Zbiórka Mini w każdej chwili może umrzeć - zdjęcie główne

Mini w każdej chwili może umrzeć

3 210 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 135 osób
Fundacja Runa - awatar

Fundacja Runa

Organizator zbiórki

12.02 Mini przegrała swoją walkę. Była dzielna, ale choroba ją pokonała. Dziękujemy każdemu kto pomógł nam w walce o jej zdrowie.Aktualizacja 09.02.2023: 

MINI NIE  CHODZI

Odwiedzamy lekarzy specjalistów nieustannie. Wizyta u onkologa, wykluczyła  nowotwór. Ortopeda wykluczył problemy ortopedyczne. Przed nami kolejna juz wizyta u neurologa. Dotarliśmy do wet specjalizującego się w leczeniu FIP, jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Badania i opis schorzenia Mini został wysłany do specjalistów zagranicznych. Czekamy na ich opinie i ew. zalecenia. Ciągłe  badania Mini i modyfikacje w leczeniu.  Mini to bardzo trudny i skomplikowany medycznie przypadek Mini.

Mini oprócz drogiego GS ma wdrożony drugi kosztowny lek Molnupirawir lageviro - to lek ostatniej szansy dla Mini.

JUTRO zaczynamy konieczną, kosztowną REHABILITACJE...


Mini to młoda koteczka, ma dopiero 2 lata. Do fundacji Runa trafiła jako malutki kociak, z rozszarpaną raną na nodze, niesamowicie głodną i wycieńczoną. Wszystko wskazuje na to, że została porzucona. Mini choruje na białaczkę, około miesiąc temu zaczęła dziwnie się poruszać, podwijała przednią prawą łapkę. Było podejrzenie pęknięcia paliczków i nadgarstka. Łapka została usztywniona, jednak jej stan się nie poprawiał. 

Kilka dni temu zaczęła czuć się gorzej, trafiła do ortopedy, zostało wykonane RTG i wykazało ono, że problem z jej łapką nie jest ortopedyczny. Mini zaczęła w końcu podwijać też drugą łapkę i momentami drzeć. Wiemy, że jest to problem neurologiczny. Mini miała wizytę u internisty. Malutka ma osłabione mięśnie szkieletowe, deformację w budowie nadgarstka, przykurcze mięśni odpowiedzialne za jego poruszanie. Białaczka spowodowała u niej zapalenie korzeni nerwowych. Ostatnie badania wskazały, że Mini ma najgorszą postać najgorszej kociej choroby - postać neurologiczna FIP. To dla kota wyrok, leki są koszmarnie drogie, ale są. To nie pierwszy nasz podopieczny z tą chorobą, mamy już doświadczenie i wiemy, że najważniejsze są leki i nieprzerwanie kuracji.

Ona pilnie potrzebuje pomocy, nie jest w stanie normalnie się poruszać, do jedzenia się czołga, cała drży, nie mówiąc o załatwieniu w kuwecie...

Aktualizacje


 • Fundacja Runa - awatar

  Fundacja Runa

  08.01.2023
  08.01.2023

  Mini nadal walczy z białaczka i FIPem, ale obecnie podejrzewany jest też chłoniak. Została wdrożona terapia sterydowa, możliwe, że lekarze zdecydują o podaniu chemii przednowotworowej, ale jest to w trakcie konsultacji, bo Mini to trudny przypadek.

Komentarze


 • Zizi - awatar

  Zizi

  07.02.2023
  07.02.2023

  Nie poddawaj się Maleńka!!!!Walcz proszę!❤🐈❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.01.2023
  27.01.2023

  Walcz maleńka 💞

 • Ania i Leo - awatar

  Ania i Leo

  02.12.2022
  02.12.2022

  Trzymamy za Ciebie kciuki Czarnulko ❤❤❤

3 210 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 135 osób
Fundacja Runa - awatar

Fundacja Runa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 135

Maciek - awatar
Maciek
10
Agata - awatar
Agata
50
Mariola - awatar
Mariola
5
Monika Ćwiek - awatar
Monika Ćwiek
100
Zizi - awatar
Zizi
20
Mariola - awatar
Mariola
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Emic - awatar
Emic
100
Joanna i Łukasz - awatar
Joanna i Łukasz
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij