecnie, po czterech operacjach, wielu godzinach rehabilitacji i nieprzespanych z bólu nocach, mogę stawiać kroczki dzięki pomocom specjalnych ortezek. Rosnę, jestem coraz silniejsza, ale aby moje marzenie o pełnej sprawności się spełniło potrzebuję jeszcze trzech operacji w Instytucie doktora Paleya i kolejnych godzin ciężkiej rehabilitacji. Jedna operacja, rehabilitacja po zabiegu, pobyt w USA, który trwa około 8 miesięcy i środki medyczne, to koszt około 1 miliona złotych. Moi rodzice nie są już w stanie sami zbierać pieniędzy na moje leczenie ponieważ kwota ta, przekracza ich możliwości, dlatego właśnie potrzebujemy pomocy. Rodzice zorganizowali dla mnie zbiórkę plastikowych zakrętek jednak 1kg jest wart od 20 do 56 groszy, więc zebranie w ten sposób pełnej kwoty zajmie dużo czasu, a moja następna operacja ma odbyć się w październiku 2017 roku.  Wierzę, że pewnego dnia będę mogła biegać i bawić się jak inne dzieci, że razem z moim braciszkiem będę mogła grać w piłkę czy jeździć na rowerze. Jestem już w połowie drogi, potrzebuję jeszcze tylko tych kilku operacji. Proszę, pomóżcie jeśli możecie. Więcej możecie dowiedzieć się o mnie na mojej stronie na Facebooku: www.facebook.com/lenkacholewa . Tam znajdziecie więcej zdjęć, filmików i informacji o mnie. Jestem wdzięczna za każdą pomoc i każde udostępnienie linku.


Strona na pomagam.pl została założona za zgodą i wiedzą rodziców Lenki Cholewy, przez znajomą rodziny, w celu pomocy w tak trudnej dla nich sytuacji. 

Aktualności

 • Kamila Krzak - awatar

  Kamila Krzak

  26.05.17
  26.05.17

  Lence oficjalnie odmówiono dofinansowania do operacji :( Błagamy o pomoc.

  Zdjęcie aktualności 5 195

Komentarze

 • Marcin Knapczyk - awatar

  Marcin Knapczyk

  10.07.17
  10.07.17

  Wszystkiego dobrego ksiezniczko. Licytacja 302

 • Danuta Gołuszka - awatar

  Danuta Gołuszka

  03.07.17
  03.07.17

  Licytacja 269.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.06.17
  07.06.17

  Licytacja nr 325

 • Skarbonka nr 2 Lanckorona - awatar

  Skarbonka nr 2 Lanckorona

  07.06.17
  07.06.17

  Skarbonka nr 2 Lanckorona - sklep P. Mieczyńska

 • Uczniowie Szkoły SPSK w Ponikwi - awatar

  Uczniowie Szkoły SPSK w Ponikwi

  07.06.17
  07.06.17

  Lenko! Specjalnie dla Ciebie zorganizowaliśmy Dzień Galaretki - dochód ze sprzedaży (240 zł) wpłynął właśnie na konto zbiórki! Powodzenia! :)

Kamila Krzak - awatar

Kamila Krzak

Organizator zbiórki

Wpłaty - 702

Agnieszka - awatar
20
Agnieszka
Emilia B. - awatar
50
Emilia B.
Krystyna Syc - awatar
55
Krystyna Syc
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Wioleta Mikulska - awatar
15
Wioleta Mikulska
Anonimowy Darczyńca - awatar
16
Anonimowy Darczyńca
Magdalena Okafor nr aukcja 374 instagram - awatar
65
Magdalena Okafor nr aukcja 374 instagram
Jola - awatar
50
Jola
Edyta Prajsnar licytacja 309 - awatar
30
Edyta Prajsnar licytacja 309
panna Barbara Instagram - awatar
40
panna Barbara Instagram

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij