Zbiórka Leczenie Michała Niemczyka - zdjęcie główne

Leczenie Michała Niemczyka

0 zł z 10 400 zł (Cel)
Wojciech Kołodziejczyk (ASYK) - awatar

Wojciech Kołodziejczyk (ASYK)

Organizator zbiórki

Michał jest wcześniakiem. Urodził się w pierwszego lipca 2008 roku w 29-tym tygodniu ciąży i ważył 1490g. Przy porodzie doznał niedotlenienia oraz wylewów dokomorowych i okołokomorowych II i III stopnia, co spowodowało uszkodzenie mózgu. Na chwilę obecną zdiagnozowano mózgowe porażenie dziecięce, niedoczynność tarczycy i wadę wzroku (+5 dpt. w obu oczkach). Michał ma również wzmożone napięcie mięśniowe w rączkach i nóżkach i wiotki tułów, a przez to duże zaburzenia równowagi i koordynacji.  

Do tego dochodzi padaczka (na szczęście „uśpiona”). Michał nie chodzi samodzielnie, nie siedzi stabilnie, jego ruchy są mocno ograniczone i nieprecyzyjne, chłopiec ma trudności ze skupieniem uwagi. Wszystko to sprawia, że samodzielność, pomimo ciągłej pracy i szczerych chęci jest niemożliwa. Ale jednocześnie Michałek ma doskonałą pamięć słuchową, wyczucie rytmu i słuch muzyczny; szybko się uczy, jest dzieckiem zarażającym wszystkich optymizmem, uśmiechem i pogodą ducha.

Michałek nadal realizuje wzmożoną rehabilitację po zabiegu rizotomii. W II połowie 2016 roku czeka nas prawdopodobnie zabieg operacyjny korekcji zeza w jednym lub w  obu oczkach naraz.

Codzienne zajęcia Michałka to jednak nie tylko szkoła i rehabilitacja, ale również duża pasja, jaką jest muzyka. Michał ma doskonały słuch muzyczny co sprawia, że pomimo nie w pełni sprawnych rąk codziennie gra na keyboardzie różne melodie i potrafi ze słuchu odtworzyć rozmaite utwory. W rozwijaniu pasji pomaga mu doświadczona terapeutka, z którą Michał wygrywa z wielką radością różne akordy i melodie.

Codzienne funkcjonowanie dziecka z niepełnosprawnością nie jest to proste i często zaczyna brakować już sił, ale nie możemy się poddać – wciąż walczymy o jak najlepszą przyszłość dla naszego kochanego zucha J.

W głębi serca wierzymy, że Michał da sobie radę w życiu!!

Ania i Marcin, rodzice Michałka, tel. 606 890 711


Koszt obejmuje roczną terapię metodą Feldenkraisa, pomocną w dolegliwościach Michała.
Metoda Feldenkraisa to metoda rehabilitacji ruchowej. Pozwala zmienić nawyki ruchowe, poprawić sprawność i poruszać się z mniejszym obciążeniem mięśni.

0 zł z 10 400 zł (Cel)
Wojciech Kołodziejczyk (ASYK) - awatar

Wojciech Kołodziejczyk (ASYK)

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij