Zbiórka Mobilna łazienka dla ubogich - zdjęcie główne

Mobilna łazienka dla ubogich

40 310 zł  z 44 280 zł (Cel)
Wpłaciło 355 osób
Piotr Połoński - awatar

Piotr Połoński

Organizator zbiórki

Nazywam się Piotr Połoński i w 2015 roku narodziłem się na nowo, poświęcając moje życie Jezusowi. Od tego czasu zmieniłem w swoim życiu wszystko, oddając się służbie osobom ubogim i bezdomnym.

Zdobyłem nowy zawód opiekuna medycznego, terapeuty zajęciowego, zrobiłem kurs podologiczny i fryzjerski. Pracuję jako opiekun w jednym z gdańskich domów dla osób bezdomnych, spotykam się też z nimi na ulicy.

Razem z przyjaciółmi, przygotowujemy dla naszych braci i sióstr z ulicy różne pomoce, które pozwoliłyby im wyjść z ubóstwa i bezdomności.

Problemem, z którym borykam się osobiście od kilku lat jest brak w Śródmieściu Gdańska, miejsca kąpielowego dla osób wykluczonych społecznie. Nie ma go nawet na dworcu.

Pisząc w sprawie odpowiedniego lokalu na ten cel, otrzymałem odpowiedź odmowną zarówno od władz miasta, jak i MOPR w Gdańsku. Jedna organizacja charytatywna zgodziła się na udostępnienie w swoim ośrodku możliwości wykonywania takich czynności pielęgnacyjno - kąpielowych, lecz jest to w innej dzielnicy, kabiny są jednoosobowe i pozostaje nierozwiązany problem logistyczny.

Dlatego zdecydowaliśmy się na zakup przyczepy socjalnej, przystosowanej do wykonywania w niej czynności pielęgnacyjno - kąpielowych w plenerze. Ale nie tylko. Chcemy aby była ona elementem szerszych spotkań plenerowo - ewangelizacyjnych z osobami potrzebującymi wsparcia duchowego i przemiany duchowej, z możliwością otrzymania posiłku, odzieży i innych najpotrzebniejszych rzeczy.

Opiekunem duchowym jest ks.Damian Trzebiatowski z parafii św.Ignacego Loyoli w Gdańsku, duszpasterz ośrodka dla mężczyzn w kryzysie bezdomności.

Zwracam się do Was z gorącą prośbą o finansowe wsparcie zakupu mobilnej łazienki dla ubogich lub choćby udostępnianie tej wiadomości dalej.

Produkcji podjęła się firma Blyss Polska Sp. z o.o. z Praszka, a termin odbioru został wyznaczony na 1 sierpnia tego roku. Do tego czasu musimy zebrać całą kwotę w wysokości 44 280,00 zł.

Przyczepa ma mieć wymiary: dł.320cm, szer.210cm, wys.230cm. Wyposażona w bojler elektr., grzejnik, wentylacje, prysznic z brodzikiem i uchwytami BHP, z wylewką antypoślizgową - wodoodporną, oświetleniem LED z możliwością zasilania z samochodu.

Więcej informacji o tym, czym się zajmuję i jak wygląda nasza współpraca z innymi grupami miłosierdzia z Trójmiasta, można znaleźć na stronie: obecni24.pl, tam też są podane odnośniki do naszych materiałów na fb, instagramie i twitterze.

Jeżeli doświadczyłeś obecności, po prostu brudnej i cuchnącej osoby w tramwaju, pociągu, czy autobusie, to wiesz czego dotyczy ta zbiórka. Chcemy przywrócić godność ludziom, rodzinom, miastu. Wpłać dowolną kwotę a my zajmiemy się resztą.

Niech Cię Bóg błogosławi!


Aktualizacje


 • Piotr Połoński - awatar

  Piotr Połoński

  05.02.2024
  05.02.2024

  Wczoraj, tradycyjnie, jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca modliliśmy się podczas ofiarowanej w Twoich intencjach Mszy Świętej ❤️‍🔥🙏

  O godz.11.00 w Sanktuarium św Jana Pawła II na Zaspie, Nabożeństwo odprawił i homilię wygłosił jałmużnik biskupi Ks.Damian Trzebiatowski, a o oprawę zadbała wspólnota Połączeni Uwielbieniem z par.Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku- Żabiance 🙏🎶
  Dziękujemy Ci za Twoją wrażliwość i pomoc ludziom najuboższym, współczesnym trędowatym, często napiętnowanym społecznie, których choroba, po ludzku jest często nieuleczalna.

  Jednak dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i nasza posługa, przy Twoim wsparciu jest tego najlepszym dowodem 💞💝

  Jeśli chcesz, możesz być naszym stałym Patronem, ofiarowując co miesiąc jakąś stałą, nawet bardzo skromną kwotę, za którą będziemy mogli zapłacić za zupę i pokryć inne takie niezbędne wydatki.

  Sami, jak wiesz, robimy wszystko za darmo, po godzinach pracy, w czasie przeznaczonym na odpoczynek i sprawy rodzinne i prywatne, a to wszystko dzieje się ze względu na miłość do Jezusa ❤️‍🔥🙏😍

  Znajdziesz nas na Patronite.pl/BoskiPrysznic

  Zdjęcie aktualizacji 137 774

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.03.2023
  01.03.2023

  Panie Piotrze, niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi za Waszą pracę i za Miłość <3

  • Piotr Połoński - awatar

   Piotr Połoński - Organizator zbiórki

   01.03.2023
   01.03.2023

   Dziękuję 🤗 wszystko na Chwałę Pana Jezusa Chrystusa, aby był uwielbiony w każdym, nawet tym najbardziej odrzuconym człowieku ❣️🙏

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.12.2022
  04.12.2022

  Bóg jest miłością ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.10.2022
  02.10.2022

  Tak naprawdę nic nie znaczymy, gdy wpływ ma na nas świat, lecz to nasze czyny coś znaczą, gdyż wpływ mają na niego, dodatni, lub ujemny. Każdy plus usuwa minus, gdy każdy minus, zmniejsza naszą wewnętrzną wartość. Nielicznych Bóg obdarza swoją łaską, by potrafili zrozumieć słowa, bo nie chcą, i nie sposób im tłumaczyć naszym słowem, gdyż nie będę chcieli słuchać, lub usłyszą, ale zrozumieją tak, jak znają świat, lecz czynem, bo jedynie dobry czyn człowieka na wzór Chrystusa zaświadcza o prawdzie w słowie, które już dostaliśmy od samego Boga. Wytrwale idźmy jedną drogą, z wiarą i ze zrozumieniem własnej słabości podnosząc się z upadków, a Bóg otworzy nam coraz bardziej oczy, dzięki czemu bedziemy zauważać kolejne, prawdziwie wartościowe skarby, jakie nam je na niej stawia. Piotrze, realizowany przez Ciebie projekt we współudziale ludźmi o dobrym sercu jest jednym z takich skarbów i nie wolno obiecywać, ale czuję w głębi serca, że jak tylko przyjdzie pora, będę Was wspierał.

  • Piotr Połoński - awatar

   Piotr Połoński - Organizator zbiórki

   02.10.2022
   02.10.2022

   Bóg zapłać 🤗

 • Wojciech Gałecki - awatar

  Wojciech Gałecki

  19.08.2022
  19.08.2022

  Niech ta mój drobny dar przyczyni się do pomocy innym. Niech Bóg błogosławi te Dzieło.

 • Ola Jan - awatar

  Ola Jan

  26.07.2022
  26.07.2022

  Niech Wam się ciepła woda leje. Może komuś odmieni się życie dzięki ludzkim warunkom chociaż przez kilka minut...

40 310 zł  z 44 280 zł (Cel)
Wpłaciło 355 osób
Piotr Połoński - awatar

Piotr Połoński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 355

M.Ż. - awatar
M.Ż.
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Monika - awatar
Monika
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agata Szczuka - awatar
Agata Szczuka
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij