Zbiórka Ratunek dla bezbronnych zwierząt - zdjęcie główne

Ratunek dla bezbronnych zwierząt

7 196 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 168 osób

RATUNEK DLA ZANIEDBANYCH, GŁODZONYCH, KATOWANYCH ZWIERZĄT

OTOZ Animals Płock codziennie otrzymuje zgłoszenia dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Nasi inspektorzy bardzo często interweniują od rana do wieczora ratując wiele żyć.

Tylko w 2020 roku przeprowadziliśmy 335 interwencji na terenie Płocka i okolicznych gmin, podczas których uratowaliśmy 112 zwierząt odebranych z powodu niehumanitarnego traktowania. Codziennie przyjmujemy kolejne zgłoszenia. 

Wszystkie zwierzęta na zdjęciach zostały przez nas odebrane zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt.

Kaprys wnuczki 

Jedna z naszych zimowych interwencji. Wychudzona suczka przetrzymywana na mrozie bez żadnego schronienia, bez wody, bez jedzenia, bez szans na przeżycie -20 w nocy. HIRA została uratowana przez naszych inspektorów, którzy walczyli o jej odbiór do późnych godzin wieczornych.

Szczeniaki

Na swojej drodze spotykamy zwierzęta, które są głodzone, bite, przetrzymywane bez schronienia albo bezmyślnie rozmnażane. Ostatnio uratowaliśmy 12 szczeniąt, które całe swoje życie miały spędzić na łańcuchu. Obecnie są już szczęśliwe w kochających domach.

Mały niedźwiadek zostawiony sam sobie

Psie dziecko zostawione bez schronienia. Odizolowane od swojej mamy. Spał skulony w kącie, na betonowej posadzce. Niewyobrażalnie wychudzony. Gigantycznie zarobaczony. Na takie warunki skazał go właściciel, którego nie interesowało to, że psiak bez odpowiedniego legowiska i schronienia przed mrozem może umrzeć. Piesek jest już bezpieczny w domu.

Psia mama rodziła dzieci na kupce trocin

Niewielka suczka ważąca ok. 14kg, w wieku ok. 4-5 lat. Dzielna mama, która musiała rodzić pod gołym niebem, na stercie trocin sypiących się z piły do drewna. U byłego właściciela dostała praktycznie nic. Do jedzenia jedynie pomyje. Bez budy, bez schronienia. Jej los już był przesądzony, miała odchować dzieci, a sama miała zostać uśpiona. Pseudo właściciel chciał ją wymienić na nowszy model. Diana, choć już bezpieczna to czeka ją jeszcze leczenie. Okazało się, że suczka ma guza w pochwie i czeka ją prawdopodobnie operacja w klinice w Warszawie.

Alek z dziurą w łapie

Młody samiec pozostawiony w nieleczonej chorobie. Niestety niektórzy właściciele myślą, że zwierząt się nie leczy, bo i po co. Same się wyliżą. Już zdrowy. Cieszy się nowym życiem.

Biedne kocie nieszczęścia

Maluchy zabrane. Wszystkie chore, zarobaczone, z kocim katarem. Jedna kotka do dziś jest pod stałą opieką weterynarza. Walczy z chlamydiozą. Bez naszej pomocy zapewne już by nie żyły. 

Borys, pies o WIELKIM sercu

Odebrany dosłownie w ostatnim momencie. Sądzimy, że kolejnej nocy u byłego właściciela by nie przeżył. Pies o wielkim sercu, który wybaczył człowiekowi wszelkie zło jakie od niego otrzymał.

Był już tak wycieńczony i zrezygnowany, że na nasz widok nie podniósł nawet głowy. Przedstawiamy kilka zdjęć, które może Was poruszą. Obraz polskiej wsi. 

Borys miał to szczęście, że ktoś go zauważył i zgłosił do nas. Został odebrany podczas interwencji. Chłopak do dziś jest pod naszą opieką i przebywa w hotelu behawiorystycznym.

Likwidujemy pozostałości pseudo hodowli

Dostaliśmy informację, że w pewnym domu żyje 16 psów w strasznych warunkach.

Góry psich odchodów. Zwierzęta ślizgały się po swoim moczu zmieszanym z kałem. Niewyobrażalny odór. Chore, skrajnie zaniedbane małe ciałka. Bez dostępu do wody. Nigdy nie były na dworzu. Spały, jadły i rozmnażały się na tonie śmieci. W domu znaleźliśmy 21 psów, sprytnie pozamykanych w pokojach według rasy. Tylko 3 psy miały możliwość przebywania na posesji. Możemy tylko się domyślać, że kiedyś to była pseudo hodowla, a te biedy to towar, który się nie sprzedał.

Wszystkie 24 żywe, cierpiące istoty zostały zabrane.

Ile by jeszcze wytrzymała… 

4 kg nieszczęścia na łańcuchu cięższym od niej samej, wystające przez gęstą sierść kości, mieszkała w metalowej beczce, w dodatku w zamkniętym kojcu bo wlaściciele nie mieli serca szczeniaków zabijać... 

Do tego brak wody, brak  pożywienia... Szyja wytarta od łańcucha, łyse place na ciele, prawdopodobnie od drapania spowodowanego pchłami. Pościerane zęby od jedzenia kości i kamieni. Przerośnięte pazury.

Już jest bezpieczna.

To tylko niektóre z naszych interwencji. Powyżej przedstawiona pomoc, jaką staramy się nieść zwierzętom, niestety pociąga za sobą ogromne koszty: leczenia, paliwa, hoteli dla psów, odpowiedniej karmy, akcesoriów (legowisk, smycze, obroże, szelki, koce, miski). Możemy działać tylko dzięki Waszemu wsparciu.

W imieniu pokrzywdzonych zwierząt prosimy Państwa o pomoc.

Z całego serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom!

 

 

 

 
 

 

 

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.02.2021
  10.02.2021

  Żal, że tylko mogę pomóc wsparciem finansowym. Pomyślimy o pobycie hotelowym.

 • Monika - awatar

  Monika

  06.02.2021
  06.02.2021

  Robicie Wielką robotę dziękuję i wspieram

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.01.2021
  24.01.2021

  Dzięki za odebranie tego jasnego szczeniaka ze Skłodowskiej

7 196 zł  z 7 000 zł (Cel)
Wpłaciło 168 osób

Wpłaty: 168

Andzelika - awatar
Andzelika
8
Małgorzata Śliwoska - awatar
Małgorzata Śliwoska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Andzelika - awatar
Andzelika
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Marzena - awatar
Marzena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Martyna - awatar
Martyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
AGA W - awatar
AGA W
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij