Zbiórka Mikołaj - moja "wyjątkowość" - miniaturka zdjęcia

Mikołaj - moja "wyjątkowość"

Piotr Różański - awatar

Piotr Różański

Organizator zbiórki

                                                           AKTUALIZACJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Witamy wszystkich, jesteśmy świeżo po turnusie rehabilitacyjnym który spędziliśmy w ośrodku Wielspin w Wągrowcu. Codzienna rehabilitacja, logopeda,terapia reki, basen, masaże, codzienne 6h ciężkiej pracy musi dać efekty :) Dziękujemy serdecznie wszystkim osobą które wsparły nas w każdej postaci, wpłatami, udostępnieniami czy tez dobry słowem. Zbieramy na kolejny turnus który odbędzie się w następnym roku lub pod koniec bieżącego. 

DZIĘKUJEMY :)


Cześć wszystkim nazywam sie Mikołaj Różański i chciałbym opowiedziec wam moja historie. Urodziłem sie 14.05.2017 roku, dwa tygodnie przed przewidzianym porodem przez pana doktora. Moja mamusia i tatuś w ten dzien byli ze mną na zakupach aby zrobic mi piekny pokój, tak wszystko mi sie spodobało ze podjełem decyzje ze juz chce na świat !! . Po 12 h urodziłem sie ja :)  2630 kg oraz 56 cm. 

Tutaj zaczyna się smutna a zarazem szczęśliwa opowieść. Pan doktor stwierdził u mnie podejrzenie "Trisomi 21 chromosomu”, czyli" Zespołu Downa", szmery na serduszku oraz problemy z płytkami krwi (było ich stanowczo za mało) a na dodatek wrodzone zapalenie płuc. Niestety widziałem ze moja mama i tata już nie byli tacy szczęśliwi i bardzo było mi smutno. Kolejne badania w innym szpitalu, kłucie, oraz różnego rodzaju konsultacje wszystko po to, aby mi pomóc. Dostaliśmy wynik badania genetycznego z rozpoznaniem Zespołu Downa, rodzice byli przerażeni i płakali po cichu, aby nikt nie widział.

Zaczęła się walka z czasem, wizyty u genetyka, neurologa,laryngologa, hematologa, kardiologa, chirurga i okulisty. Pełen nadziei oraz wiary dwu miesięczny okres, w którym dowiedzieliśmy się że nie jest tak źle jak wyglądało to na początku. Faktycznie został mi Zespół Downa, wiotkość krtani, obniżone napięcie mięśniowe oraz problemy psychomotoryczne, ale z tym sobie poradzimy, bo wiem ze rodzice zrobią dla mnie wszystko i bardzo ich za to kocham. W wieku 2 miesięcy zacząłem rehabilitacje, której bardzo nie lubię, ale wiem ze jest konieczna. Mam zajęcia z panią neurologopedą, która pomaga mi z trudnościami z jedzeniem większych oraz twardszych kawałków, oraz z trudnościami w wyrażaniu się poprzez mowę,no ale cos tam już zaczynam mówić :)

Dodatkowo uczęszczam na zajęcia do pani pedagog. Na zajęcia z sensoplastyki oraz na dogoterapie, które pomagają mi w rozwoju psychomotorycznym. Już od urodzenia musze więcej pracować niż moi rówieśnicy abym mógł w przyszłości lepiej funkcjonować.

 

Celem zbiórki jest możliwość wyjazdu z mamusią i tatusiem na turnus rehabilitacyjny, który pomoże mi w rozwoju psychomotorycznym oraz rozwoju fizycznym, ponieważ jeszcze nie chodzę, ale bardzo bym chciał. Rodzice dali  by mi wszystko, ale niestety moja rehabilitacja, na co dzień oraz inne zajęcia są bardzo kosztowne wiec nie stać nas na kolejny taki wydatek.


Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Piotr Różański - awatar

  Piotr Różański

  19.02.19
  19.02.19

  Witamy wszystkich chcieliśmy podzielić się z wami wspaniałą informacją udało nam się!!! Mamy w tym momencie 6433 zł, które przeznaczone zostanie na turnus rehabilitacyjny dla Mikołaja!!!. Jesteśmy wam bardzo wdzięczni, bo dzięki wam i waszemu zaangażowaniu nasze marzenie się spełniło w 2 tygodnie:) Życzymy wszystkim dużo zdrowia, miłości oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Zbiórka cały czas jest aktywna każda kwota powyżej celu zostaje przekazana na kolejny turnus rehabilitacyjny w 2020 r. Mamy dla was również informacje, że turnus odbędzie się 26.05.2019, Czekajcie na relacje na pomagam.pl oraz na FB :) Dziękujemy również za wsparcie: Patrykowi Dzięciołowi (INET_EASY) z Twitcha- za wsparcie finansowe oraz nagłośnienie całej zbiórki. DED87 z kanału na YouTube w wsparciu w nagłośnieniu zbiórki na swoim fanpagu. Piotrowi- hallack05 z kanału na YouTube w wsparciu w nagłośnieniu zbiórki na swoim fanpagu.

  Zdjęcie aktualności 26 560

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.06.19
  13.06.19

  Oby spełniło się Wasze kolejne marzenie :*

 • Marta Kęsik - awatar

  Marta Kęsik

  12.06.19
  12.06.19

  Trzymam kciuki! Powodzenia✊

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.04.19
  10.04.19

  Trzymajcie się ciepło!

 • Dorota kubiś - awatar

  Dorota kubiś

  20.02.19
  20.02.19

  Buziaczki dla Was😘

 • wiola - awatar

  wiola

  18.02.19
  18.02.19

  życzę małemu brzdącowi !! beztroskiego i zdrowego dzieciństwa :)

Piotr Różański - awatar

Piotr Różański

Organizator zbiórki

Wpłaty - 191

Krzysztof Bidler - awatar
10
Krzysztof Bidler
Damian - awatar
50
Damian
Sławek O. - awatar
50
Sławek O.
Izabella Kotlicka - awatar
20
Izabella Kotlicka
Anna Nawrot - awatar
50
Anna Nawrot
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Magdalena Szulc - awatar
20
Magdalena Szulc
Agata Capiga - awatar
50
Agata Capiga
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
3
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij