Zbiórka Mira - sunia z pseudohodowli - zdjęcie główne

Mira - sunia z pseudohodowli

3 876 zł  z 5 500 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Moczulska - awatar

Agnieszka Moczulska

Organizator zbiórki

Kochani, jesteśmy po zabiegu. Zostały wycięte guzy na łapie i przy ogonie ( pozostał jeszcze do usunięcia sutek). Wszystko pięknie się zagoiło, ale niestety okazało się po badaniu histopatologicznym, że jest to nowotwór naciekający Mastocytoma II. Dodatkowo stwierdzono, że również w marginesie znajdują się komórki nowotworowe, a to oznacza że cały czas jest ryzyko odrośnięcia guzów, a co gorsze przerzutów. 05.07.18 rozpoczęliśmy radioterapię ( wg. lekarzy najskuteczniejsza metoda). Mira ma przyjąć 8 naświetleń w odstępach tygodniowych. Każdy zabieg kosztuje 300 zł, a do tego w zależności jak będzie znosiła naświetlanie mogą być potrzebne preparaty chroniące skórę. Bardzo proszę o wsparcie, koszty związane z leczeniem przerastają moje możliwości. Bardzo pomogliście nam przy pierwszej zbiórce, proszę pomóżcie nam i tym razem. Każda złotówka się liczy, a także udostępnienie zbiórki. Pozdrawiamy Agnieszka i Mira.


Mira - cudowna suczka, którą los zupełnym przypadkiem postawił na mojej drodze. " Oddam suczkę labradora w dobre ręce" - brzmiało ogłoszenie na popularnym portalu. Piękna morda patrzyła ze zdjęcia. Na miejscu podeszła do nas niepewnie, ale pozytywnie nastawiona. śmierdziała niemiłosiernie, a pchły chodziły nawet po nosie. Podobno nie akceptował jej inny pies, który jest psem właściciela gospodarstwa. Suczka ma wyciągnięte sutki - tak jakby dopiero co karmiła. Sprawdziłam pozostałe ogłoszenia - sprzedam szczeniaki... Czyli wszystko jasne - pseudohodowla. Zgłosiłam sprawę do odpowiednich organów. 

Po przyjeździe do domu pierwszy szok.  Pies staje przy schodach i ani drgnie... Wnosimy ją na górę... Kąpiel - chyba pierwsza w życiu - dramat - pchły wszędzie, kilkanaście kleszczy odpada przy kąpieli. Próg - bariera nie do pokonania... Przez całą noc nawet nie ruszyła się z miejsca. Jest cudowna. Mimo smutnych oczu ogon kręci się niemalże dookoła. Pragnie dotyku i bliskości.

Wizyta u weterynarza 

- Grzyb+świerzb, zapalenie uszu i gardła

- kolejne kleszcze usuwane przez lekarza, a pchły mimo kąpieli nadal szalejące

- znaczna otyłość oraz stan sierści i skóry świadczy o poważnych niedoborach. 

 - najbardziej przerażające są guzy, zlokalizowane u podstawy ogona, na lewej przedniej łapie oraz na listwie mlecznej.  

Czeka nas diagnoza.

Krew, biopsja i USG. 

Wczoraj odebraliśmy wyniki. Guzy są zmianami wymagającymi zabiegu. Wcześniej musi zostać wprowadzona farmakologia. 

Niestety nie ma nic za darmo. 

Heroicznie ruszyłam na pomoc. Zabrałam Mirę z miejsca gdzie była maszynką do robienia pieniędzy. Najprawdopodobniej rodziła dwa razy do roku -  dla 5 letniej suczki był to potężny wysiłek i organizm dość mocno wyeksploatowany jest podatny na wszelkie choroby. Jestem gotowa opiekować się nią i walczyć o zdrowie i powrót do formy. Mogę ją nosić na rękach jeżeli będzie trzeba.  Ma prawdziwy dom, którego wcześniej nie znała. Ma starszą siostrę Tequilę, która pokazuje jej, że człowiek oprócz tego, że dba o pełne miski także przytula i całuje. Pokazuje też, że spacer jest wielką frajdą, a dom jest azylem gdzie bezpiecznie można odpocząć. 

Niestety przerastają mnie koszty, które trzeba jednorazowo ponieść. Wszystkie zmiany póki co są operowalne. Są to przynajmniej dwa zabiegi - każdy ok. 1000 zł. W zależności od wyników histopatologii będą podejmowane kolejne kroki. Póki co musimy jak najszybciej usunąć to co już narosło. Czeka nas również prześwietlenie stawów i najprawdopodobniej terapia wzmacniająca oraz sterylizacja. 

Bardzo proszę o wsparcie finansowe. Robię wszystko aby Mira już więcej nie cierpiała i miała normalne pieskie życie, ale bez Waszej pomocy nie jestem w stanie sfinansować  wymaganych zabiegów w odpowiednio krótkim czasie. Niestety jest ryzyko, że guzy będą powiększały się, a co za tym idzie niemożliwa będzie operacja. 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Agnieszka Moczulska - awatar

  Agnieszka Moczulska

  24.07.2018
  24.07.2018

  Jesteśmy po trzecim naświetlaniu. Mira jest bardzo dzielna, tylko te narkozy są bardzo męczące i przednia łapka zaczyna mocno się łuszczyć.
  P.S. wiecie, że to jest jedyny gabinet radioterapii w Polsce. Mamy szczęście, że jest tylko 30 km od nas.
  Nadal potrzebujemy wsparcia finansowego. Pozostało jeszcze 5 naświetleń (w odstępach tygodniowych), a koszt każdego zabiegu to 300 zł.Bardzo proszę o dalszą pomoc. Moje możliwości finansowe praktycznie są na wyczerpaniu, a kolejne naświetlania będą możliwe tylko dzięki Państwa wsparciu.

  Zdjęcie aktualizacji 17 794

Komentarze


 • Dorota Dz - awatar

  Dorota Dz

  14.07.2018
  14.07.2018

  Zdróweczka psinko 😚

 • ANNA GAWRYSZCZAK-RUSZCZYK - awatar

  ANNA GAWRYSZCZAK-RUSZCZYK

  30.05.2018
  30.05.2018

  Życzę zdrowia dla pieska.

  • Agnieszka Moczulska - awatar

   Agnieszka Moczulska - Organizator zbiórki

   30.05.2018
   30.05.2018

   Proszę mocno trzymać kciuki za nas. Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.

 • Jowi - awatar

  Jowi

  29.05.2018
  29.05.2018

  Biedna sunia pozxrawiam

  • Agnieszka Moczulska - awatar

   Agnieszka Moczulska - Organizator zbiórki

   29.05.2018
   29.05.2018

   Teraz ma już swoich ludzi ;-) jest bardzo kochana, a i o najlepszą opiekę lekarską staramy się jak możemy. Bardzo dziękuję za wsparcie.

 • Aga i zwierzaki - awatar

  Aga i zwierzaki

  28.05.2018
  28.05.2018

  Trzymamy kciuki i łapy!

  • Agnieszka Moczulska - awatar

   Agnieszka Moczulska - Organizator zbiórki

   28.05.2018
   28.05.2018

   Trzymajcie Kochani. Wiem, że będzie dobrze. Ale trzymajcie mocno.

 • Aneta - awatar

  Aneta

  27.05.2018
  27.05.2018

  Grosik wpłacony

  • Agnieszka Moczulska - awatar

   Agnieszka Moczulska - Organizator zbiórki

   27.05.2018
   27.05.2018

   Bardzo dziękuję

3 876 zł  z 5 500 zł (Cel)
Wpłaciło 81 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Moczulska - awatar

Agnieszka Moczulska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 81

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Przemyslaw Grabowski - awatar
Przemyslaw Grabowski
50
Anna - awatar
Anna
20
Anna Wenus - awatar
Anna Wenus
50
Aurelia - awatar
Aurelia
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kamcia - awatar
Kamcia
5
Aneta - awatar
Aneta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Karolina Piontkowska - awatar
Karolina Piontkowska
3

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij