Zbiórka MOC na Mozambik - zdjęcie główne

MOC na Mozambik

3 655 zł z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Magdalena Borys - awatar

Magdalena Borys

Organizator zbiórki

O NICH

Większość mieszkańców tego kraju umrze, zanim skończy 55 lat. Obecnie, Mozambik mierzy się z największą katastrofą humanitarną w swojej historii. Wyobraźcie sobie, że przez Wasz kraj przechodzą dwa huragany, których skutki odczuwa 1, 7 miliona osób. To tyle mieszkańców, ile razem ma Poznań, Gdańsk, Szczecin i Białystok. I to wszystko dzieje się w jednym z najbiedniejszych Państw na ziemi. Całkiem niedawno, jeden z pomagających na miejscu księży- został zamordowany maczetą.

A ja tam jednak pojadę i proszę Was o wsparcie. 


O MNIE

Mam na imię Magda, ale najbardziej lubię Magduś. Mam 35 lat. Jestem córką i siostrą, oddaną przyjaciółką, super ciocią i dość zabawną nauczycielką. 

Na co dzień pracuję w poznańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Tylewicza                z młodzieżą z niepełnosprawnościami http://www.sosw.poznan.pl/wp/ . Jestem “panią             od wu-efu”, nieraz daję wycisk - ale ostatecznie - czy ktoś z Was źle wspomina swoich nauczycieli wychowania fizycznego ?

Od wielu lat czułam głęboką chęć pomagania najbiedniejszym w Afryce. Zaczęłam od najprostszej formy, przez comiesięczne wpłaty na UNICEF. Aż wreszcie pojawiła się szansa wyjazdu na wolontariat w Mozambiku. Do tej misji przygotowuję się już kilka miesięcy, wraz      z grupą misjonarzy z Brazylii.


DLA NICH

W Mozambiku będziemy pomagać w codziennym funkcjonowaniu domu dziecka w Maputo, prowadzonym przez Misjonarzy Przymierza Miłosierdzia. Naszym zadaniem będzie organizacja zajęć sportowych i edukacyjnych, ale nie tylko. W tym domu dziecka są też maluchy z niepełnosprawnościami - będziemy im pomagać jeść, będziemy je myć i czuwać nad ich bezpieczeństwem. A po godzinach trzeba iść na plac budowy - i pomagać w odbudowie ośrodka zdrowia. 

OD WAS

Pieniądze ze zbiórki potrzebne są na pokrycie choć części kosztów biletów lotniczych i szczepionek, a każda dodatkowo zebrana złotówka pozwoli na zakup leków, środków opatrunkowych i higieny osobistej, czy po prostu kredek.

Dostając od życia tak wiele, żyjąc w bezpiecznym państwie, w otoczeniu kochającej rodziny chciałabym oddać innym choć cząstkę tego DOBREGO, ofiarować swój czas, siłę i kawałek serca. Z doświadczenia wiem, że to minuty, dni spędzone z drugim człowiekiem w jego codziennej, bardzo trudnej rzeczywistości są najcenniejsze.


Nie boję się tego co tam zastanę. Bo wiem, że z Waszym wsparciem jestem - jesteśmy w stanie zrobić wiele dobrego. I tego się trzymam. 

Komentarze


  • Luksemburg - awatar

    Luksemburg

    13.06.19
    13.06.19

    Powodzenia! :)

3 655 zł z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 28 osób
Magdalena Borys - awatar

Magdalena Borys

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 28

Kat Ciesielska - awatar
Kat Ciesielska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Robert Piątek - awatar
Robert Piątek
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 224
Ataonko1 - awatar
Ataonko1
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij