Zbiórka Ratujmy oczka Michałka - zdjęcie główne

Ratujmy oczka Michałka

142 288 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 395 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Choroba zaatakowała znienacka! Ratujmy oczka Michałka! 

Pięcioletni Michałek z Krakowa traci wzrok. Po konsultacji okulistycznej i szczegółowych badaniach rodzice Michała otrzymali diagnozę – zanik nerwu wzrokowego w prawym oku.
Na ten moment rodzice muszą jak najszybciej ustalić czy zanik nerwu postępuje, jak bardzo zagrożone jest drugie oko, w którym już teraz wykryto nieprawidłowości.
„Na pytanie jakie są szanse na odzyskanie wzroku przez Michałka już dwa razy usłyszeliśmy, że nerw się nie regeneruje i nie odrasta” – mówi Pani Kasia, mama Michałka.

Pojawiło się jednak światełko w tunelu, znaleźliśmy klinikę, która organizuje wyjazdy do zagranicznego szpitala, w którym lekarze przeprowadzają operację przy użyciu Alloplantu – biomateriału pozyskiwanego od dawcy. Alloplant jest szkieletem kolagenu, który przenosi informacje o zdrowej tkance do konkretnego narządu. Dzięki temu lekowi organizm może regenerować oraz przywrócić funkcje poszczególnych narządów. Podawanie Alloplantu ma bardzo dobre rokowania, pobudza nerwy do regeneracji i daje szansę na osiągnięcie niemożliwego – odzyskanie widzenia.

Michał zakwalifikował się do przeprowadzenia operacji z użyciem Alloplantu. 

Szacunkowy koszt pierwszego etapu leczenia to 250 000 zł.

Kilka słów o historii chłopca.

Michał urodził się w czerwcu 2018 r., otrzymując 10 punktów w skali Apgar. Niestety już w pierwszych miesiącach życia rodziców zaniepokoiła jego wiotkość i opadanie główki na prawą stronę. Od piątego miesiąca życia Michałek był rehabilitowany, dobrze się rozwijał, jednak rodziców zaczęły niepokoić kolejne rzeczy: brak kontaktu wzrokowego, brak reakcji na imię, nadmierne zainteresowanie cyframi i tak w wieku 3 lat Michałek został zdiagnozowany, że cierpi na spektrum autyzmu.

Michał cały czas jest pod stałą opieką psychiatry, psychologa, neurologa i wielu innych specjalistów oraz uczęszcza na rehabilitację. Do tej pory całe bardzo kosztowne leczenie rodzice pokrywali z własnych środków finansowych, niestety konieczność operacji zmusiła ich do proszenia o pomoc.

„Bardzo prosimy o pomoc w ratowaniu wzroku Michasia!”
Katarzyna i Łukasz Czuchra 

Michał jest podopiecznym Fundacji Akuratna. 100% zebranych środków trafi na cel leczenia i rehabilitacji chłopca. Fundacja nie pobiera żadnych prowizji od przekazanych darowizn. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA AKURATNA - awatar

  FUNDACJA AKURATNA

  23.02.2024
  23.02.2024

  Szanowni Dobroczyńcy.

  W imieniu Michałka i jego Rodziców z całego serca dziękujemy za dotychczas okazaną pomoc ♥️.

  Pierwszy wyjazd Michasia do kliniki jest wyznaczony na 23 marca. Michał na miejscu zostanie poddany szczegółowym badaniom, a następnie konsultacjom, dzięki czemu zostanie opracowany dokładny plan leczenia. Michałek zostanie też poddany pierwszej operacji z użyciem Alloplantu.

  Serdecznie zapraszamy do dołączenia do grupy licytacyjnej, na której można zarówno wystawiać, jak i licytować wspaniałe nagrody, a jednocześnie pomagać Michałkowi:
  https://www.facebook.com/groups/akuratnelicytacje.

  Na pomoc Michałkowi możecie też Państwo przeznaczyć swoje 1,5% podatku, KRS: 0000734985, cel szczegółowy: Michał Czuchra.

  Dziękujemy ♥️

  Fundacja Akuratna

Komentarze


 • Katarzyna Frost Baranowska - awatar

  Katarzyna Frost Baranowska

  10.03.2024
  10.03.2024

  Powodzenia x

 • Mateusz Stachnik, Licytacja Drewniane klocki - Super gra - awatar

  Mateusz Stachnik, Licytacja Drewniane klocki - Super gra

  06.03.2024
  06.03.2024

  Licytacja - drewniane klocki. Super gra zręcznościowa.

 • Grazyna Kalinowska - awatar

  Grazyna Kalinowska

  01.03.2024
  01.03.2024

  Powodzenia maluszku❤️

 • Grażyna - awatar

  Grażyna

  27.02.2024
  27.02.2024

  Jeden gar.

 • Renata Szot - awatar

  Renata Szot

  27.02.2024
  27.02.2024

  Powodzenia maluszku ❤️

142 288 zł  z 250 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 395 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 395

Monika - awatar
Monika
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kkej - awatar
Kkej
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
330
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mateusz Maciołek - awatar
Mateusz Maciołek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Beata Karczewska - awatar
Beata Karczewska
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij