Zbiórka MOC na Mozambik - zdjęcie główne

MOC na Mozambik

3 655 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Magdalena Borys - awatar

Magdalena Borys

Organizator zbiórki

O NICH

Większość mieszkańców tego kraju umrze, zanim skończy 55 lat. Obecnie, Mozambik mierzy się z największą katastrofą humanitarną w swojej historii. Wyobraźcie sobie, że przez Wasz kraj przechodzą dwa huragany, których skutki odczuwa 1, 7 miliona osób. To tyle mieszkańców, ile razem ma Poznań, Gdańsk, Szczecin i Białystok. I to wszystko dzieje się w jednym z najbiedniejszych Państw na ziemi. Całkiem niedawno, jeden z pomagających na miejscu księży- został zamordowany maczetą.

A ja tam jednak pojadę i proszę Was o wsparcie. 


O MNIE

Mam na imię Magda, ale najbardziej lubię Magduś. Mam 35 lat. Jestem córką i siostrą, oddaną przyjaciółką, super ciocią i dość zabawną nauczycielką. 

Na co dzień pracuję w poznańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Tylewicza                z młodzieżą z niepełnosprawnościami http://www.sosw.poznan.pl/wp/ . Jestem “panią             od wu-efu”, nieraz daję wycisk - ale ostatecznie - czy ktoś z Was źle wspomina swoich nauczycieli wychowania fizycznego ?

Od wielu lat czułam głęboką chęć pomagania najbiedniejszym w Afryce. Zaczęłam od najprostszej formy, przez comiesięczne wpłaty na UNICEF. Aż wreszcie pojawiła się szansa wyjazdu na wolontariat w Mozambiku. Do tej misji przygotowuję się już kilka miesięcy, wraz      z grupą misjonarzy z Brazylii.


DLA NICH

W Mozambiku będziemy pomagać w codziennym funkcjonowaniu domu dziecka w Maputo, prowadzonym przez Misjonarzy Przymierza Miłosierdzia. Naszym zadaniem będzie organizacja zajęć sportowych i edukacyjnych, ale nie tylko. W tym domu dziecka są też maluchy z niepełnosprawnościami - będziemy im pomagać jeść, będziemy je myć i czuwać nad ich bezpieczeństwem. A po godzinach trzeba iść na plac budowy - i pomagać w odbudowie ośrodka zdrowia. 

OD WAS

Pieniądze ze zbiórki potrzebne są na pokrycie choć części kosztów biletów lotniczych i szczepionek, a każda dodatkowo zebrana złotówka pozwoli na zakup leków, środków opatrunkowych i higieny osobistej, czy po prostu kredek.

Dostając od życia tak wiele, żyjąc w bezpiecznym państwie, w otoczeniu kochającej rodziny chciałabym oddać innym choć cząstkę tego DOBREGO, ofiarować swój czas, siłę i kawałek serca. Z doświadczenia wiem, że to minuty, dni spędzone z drugim człowiekiem w jego codziennej, bardzo trudnej rzeczywistości są najcenniejsze.


Nie boję się tego co tam zastanę. Bo wiem, że z Waszym wsparciem jestem - jesteśmy w stanie zrobić wiele dobrego. I tego się trzymam. 

Komentarze


  • Luksemburg - awatar

    Luksemburg

    13.06.2019
    13.06.2019

    Powodzenia! :)

3 655 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Magdalena Borys - awatar

Magdalena Borys

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 28

Kat Ciesielska - awatar
Kat Ciesielska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Robert Piątek - awatar
Robert Piątek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 224
Ataonko1 - awatar
Ataonko1
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij