Zbiórka Mikołaj - moja "wyjątkowość" - miniaturka zdjęcia

Mikołaj - moja "wyjątkowość"

Mikołaj - moja "wyjątkowość"

10 572 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 212 osób
Wpłać teraz
 
Piotr Różański - awatar

Piotr Różański

Organizator zbiórki

                                                           AKTUALIZACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Witamy wszystkich, jesteśmy świeżo po turnusie rehabilitacyjnym który spędziliśmy w ośrodku Wielspin w Wągrowcu. Codzienna rehabilitacja, logopeda,terapia reki, basen, masaże, codzienne 6h ciężkiej pracy musi dać efekty :) Dziękujemy serdecznie wszystkim osobą które wsparły nas w każdej postaci, wpłatami, udostępnieniami czy tez dobry słowem. Zbieramy na kolejny turnus który odbędzie się w następnym roku lub pod koniec bieżącego. 

DZIĘKUJEMY :)


Cześć wszystkim nazywam sie Mikołaj Różański i chciałbym opowiedziec wam moja historie. Urodziłem sie 14.05.2017 roku, dwa tygodnie przed przewidzianym porodem przez pana doktora. Moja mamusia i tatuś w ten dzien byli ze mną na zakupach aby zrobic mi piekny pokój, tak wszystko mi sie spodobało ze podjełem decyzje ze juz chce na świat !! . Po 12 h urodziłem sie ja :)  2630 kg oraz 56 cm. 

Tutaj zaczyna się smutna a zarazem szczęśliwa opowieść. Pan doktor stwierdził u mnie podejrzenie "Trisomi 21 chromosomu”, czyli" Zespołu Downa", szmery na serduszku oraz problemy z płytkami krwi (było ich stanowczo za mało) a na dodatek wrodzone zapalenie płuc. Niestety widziałem ze moja mama i tata już nie byli tacy szczęśliwi i bardzo było mi smutno. Kolejne badania w innym szpitalu, kłucie, oraz różnego rodzaju konsultacje wszystko po to, aby mi pomóc. Dostaliśmy wynik badania genetycznego z rozpoznaniem Zespołu Downa, rodzice byli przerażeni i płakali po cichu, aby nikt nie widział.

Zaczęła się walka z czasem, wizyty u genetyka, neurologa,laryngologa, hematologa, kardiologa, chirurga i okulisty. Pełen nadziei oraz wiary dwu miesięczny okres, w którym dowiedzieliśmy się że nie jest tak źle jak wyglądało to na początku. Faktycznie został mi Zespół Downa, wiotkość krtani, obniżone napięcie mięśniowe oraz problemy psychomotoryczne, ale z tym sobie poradzimy, bo wiem ze rodzice zrobią dla mnie wszystko i bardzo ich za to kocham. W wieku 2 miesięcy zacząłem rehabilitacje, której bardzo nie lubię, ale wiem ze jest konieczna. Mam zajęcia z panią neurologopedą, która pomaga mi z trudnościami z jedzeniem większych oraz twardszych kawałków, oraz z trudnościami w wyrażaniu się poprzez mowę,no ale cos tam już zaczynam mówić :)

Dodatkowo uczęszczam na zajęcia do pani pedagog. Na zajęcia z sensoplastyki oraz na dogoterapie, które pomagają mi w rozwoju psychomotorycznym. Już od urodzenia musze więcej pracować niż moi rówieśnicy abym mógł w przyszłości lepiej funkcjonować.

 

Celem zbiórki jest możliwość wyjazdu z mamusią i tatusiem na turnus rehabilitacyjny, który pomoże mi w rozwoju psychomotorycznym oraz rozwoju fizycznym, ponieważ jeszcze nie chodzę, ale bardzo bym chciał. Rodzice dali  by mi wszystko, ale niestety moja rehabilitacja, na co dzień oraz inne zajęcia są bardzo kosztowne wiec nie stać nas na kolejny taki wydatek.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Piotr Różański - awatar

  Piotr Różański

  19.02.19
  19.02.19

  Witamy wszystkich chcieliśmy podzielić się z wami wspaniałą informacją udało nam się!!! Mamy w tym momencie 6433 zł, które przeznaczone zostanie na turnus rehabilitacyjny dla Mikołaja!!!. Jesteśmy wam bardzo wdzięczni, bo dzięki wam i waszemu zaangażowaniu nasze marzenie się spełniło w 2 tygodnie:) Życzymy wszystkim dużo zdrowia, miłości oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Zbiórka cały czas jest aktywna każda kwota powyżej celu zostaje przekazana na kolejny turnus rehabilitacyjny w 2020 r. Mamy dla was również informacje, że turnus odbędzie się 26.05.2019, Czekajcie na relacje na pomagam.pl oraz na FB :) Dziękujemy również za wsparcie: Patrykowi Dzięciołowi (INET_EASY) z Twitcha- za wsparcie finansowe oraz nagłośnienie całej zbiórki. DED87 z kanału na YouTube w wsparciu w nagłośnieniu zbiórki na swoim fanpagu. Piotrowi- hallack05 z kanału na YouTube w wsparciu w nagłośnieniu zbiórki na swoim fanpagu.

  Zdjęcie aktualności 26 560

Komentarze


 • KLAN I_T_M - awatar

  KLAN I_T_M

  16.09.19
  16.09.19

  Pozdrawiamy :)

 • Sylwia - awatar

  Sylwia

  15.09.19
  15.09.19

  Życzę dużo zdrówka, powodzenia w rehabilitacji, trzymam kciuki:)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.06.19
  13.06.19

  Oby spełniło się Wasze kolejne marzenie :*

 • Marta Kęsik - awatar

  Marta Kęsik

  12.06.19
  12.06.19

  Trzymam kciuki! Powodzenia✊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.04.19
  10.04.19

  Trzymajcie się ciepło!

10 572 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 212 osób
Wpłać teraz
 
Piotr Różański - awatar

Piotr Różański

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 212

Karolina M - awatar
Karolina M
10
Honorata Sikorska-Olas - awatar
Honorata Sikorska-Olas
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Michał - awatar
Michał
20
KLAN I_T_M - awatar
KLAN I_T_M
380
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Sylwia - awatar
Sylwia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij