Zbiórka Międzyszkolne Mistrzostwa Płocka - zdjęcie główne

Międzyszkolne Mistrzostwa Płocka

30 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Kamil Wawrzyńcak - awatar

Kamil Wawrzyńcak

Organizator zbiórki

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy Klubem Sportowym Mad Hatters Płock - www.facebook.com/madhatersplock/ , na co dzień trenującym cały czas niszową dyscyplinę jaką jest Ultimate Frisbee.

ULTIMATE FRISBEE

Ultimate Frisbee - jedyna stale koedukacyjna gra zespołowa z użyciem frisbee, łącząca w sobie elementy koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej i rugby. Podstawowymi zasadami Ultimate są brak fizycznego kontaktu pomiędzy graczami. To co wyróżnia ten sport od innych to brak postaci sędziego. Każdy zawodnik pełni tę funkcję pilnując porządku na boisku i przestrzegając zasad fair play. 


KRÓTKA HISTORIA

 Próby zainteresowania lokalnych szkół i uczniów naszą dyscypliną rozpoczęły się jeszcze około 2 lat temu, przez prowadzenie lekcji pokazowych w szkołach. Następnie w grudniu 2016 i 2017 pod okiem jednych z najbardziej najbardziej doświadczonych, polskich zawodników Ultimate, zorganizowaliśmy szkolenia teoretyczne i praktyczne dla nauczycieli płockich szkół.

Marzec 2018 to pierwsze, historyczne i eksperymentalne, międzyszkolne rozgrywki Ultimate w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, które odbyły się w Orlen Arenie. W turnieju wzięło udział 6 płocki szkół, po 3 na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

W luźnych rozmowach z zaangażowanymi nauczycielami, padła propozycja organizacji podobnych zawodów, jednak już na trawie pod gołym niebem.

CEL

Skoro udało się raz stwierdziliśmy, że trzeba iść za ciosem! Jeszcze w czerwcu bieżącego roku, chcielibyśmy zorganizować turniej dla szkół pod nazwą Międzyszkolne Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee. Tym razem zawody chcielibyśmy przeprowadzić w 3 kategoriach wiekowych:
-  szkoły podstawowe (2005 i młodsi),
- gimnazja (2002-2004),
- szkoły ponadgimnazjalne (2001 i starsi).

Liczba i rodzaje szkół w Płocku, które chcielibyśmy zaangażować w nasz projekt wygląda następująco:
- 18 szkół podstawowych,
- 3 gimnazja,
- 5 liceów,
- 5 techników.

Rozgrywki miałyby odbyć na Stadionie Miejskim w Płocku. W zależności od ilości zgłoszeń, chcielibyśmy aby był to 1 lub 2 dniowy turniej. Pełne boisko do piłki nożnej, zostałoby podzielone na 3 mniejsze o wymiarach 65 na 25 metrów, każda dla oddzielnej kategorii wiekowej. Czas meczów uzależniony byłby od wieku zawodników, tak aby trwały one od 20 do 30 minut.

Skoro rozpoczynamy zbiórkę to jak zwykle rozchodzi się o koszta, które podzieliliśmy na kilka etapów.

ETAP I

Dla każdej ze szkół chcemy przygotować pakiet połączony z zaproszeniem do udziału. W takim pakiecie miałyby znaleźć się: dysk frisbee, duży plakat instruktażowy przygotowany przez Stowarzyszenie Duch Gry, plakat turniejowy, ulotki z zasadami dla uczniów, mini podręcznik szkoleniowy dla nauczycieli.

- 31 dysków
- 31 plakatów instruktażowych
- 31 plakatów Mistrzostw
- 31 * 150 = 4650 ulotek
- 31 mini podręczników Ultimate

ETAP II

W między czasie chcielibyśmy przeprowadzić w płockich szkołach lekcje pokazowe, jak i ponownie zorganizować szkolenie dla nauczycieli. Działamy w formie wolontariatu.

ETAP III

Żeby turniej się odbył musimy wynająć boisko. Przydałyby się również nagrody, którymi mogłyby być dyski dla szkół (9 dysków – I miejsce, 6 – II miejsce, 3 – III miejsce, w każdej kategorii wiekowej. Turniej bez pucharów? :) 9 pucharów dla najlepszych drużyn. Licząc, że uda nam się namówić do udziału wszystkie płockie szkoły - 31 dyplomów. Dodatkowo, aby zadbać o zdrowie uczestników, podczas turnieju musi znaleźć się również pomoc medyczna. I na koniec opłata serwisowa, według zasad przy organizacji zbiórki, serwis pomagam.pl pobiera swój procent na pokrycie swoich kosztów.

- opłata boiska
- 54 dyski
- 31 dyplomów
- 9 pucharów
- pomoc medyczna
- opłata serwisowa

PODSUMOWANIE

Dbajmy i inwestujmy w rozwój sportowy płockiej i ogólnie polskiej młodzieży! Kto wie, może za rok, dwa uczniowie-zawodnicy którzy wezmą udział w naszych Mistrzostwach, zobaczymy również w Reprezentacji Polski? Życzymy sobie tego :)

DEADLINE

Na zbiórkę dajemy sobie czas do końca kwietnia. A co jeśli się nie uda? Całą zebraną kwotę przeznaczymy na zakup dysków frisbee, które rozdamy płockim szkołom!

Liczy się każda pomoc i już teraz każdą bardzo dziękujemy! Liczymy, że w czerwcu będziemy mogli pokazać Wam zdjęcia niezliczonej liczby uśmiechów na twarzach młodych adeptów Ultimate!

30 zł  z 6 000 zł (Cel)
Wpłaciły 2 osoby
Kamil Wawrzyńcak - awatar

Kamil Wawrzyńcak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 2

Gianfranco Lombardozzi - awatar
Gianfranco Lombardozzi
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij