Zbiórka Mobilna łazienka dla ubogich - miniaturka zdjęcia

Mobilna łazienka dla ubogich Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Mobilna łazienka dla ubogich - zdjęcie główne

Mobilna łazienka dla ubogich

27 609 zł  z 44 280 zł (Cel)
Wpłaciły 253 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Połoński - awatar

Piotr Połoński

Organizator zbiórki

Nazywam się Piotr Połoński i w 2015 roku narodziłem się na nowo, poświęcając moje życie Jezusowi. Od tego czasu zmieniłem w swoim życiu wszystko, oddając się służbie osobom ubogim i bezdomnym.

Zdobyłem nowy zawód opiekuna medycznego, terapeuty zajęciowego, zrobiłem kurs podologiczny i fryzjerski. Pracuję jako opiekun w jednym z gdańskich domów dla osób bezdomnych, spotykam się też z nimi na ulicy.

Razem z przyjaciółmi, przygotowujemy dla naszych braci i sióstr z ulicy różne pomoce, które pozwoliłyby im wyjść z ubóstwa i bezdomności.

Problemem, z którym borykam się osobiście od kilku lat jest brak w Śródmieściu Gdańska, miejsca kąpielowego dla osób wykluczonych społecznie. Nie ma go nawet na dworcu.

Pisząc w sprawie odpowiedniego lokalu na ten cel, otrzymałem odpowiedź odmowną zarówno od władz miasta, jak i MOPR w Gdańsku. Jedna organizacja charytatywna zgodziła się na udostępnienie w swoim ośrodku możliwości wykonywania takich czynności pielęgnacyjno - kąpielowych, lecz jest to w innej dzielnicy, kabiny są jednoosobowe i pozostaje nierozwiązany problem logistyczny.

Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup przyczepy socjalnej, przystosowanej do wykonywania w niej czynności pielęgnacyjno - kąpielowych w plenerze. Ale nie tylko. Chcemy aby była ona elementem szerszych spotkań plenerowo - ewangelizacyjnych z osobami potrzebującymi wsparcia duchowego i przemiany duchowej, z możliwością otrzymania posiłku, odzieży i innych najpotrzebniejszych rzeczy.

Opiekunem duchowym jest ks.Damian Trzebiatowski z parafii św.Ignacego Loyoli w Gdańsku, duszpasterz ośrodka dla mężczyzn w kryzysie bezdomności.

Zwracam się do Was z gorącą prośbą o finansowe wsparcie zakupu mobilnej łazienki dla ubogich lub choćby udostępnianie tej wiadomości dalej.

Produkcji podjęła się firma Blyss Polska Sp. z o.o. z Praszka, a termin odbioru został wyznaczony na 1 sierpnia tego roku. Do tego czasu musimy zebrać całą kwotę w wysokości 44 280,00 zł.

Przyczepa ma mieć wymiary: dł.320cm, szer.210cm, wys.230cm. Wyposażona w bojler elektr., grzejnik, wentylacje, prysznic z brodzikiem i uchwytami BHP, z wylewką antypoślizgową - wodoodporną, oświetleniem LED z możliwością zasilania z samochodu.

Więcej informacji o tym, czym się zajmuję i jak wygląda nasza współpraca z innymi grupami miłosierdzia z Trójmiasta, można znaleźć na stronie: obecni24.pl, tam też są podane odnośniki do naszych materiałów na fb, instagramie i twitterze.

Jeżeli doświadczyłeś obecności, po prostu brudnej i cuchnącej osoby w tramwaju, pociągu, czy autobusie, to wiesz czego dotyczy ta zbiórka. Chcemy przywrócić godność ludziom, rodzinom, miastu. Wpłać dowolną kwotę a my zajmiemy się resztą.

Niech Cię Bóg błogosławi!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Piotr Połoński - awatar

  Piotr Połoński

  22.09.2022
  22.09.2022

  Kochani 😇 chcę Wam kolejny raz podziękować za Wasze piękne serca ❤ i podzielić się informacją, że już w kolejnej parafii rozpoczęliśmy stałą posługę kąpielową 💦😍 We wtorki kobiety, w czwartki mężczyzni 😊 Dodatkowo nasi bracia i siostry z ulicy 👣 💞 otrzymują pomoc przedmedyczną, kawę/herbate, przekąski, usługi fryzjerskie, podologiczne, zdjęcia do dowodu osobistego na miejscu, gorący posiłek, obuwie, odzież i to, co uda nam się jeszcze zorganizować 😁 i wszystko za darmo 👍 Możecie nas śledzić na fb Boski Prysznic 🤗

  Zdjęcie aktualizacji 102 150

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.10.2022
  02.10.2022

  Tak naprawdę nic nie znaczymy, gdy wpływ ma na nas świat, lecz to nasze czyny coś znaczą, gdyż wpływ mają na niego, dodatni, lub ujemny. Każdy plus usuwa minus, gdy każdy minus, zmniejsza naszą wewnętrzną wartość. Nielicznych Bóg obdarza swoją łaską, by potrafili zrozumieć słowa, bo nie chcą, i nie sposób im tłumaczyć naszym słowem, gdyż nie będę chcieli słuchać, lub usłyszą, ale zrozumieją tak, jak znają świat, lecz czynem, bo jedynie dobry czyn człowieka na wzór Chrystusa zaświadcza o prawdzie w słowie, które już dostaliśmy od samego Boga. Wytrwale idźmy jedną drogą, z wiarą i ze zrozumieniem własnej słabości podnosząc się z upadków, a Bóg otworzy nam coraz bardziej oczy, dzięki czemu bedziemy zauważać kolejne, prawdziwie wartościowe skarby, jakie nam je na niej stawia. Piotrze, realizowany przez Ciebie projekt we współudziale ludźmi o dobrym sercu jest jednym z takich skarbów i nie wolno obiecywać, ale czuję w głębi serca, że jak tylko przyjdzie pora, będę Was wspierał.

  • Piotr Połoński - awatar

   Piotr Połoński - Organizator zbiórki

   02.10.2022
   02.10.2022

   Bóg zapłać 🤗

 • Wojciech Gałecki - awatar

  Wojciech Gałecki

  19.08.2022
  19.08.2022

  Niech ta mój drobny dar przyczyni się do pomocy innym. Niech Bóg błogosławi te Dzieło.

 • Ola Jan - awatar

  Ola Jan

  26.07.2022
  26.07.2022

  Niech Wam się ciepła woda leje. Może komuś odmieni się życie dzięki ludzkim warunkom chociaż przez kilka minut...

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.07.2022
  25.07.2022

  Panie Piotrze, niech Słowo prowadzi :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.07.2022
  17.07.2022

  ❤️❤️❤️

27 609 zł  z 44 280 zł (Cel)
Wpłaciły 253 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Piotr Połoński - awatar

Piotr Połoński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 253

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Renia - awatar
Renia
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
90
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
22
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Hania - awatar
Hania
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij