Zbiórka Misiankowicze - Ratujmy Misiankę - zdjęcie główne

Misiankowicze - Ratujmy Misiankę

18 461 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciło 321 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Melańczuk - awatar

Maciej Melańczuk

Organizator zbiórki

Po 26 latach obecności na rynku, przez epidemię COVID, Warszawa może stracić jedno z wyjątkowych miejsc, jakim jest Cukiernia "Misianka", znajdująca się w Parku Skaryszewskim.

Dnia 06.11.2020 roku, na oficjalnym profilu "Misianki" na Facebooku pojawiła się przygnębiającą wiadomość:

źródło: https://www.facebook.com/MisiankaCukiernia/posts/4018698984825408 

Nie pozwólmy, aby epidemia zniszczyła coś, co było budowane z sercem i sukcesem przez ćwierć wieku! Miejsce przyjazne dla wszystkich dorosłych, dzieci i zwierząt! Po długich rozmowach z Panią Misią - właścicielką cukierni, wielu pozytywnych słowach od klientów, zdecydowałem się na przeprowadzenie zbiórki, za zgodą Właścicielki cukierni. 

Jednym z moich osobistych wspomnień związanych z cukiernią, jest sytuacja sprzed ponad 20 lat: wspaniały, zapakowany tort macedoński wylądował wówczas na podłodze w Fiacie 125p, bo wujek źle go trzymał... I tak został zjedzony w postaci spłaszczonej do ostatniego okruszka :) Aktualnie mieszkam w Gdańsku, jednak obowiązkowym punktem każdej wizyty w Warszawie są odwiedziny w "Misiance".

Rozmawialiśmy o kosztach bieżących, kosztach pracowników i przygotowania do świąt. Na zakup niezbędnego towaru, aby przygotować się do zamówień świątecznych potrzebne jest około 25 000 złotych. 

Niestety przez ciężki rok, pierwszy lockdown, spadek liczby klientów, likwidację lokalu przy ul. Grzybowskiej, "Misianka" znalazła się w trudnym położeniu finansowym. Aby wyprostować wszystkie zaległości potrzebne jest dodatkowe 70 000 złotych. Pani Misia również szuka inwestora - ambitnej osoby, która wsparła by całą działalność oraz została wspólnikiem, kontynuując dalej tradycje "Misianki". 

Pani Misia - nie jest osobą młodą, nie prosiła o pomoc, to my dodaliśmy jej skrzydeł do dalszej walki! To od nas zależy czy kultowa cukiernia przetrwa!

Wspólnie możemy pomóc! Wspólnie możemy uratować kolejne wspaniałe miejsce przed upadkiem! Z góry dziękujemy za wszystkie wpłaty - razem przetrwamy ten trudny okres! 

Jeżeli macie jakiekolwiek pomysły to piszcie! Udostępniajcie zbiórkę gdzie tylko możecie!

Hasztagi których używamy:
#RatujmyMisianke #Misianka 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Maciej Melańczuk - awatar

  Maciej Melańczuk

  13.11.20
  13.11.20

  Pierwszy etap ratowania Misianki za nami! :) Pani Misia dzielnie walczy! My również! Dalej zbieramy fundusze ale już teraz mogę powiedzieć - TAK - Święta w Misiance będą!!! :) Niedługo pojawi się oferta świąteczna. Zamówienia będą przyjmowane do 18 grudnia! :) W chwili obecnej Misianka na pewno działać będzie do końca roku! Zgłosiło się również kilka chętnych osób aby pozostać wspólnikami - mamy nadzieję, że rozmowy zakończą się pozytywnym efektem! Tak czy inaczej dalej nagłaśniamy, dalej szukamy kolejnych osób. :) Zachęcam wszystkich do wpłat, do udostępniania dalej zbiórki! Dziękuje raz jeszcze wszystkim w imieniu swoim oraz Pani Misi! :)

  Zdjęcie aktualizacji 58 077

Komentarze


 • Kardinalem Beroglium - awatar

  Kardinalem Beroglium

  10.11.20
  10.11.20

  Lepsze niż kremówki

 • Natalia - awatar

  Natalia

  09.11.20
  09.11.20

  Trzymam kciuki za Misiankę, powodzenia! A jutro wpadam po ciacho. :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.11.20
  08.11.20

  👍

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.11.20
  08.11.20

  Trzymam kciuki!

  • Maciej Melańczuk - awatar

   Maciej Melańczuk - Organizator zbiórki

   08.11.20
   08.11.20

   Serdecznie dziękujemy za wsparcie! <3

 • Eliza - awatar

  Eliza

  08.11.20
  08.11.20

  Trzymam kciuki!

  • Maciej Melańczuk - awatar

   Maciej Melańczuk - Organizator zbiórki

   08.11.20
   08.11.20

   Jesteśmy dobrej myśli! Dziękujemy! :)

18 461 zł  z 95 000 zł (Cel)
Wpłaciło 321 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maciej Melańczuk - awatar

Maciej Melańczuk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 321

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
halina Kamińska - awatar
halina Kamińska
20
Grażyna - awatar
Grażyna
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
OlaP - awatar
OlaP
5
Anna KAZMIERCZAK - awatar
Anna KAZMIERCZAK
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij