Zbiórka Mikołaj - moja "wyjątkowość" - miniaturka zdjęcia

Mikołaj - moja "wyjątkowość"

Piotr Różański - awatar

Piotr Różański

Organizator zbiórki

Cześć wszystkim nazywam sie Mikołaj Różański i chciałbym opowiedziec wam moja historie. Urodziłem sie 14.05.2017 roku, dwa tygodnie przed przewidzianym porodem przez pana doktora. Moja mamusia i tatuś w ten dzien byli ze mną na zakupach aby zrobic mi piekny pokój, tak wszystko mi sie spodobało ze podjełem decyzje ze juz chce na świat !! . Po 12 h urodziłem sie ja :)  2630 kg oraz 56 cm. 

Tutaj zaczyna się smutna a zarazem szczęśliwa opowieść. Pan doktor stwierdził u mnie podejrzenie "Trisomi 21 chromosomu”, czyli" Zespołu Downa", szmery na serduszku oraz problemy z płytkami krwi (było ich stanowczo za mało) a na dodatek wrodzone zapalenie płuc. Niestety widziałem ze moja mama i tata już nie byli tacy szczęśliwi i bardzo było mi smutno. Kolejne badania w innym szpitalu, kłucie, oraz różnego rodzaju konsultacje wszystko po to, aby mi pomóc. Dostaliśmy wynik badania genetycznego z rozpoznaniem Zespołu Downa, rodzice byli przerażeni i płakali po cichu, aby nikt nie widział.

Zaczęła się walka z czasem, wizyty u genetyka, neurologa,laryngologa, hematologa, kardiologa, chirurga i okulisty. Pełen nadziei oraz wiary dwu miesięczny okres, w którym dowiedzieliśmy się że nie jest tak źle jak wyglądało to na początku. Faktycznie został mi Zespół Downa, wiotkość krtani, obniżone napięcie mięśniowe oraz problemy psychomotoryczne, ale z tym sobie poradzimy, bo wiem ze rodzice zrobią dla mnie wszystko i bardzo ich za to kocham. W wieku 2 miesięcy zacząłem rehabilitacje, której bardzo nie lubię, ale wiem ze jest konieczna. Mam zajęcia z panią neurologopedą, która pomaga mi z trudnościami z jedzeniem większych oraz twardszych kawałków, oraz z trudnościami w wyrażaniu się poprzez mowę,no ale cos tam już zaczynam mówić :)

Dodatkowo uczęszczam na zajęcia do pani pedagog. Na zajęcia z sensoplastyki oraz na dogoterapie, które pomagają mi w rozwoju psychomotorycznym. Już od urodzenia musze więcej pracować niż moi rówieśnicy abym mógł w przyszłości lepiej funkcjonować.

 

Celem zbiórki jest możliwość wyjazdu z mamusią i tatusiem na turnus rehabilitacyjny, który pomoże mi w rozwoju psychomotorycznym oraz rozwoju fizycznym, ponieważ jeszcze nie chodzę, ale bardzo bym chciał. Rodzice dali  by mi wszystko, ale niestety moja rehabilitacja, na co dzień oraz inne zajęcia są bardzo kosztowne wiec nie stać nas na kolejny taki wydatek.


Wybierz kwotę

Aktualności

 • Piotr Różański - awatar

  Piotr Różański

  10.02.19
  10.02.19

  Cześć przyjaciele!!! Chcieliśmy wam serdecznie podziękować za wszystko, co dla nas zrobiliście i robicie. Moc udostepnień przekłada się na sumę zbiórki i wielkimi krokami zbliża nas do celu. Ogromne podziękowania przesyłamy Patrykowi „ easy” Dzieciołowi, z platformy Twitch (inet_easy), który również wsparł nasza zbiórkę i rozkręcił ją na dobre. Nie zapominamy również o twoich widzach którzy tak jak ty otworzyli swoje serce i pokazali co to znaczy być prawdziwym- KODZIRASEM !! Mikołaj, Justyna, Piotr Różańscy

  Zdjęcie aktualności 25 941

Komentarze

 • spiritofwolf - awatar

  spiritofwolf

  10.02.19
  10.02.19

  Powodznia i pozdrawiam. :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  09.02.19
  09.02.19

  Powodzenia!

 • Dobra dusza ;) - awatar

  Dobra dusza ;)

  09.02.19
  09.02.19

  Buziaki dla Was i Mikołaja :*

 • Karma wraca. Dużo uśmiechu i owocnej rehabilitacji. Widz od Easy - awatar

  Karma wraca. Dużo uśmiechu i owocnej rehabilitacji. Widz od Easy

  09.02.19
  09.02.19

  Tak jak w podpisie - życzę Wam samych radosnych chwil w życiu, aby wszystko szło po Waszej myśli i aby jak najszybciej przyszedl dzień, w którym nie bedzie już potrzebna rehabilitacja. Pozdrawiam - ojciec dwóch synków - trzeci urwis w drodze ;) Parada1909

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.02.19
  08.02.19

  Здоровья малышу!

Piotr Różański - awatar

Piotr Różański

Organizator zbiórki

Wpłaty - 126

Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
3
Anonimowy Darczyńca
Ilcia137 - awatar
50
Ilcia137
Kerio z inet_easy - awatar
10
Kerio z inet_easy
Konrad - awatar
5
Konrad
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Gizmo - awatar
20
Gizmo
Patrycja Stawirej - awatar
5
Patrycja Stawirej

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij