Odnowienie zdewastowanego muralu

3 957 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób

Dnia 20.06.2020r. oficjalnie odsłonięto mural zawierający fragmenty listów miłosnych Jarosława Iwaszkiewicza. W nowoczesnej formie ukazano nieheteronormatywne oblicze tego znanego polskiego prozaika, eseisty i poety, które częstokroć (jak w przypadku innych znanych osób) pomijane jest w biografiach, podręcznikach i na lekcjach języka polskiego.

Widoczność historii nieheteronormatywnych par zmusza do refleksji, dyskusji i przypominania o istnieniu osób LGBT+ w naszym społeczeństwie.

Zaledwie trzy dni później nieznani sprawcy dokonali metodycznego zniszczenia muralu, który powstał legalnie, na podstawie pozwolenia wydanego przez administratora obiektu. Zniszczenia wskazują na to, że nie był to zwykły, przypadkowy, spontaniczny wandalizm. Nie godzimy się na wymazywanie prawdy historycznej z przestrzeni publicznej naszego pięknego miasta. 

Liczymy na wsparcie wszystkich dobrych ludzi, którzy pragną, by Szczecin był miastem otwartym, tolerancyjnym i wypełnionym dobrą energią.

Zebrana kwota zostanie w całości poświęcona na odnowienie muralu, czy to w obecnym, czy w innym miejscu (tj. zakup środków i sprzętu potrzebnego artystom oraz wynagrodzenie za poświęcony czas) oraz działalność statutową stowarzyszenia na rzecz równości, widoczności i praw osób LGBT+. Planujemy także wydać plakaty i pocztówki z wizerunkiem naszego muralu.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.06.2020
  24.06.2020

  ❤🧡💛💚💙💜

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.06.2020
  24.06.2020

  Odmalujcie ten mural bo nie zdążyłem zrobić zdjęcia przy nim :)

3 957 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 129 osób

Wpłaty: 129

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Feminist Library - awatar
Feminist Library
137
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marcel Mroczek - awatar
Marcel Mroczek
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij