Zbiórka Dwa kółka dla Rafała - zdjęcie główne

Dwa kółka dla Rafała

451 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Emil Gawin - awatar

Emil Gawin

Organizator zbiórki

Historia:

23 maja 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli odbywają się zajęcia ze strzelectwa. Kilka minut po rozpoczęciu zajęć jedna z osób - Rafał upada. Po kilkudziesięciu minutach zostaje zabrany karetką do okolicznego szpitala a po rozpoznaniu sytuacji natychmiast przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Niestety - okazało się, że w oku Rafała utkwił kawałek metalu. Tym kawałkiem metalu był rykoszet, a dokładniej rzecz ujmując kawałek metalu oderwany poprzez uderzenie śruciny o kulochwyt.

Diagnoza - niestety wtedy 16-letni a dziś już 17-letni chłopak, którego marzeniem była przyszłość związana z motocyklami i wyścigami nie będzie już nigdy na to oko widział. W ciągu ostatnich miesięcy przeszedł już kilka bardzo skomplikowanych operacji i czeka go, co najmniej jeszcze jeden zabieg. Dzięki temu, mimo że bez możliwości widzenia - oko udało się zachować.

 

Oczywiście, wypadki się zdarzają. Niestety okazało się, że, mimo że mówimy tu o publicznej szkole, mimo że mówimy o klasie wojskowej w tejże szkole okazało się, że Rafał nie jest jedyną osobą, która była trafiona rykoszetem na tej strzelnicy - niestety w jego przypadku skończyło się to tragicznie. Okazało się, że strzelnica, na której odbywały się zajęcia działa od 6 lat w tej szkole i działa zupełnie nielegalnie, bez żadnych zezwoleń i bez zachowania jakichkolwiek zasad BHP, na sprzęcie wątpliwej, jakości niekoniecznie zgodnym z polskim prawem.

Niestety osoba, która prowadziła zajęcia (emerytowany oficer Wojska Polskiego) i która była autorem regulaminu strzelnicy również nie spisała się zbyt dobrze wystarczy wspomnieć tylko to, że w chwili wypadku nauczyciel zamiast skierować się do apteczki i użyć gazy jałowej w celu zatrzymania krwi - użył papieru toaletowego z pobliskiej toalety.

Niestety cała sprawa (od strony prawnej trwająca już prawie rok) pełna jest lokalnej polityki, utrudniania śledztwa, komplikacji i przeszkód, ale nie tego dotyczy ta zbiórka, więc -mając nadzieję, że osoby odpowiedzialne staną przed wymiarem sprawiedliwości -nie chciałbym tego opisywać tutaj. Osoby zainteresowane tłem całej sprawy - zachęcam wszystkich - odsyłam do materiałów telewizyjnych oraz do strony pani pełnomocnik walczącej w sprawie Rafała (linki poniżej)

 

TVP Expres Reporterów:

http://vod.tvp.pl/29598909/11042017

Materiał wideo z programu Interwencje Polsat:

 http://www.interwencja.polsatnews.pl/Interwencja__Oficjalna_Strona_Internetowa_Programu_INTERWENCJA,5781/Archiwum,5794/News,6271/index.html#1549256

 

Strona pani pełnomocnik:

https://www.facebook.com/profile.php?id=100004342782963&lst=1187694468%3A100004342782963%3A1493032913

 

Cel:

Pieniądze, które zbieramy chcielibyśmy przeznaczyć na największe marzenie Rafała, czyli motocykl treningowy Pitbike mfr 140sm 2k17. Dodatkowym celem jest pewna niespodzianka dla Rafała od środowiska strzeleckiego - jednak chcąc zachować niespodziankę w tajemnicy poinformujemy o niej w momencie jej realizacji.

Organizatorzy zbiórki:

Osobiście nie jestem osobą w żaden sposób spokrewnioną z Rafałem, jednak będąc twórcą jednego z blogów dotyczących strzelectwa pneumatycznego, osobą, która sama strzelectwem i szerzeniem wiedzy na ten temat a także będąc administratorem jednej z grup skupiających sympatyków wiatrówek po usłyszeniu o tej sprawie i poruszony historią Rafała postanowiłem jakoś pomóc.

Po kontakcie z autorem jednego z materiałów telewizyjnych dotyczącym tej sprawy udało mi się pozyskać kontakt do mamy Rafała. Z rozmowy z mamą Rafała dowiedzieliśmy się, że właśnie o jego największym marzeniu w tej chwili, jakim jest wspominany wyżej motocykl.

Osobiście ja jak i całe środowisko związane ze strzelectwem pneumatycznym (tzw. wiatrówki w limicie do 17J) za priorytet stawiamy sobie BHP i zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas strzelania - dlatego też nasza chęć pomocy. To jak funkcjonowała ta strzelnica i co się na niej działo jest absolutnie niedopuszczalne i nie powinno mieć miejsca, a tak nieodpowiedzialne zachowania i praktyki, które opisują uczniowie powinny zostać przykładnie ukarane i być przestrogą na przyszłość.

Podsumowując chciałbym zachęcić do pomocy w naszej zbiórce - jeśli możesz to nawet symboliczną złotówką, a jeśli jesteś np. firmą, jakimś medium prasowym, telewizyjnym czy internetowym, albo instytucją, która jest w stanie pomóc w promocji wydarzenia - proszę o kontakt.

Poniżej lista osób/firm/instytucji, które biorą udział w pomocy przy zbiórce.

http://zwiatremwlufie.pl/
http://debowewiatrowki.pl/ 
http://airgunservice.pl/

Grupa: https://goo.gl/hdyy0g 

 

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.04.17
  24.04.17

  Powrotu do zdrowia Rafale!

 • mironTG - awatar

  mironTG

  24.04.17
  24.04.17

  To tylko kilka ogniw łańcucha :-) Zdrowiej chłopaku.

451 zł z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 17 osób
Emil Gawin - awatar

Emil Gawin

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 17

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Bartosz Michalski - awatar
Bartosz Michalski
20
Sylwek Ratomski - awatar
Sylwek Ratomski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Last - awatar
Last
10
Ernest Martyna - awatar
Ernest Martyna
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Paweł Morański - awatar
Paweł Morański
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij