Zbiórka Ratunek dla starego Mundka. - zdjęcie główne

Ratunek dla starego Mundka.

2 040 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Mundek  nigdy nie grzeszył ani wybitną urodą, ani dobrym charakterem. Ot,  zwykły konik polski, który na widok człowieka kulił uszy. Kulił, bo  człowieka nie lubi. Nie doznał wszak od niego niczego dobrego. Całe  życie pracował dla ludzi. Ponieważ z każdym rokiem robił się coraz  bardziej agresywny, to i łańcuch przy żłobie był coraz krótszy. Dziś  ledwo może głowę odwrócić.

Mundek  ma już ponad 20 lat. Ma też spracowane nogi, siwą skroń i chore plecy.  To czego nie ma, to sił żeby dalej robić. By zapracować choć na małą  garstkę owsa. Tu gdzie jest, posiwiały pysk i smutne oczy nie zrobią na  nikim wrażenia. Trzeba się go pozbyć. Wyeksploatowany do granic  możliwości, przestał być potrzebny. Nie pociągnie już przecież wozu z  gnojem tak jak to robił całe życie. Nie będzie na swym grzbiecie woził  ludzi. Starość to straszna choroba. Pozbawia godności, odziera z  nadziei. Koniom zabiera też prawo do życia. W Polsce, kraju ułanów,  spracowane konie kończą w ubojni.

Mundek  sam nie umie poprosić o życie. Choć pewnie nawet gdyby umiał, to by  tego nie zrobił. Nie spotkało go wiele dobrego od człowieka, więc jakby  miał uwierzyć w otrzymanie pomocy?

Życie starego Mundka warte jest 2000 zł. Mamy czas do 21 lutego. 

Prosimy, pomóż go uratować.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  11.06.2018
  11.06.2018

  Mundek pozdrawia!
  Tymczasem zapraszamy na nasze aktualne akcje:
  centaurus.org.pl
  psiaplaneta.pl
  planetakota.pl

  Pozdrawiamy!
  ekipa Centaurusa

  Zdjęcie aktualizacji 16 182

Komentarze


 • Ania - awatar

  Ania

  19.02.2018
  19.02.2018

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.02.2018
  19.02.2018

  powodzenia Mundek

 • Patrycja - awatar

  Patrycja

  17.02.2018
  17.02.2018

  Koniku, będziesz miał spokojna starość, na którą zasługujesz! Uda się !

 • Marta - awatar

  Marta

  17.02.2018
  17.02.2018

  🐴🐎🐎❤️

2 040 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Wpłaty: 68

Anna Piasecka - awatar
Anna Piasecka
20
Żaneta Kopczyńska - awatar
Żaneta Kopczyńska
20
Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maciej Zendlewicz - awatar
Maciej Zendlewicz
53
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena - awatar
Magdalena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
teresa - awatar
teresa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij