Zbiórka Rehabilitacja Michalinki Jarosz - zdjęcie główne

Rehabilitacja Michalinki Jarosz

16 425 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 180 osób
Zbiórka zakończona
 
Michalina Jarosz - awatar

Michalina Jarosz

Organizator zbiórki

GŁUCHONIEWIDOMA MICHALINKA PRAGNIE CIESZYĆ SIĘ ŻYCIEM    Nazywam się Michalina Jarosz, mam 4,5 roku. Jestem gluchoniewidomą dziewczynką.

Przyszłam na świat 1 stycznia 2015 roku. Radość moich rodziców była ogromna, niestety nie trwała długo, gdyż chwilę po niej wkradł się strach, niepokój, smutek i  obawa o moje życie.

Okazało się, ze urodziłam się z anomalią rozwojową jaką jest małoocze, rozwój moich oczu zatrzymał się w dziewiątym tygodniu życia płodowego.

   Siódmego dnia życia trafiłam do Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, gdzie lekarze rozpoczęli badania i tu moja rodzina po raz kolejny przeżyła szok, ponieważ wyniki badań wykazały, ze nie słyszę.

Jako trzymiesięczne niemowlę dostałam aparaty słuchowe, dzięki którym mogłam mieć kontakt ze światem.

W dziesiątym miesiącu życia wszczepiono mi Implant ślimakowy, dzięki któremu mogę słuchać dźwięków oraz wszelkich odgłosów płynących ze świata.

Od października 2018 roku przyjmuję hormon wzrostu w postaci zastrzyków, ponieważ moja przysadka mózgowa nie wytwarza odpowiedniej ilości abym mogła rosnąć jak moi rówieśnicy.

Obecnie chodzę do przedszkola i uczę się, bardzo często wyjezdzam na turnusy rehabilitacyjne aby wpomóc mój rozwój, niestety jest to bardzo kosztowne.

Nie mówię i nie chodzę samodzielnie.
Dużo rozumiem. Jeżdżę raz w tygodniu do pani Anetki, która pracuje ze mną metodą AAC, ponieważ mam problemy z komunikowaniem się za pomocą mowy, niezbędna jest terapia na którą uczęszczam.

Urodziłam się z oslabionym napięciem mieśniowym. Sprzężona niepelnosprawność powoduje, że mam trudności z samodzielnym staniem i poruszaniem się.
 Dzięki pracy ze specjalistami jestem coraz bardziej sprawna, duzo się uczę.
Ciocie mówią, że widzą we mnie potencjał.. Moi rodzice robią wszystko co w ich mocy abym w przyszłosci dała sobie radę.


Pieniążki są mi potrzebne na oplacenie kosztów turnusów oraz pomocy do rehabilitacji.

   Zwracam się z wielką, serdeczną prośbą do wszystkich - pomóżcie mi cieszyć się życiem. Jestem pogodną dziewczynką i pragnę czerpać radość z małych rzeczy jak każde dziecko.

Dziękuję. Michalina i Rodzice


Rehabilitation of Michalina Jarosz
DEAF-BLIND MICHALINKA WANTS TO ENJOY LIFE


My name is Michalina Jarosz, I’m 4.5 years old. I’m both deaf and blind.
I was born on January 1, 2015. My parents were very happy upon my birth but that happiness did not last long and it was replaced by fear, worry, sadness and anxiety for my life.
It turned out that I was born with a birth anomaly called microphthalmia and the development of my eyes stopped at 9 weeks in utero.  

When I was seven days old I ended up at the Children’s Memorial Health Institute in Miedzylesie where the doctors commenced their tests and my family got another blow when they found out I also couldn’t hear.

When I was three months old I got ear implants that allowed me to have some contact with the world.
As a ten month old I got a cochlear implant, thanks to which I can hear all kinds of sounds that surround me.
Since October 2018 I’ve been receiving growth hormone shots because my pituitary gland does not produce enough on its own and that prevents me from developing like other kids my age.
Currently, I attend daycare and learn a lot there. I also go to special rehabilitation camps to learn even more but unfortunately the cost of those is very high.
I need financial support to pay for those camps and to help with my rehabilitation.
I’m asking you kindly for help – please give me a chance to enjoy life. I am a happy girl and I want to be able to enjoy the little things like every other child.
Thank you. Michalina and her Parents


Aktualności


 • Michalina Jarosz - awatar

  Michalina Jarosz

  29.01.20
  29.01.20

  Proszę pamiętajcie o mnie również w tym roku❤ 1% to dla mnie szansa na lepszą przyszłość... To dzięki Wam Kochani wciąż mogę poznawać świat w najlepszy dla mnie sposób...😍❤ To co udało mi się osiągnąć do tej pory motywuje moich rodzicow do dalszej pracy nad moim rozwojem. Rok 2019 to ogrom trudu, wyjazdów na turnusy ale przede wszystkim rok, który pokazał, że ciężka praca przynosi piękne efekty:) oby tak dalej a niedługo będę biegała z innymi dziećmi🥰🥰 W formularzu PIT w rubryce "Informacje uzupełniające-cel szczegółowy 1%" podaj KRS 0000037904 30557 Michalina Jarosz Zaznacz rubrykę "wyrażam zgodę" Proszę o udostepnianie Bardzo dziękuję❤❤❤ Michalina i Rodzice

  Zdjęcie aktualności 43 603

Komentarze


 • Agata Radomska - awatar

  Agata Radomska

  25.03.20
  25.03.20

  Licytacja

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.03.20
  05.03.20

  Tiramisu

 • Renata F. - awatar

  Renata F.

  02.03.20
  02.03.20

  Czekolada :)

 • Agnieszka Kalinowska - awatar

  Agnieszka Kalinowska

  26.02.20
  26.02.20

  "BING. ZŁOTA KSIĘGA BAJEK" - LICYTACJA

 • Paweł S - awatar

  Paweł S

  16.02.20
  16.02.20

  zdrówka

  • Michalina Jarosz - awatar

   Michalina Jarosz - Organizator zbiórki

   16.02.20
   16.02.20

   Dziekuje 🙂

16 425 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 180 osób
Zbiórka zakończona
 
Michalina Jarosz - awatar

Michalina Jarosz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 180

dagmara Paszkowiak książka - awatar
dagmara Paszkowiak książka
25
Majka - awatar
Majka
35
Renata F. - licytacja p. Zając - awatar
Renata F. - licytacja p. Zając
70
Agata Radomska - awatar
Agata Radomska
30
Magda " kocyk " - awatar
Magda " kocyk "
35
Małgorzata Jarkowska - awatar
Małgorzata Jarkowska
30
Katarzyna Olszewska - Książka lego Friends - awatar
Katarzyna Olszewska - Książka lego Friends
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mateusz M. - awatar
Mateusz M.
300
Anna Charczuk - awatar
Anna Charczuk
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij