Zbiórka Ratunek dla starego Mundka. - zdjęcie główne

Ratunek dla starego Mundka.

2 040 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Mundek  nigdy nie grzeszył ani wybitną urodą, ani dobrym charakterem. Ot,  zwykły konik polski, który na widok człowieka kulił uszy. Kulił, bo  człowieka nie lubi. Nie doznał wszak od niego niczego dobrego. Całe  życie pracował dla ludzi. Ponieważ z każdym rokiem robił się coraz  bardziej agresywny, to i łańcuch przy żłobie był coraz krótszy. Dziś  ledwo może głowę odwrócić.

Mundek  ma już ponad 20 lat. Ma też spracowane nogi, siwą skroń i chore plecy.  To czego nie ma, to sił żeby dalej robić. By zapracować choć na małą  garstkę owsa. Tu gdzie jest, posiwiały pysk i smutne oczy nie zrobią na  nikim wrażenia. Trzeba się go pozbyć. Wyeksploatowany do granic  możliwości, przestał być potrzebny. Nie pociągnie już przecież wozu z  gnojem tak jak to robił całe życie. Nie będzie na swym grzbiecie woził  ludzi. Starość to straszna choroba. Pozbawia godności, odziera z  nadziei. Koniom zabiera też prawo do życia. W Polsce, kraju ułanów,  spracowane konie kończą w ubojni.

Mundek  sam nie umie poprosić o życie. Choć pewnie nawet gdyby umiał, to by  tego nie zrobił. Nie spotkało go wiele dobrego od człowieka, więc jakby  miał uwierzyć w otrzymanie pomocy?

Życie starego Mundka warte jest 2000 zł. Mamy czas do 21 lutego. 

Prosimy, pomóż go uratować.

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe. Bardzo Ci za wszystko dziękujemy!

Aktualizacje


 • Fundacja Centaurus - awatar

  Fundacja Centaurus

  11.06.2018
  11.06.2018

  Mundek pozdrawia!
  Tymczasem zapraszamy na nasze aktualne akcje:
  centaurus.org.pl
  psiaplaneta.pl
  planetakota.pl

  Pozdrawiamy!
  ekipa Centaurusa

  Zdjęcie aktualizacji 16 182

Komentarze


 • Ania - awatar

  Ania

  19.02.2018
  19.02.2018

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.02.2018
  19.02.2018

  powodzenia Mundek

 • Patrycja - awatar

  Patrycja

  17.02.2018
  17.02.2018

  Koniku, będziesz miał spokojna starość, na którą zasługujesz! Uda się !

 • Marta - awatar

  Marta

  17.02.2018
  17.02.2018

  🐴🐎🐎❤️

2 040 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 68 osób

Wpłaty: 68

Anna Piasecka - awatar
Anna Piasecka
20
Żaneta Kopczyńska - awatar
Żaneta Kopczyńska
20
Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Maciej Zendlewicz - awatar
Maciej Zendlewicz
53
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena - awatar
Magdalena
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
teresa - awatar
teresa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij