Zbiórka POMOCY! ciężarna i poszarpana. - zdjęcie główne

POMOCY! ciężarna i poszarpana.

910 zł  z 900 zł (Cel)
Wpłaciło 36 osób

Murka- bezdomna koteczka z otwartą, szarpaną raną potrzebuje naszej pomocy.

Odmówilibyście? My nie mogliśmy, nie potrafimy. I choć jesteśmy nieformalną grupą- pomagamy ZAWSZE. Dzięki Waszemu wsparciu naszych działań.

Pomóżmy Murce, ona ma tylko nas i na nas liczy. Jedynie my jesteśmy w stanie jej pomóc. 


U W A G A ! DRASTYCZNE ZDJĘCIA!

Murka, bo takie imię dostała bezdomna koteczka z Orzysza, która od początku swojego krótkiego życia mieszkała na ulicy i była przez nas dokarmiana.

Znaleziona w październiku 2015r. pod maską samochodu obcej mi kobiety. Gdyby nie fakt, że znalazłam się o właściwej porze i we właściwym miejscu, to kto wie czy wyrósłby z niej tak piękny kot jakim jest dziś. Odchowała ją inna, starsza i również wolnożyjąca kotka- karmiła, dbała, uczyła. Niestety Murka jako jedyna z tej grupki nigdy nie zaufała człowiekowi, zawsze była, ale na odległość. 

Jeszcze wczoraj wieczorem było dobrze. Dostały kolację, były całą grupką. Dziś (10.04) ok. 12 w południe dostałam informację o leżącym kocie z poszarpanym bokiem. Tyle strachu i nerów jakich doświadczyłam w tamtej minucie nie przeżyłam dawno. Ja naprawdę spodziewałam się najgorszego... (jakość zdjęć słaba, robiłam z daleka)

Pobiegłam. Na miejscu okazało się, że to Murka. Siedziała. Podeszłam delikatnie- uciekła. Mimo bólu jaki jej towarzyszył, strach przed człowiekiem zwyciężał. Ganiałam się z nią przez 2h i w końcu udało się. Złapałam ją w ostatniej chwili... Uff... szybko do transportera. Oczekiwanie na transport i do weterynarza do Ełku (34km od mojej miejscowości).

Ok. 16:30 byliśmy na miejscu. Rana wyraźnie szarpana. Na ciele widać było inne zadrapania, ubytki w sierści, dodatkowe "podziurkowane" miejsca w skórze... ogólnie widok łamał serce. Najprawdopodobniej to "zasługa" psa. Murka jest kotką w dość zaawansowanej ciąży, ucieczka musiała być utrudniona. 

Skóra oddzielona była od mięśni, inaczej mówiąc skóra jak i mięśnie nie współpracowały ze sobą. 😢 Zaczęła tworzyć się odma (powietrze między skórą, a mięśniami). Jutro (11.04) zostanie przeprowadzona operacja (KONIECZNA!) w pełnej narkozie, a przy okazji wykonany będzie zabieg kastracji aborcyjnej (jest spore ryzyko, że płody obumrą po operacji, a kotów bezdomnych i chorych jest wystarczająco wiele, aby skazywać nowe, młode na możliwe cierpienia).

Ciężko nam jeszcze powiedzieć coś o kosztach. Na pewno damy znać w aktualizacji, gdy czegoś się dowiemy. 

Póki co walczymy. Mureczka została w lecznicy "Sanitas" w Ełku.

Tymczasem prosimy o wsparcie

To nie dla nas, to dla Mureczki. To ona potrzebuje pomocy. Pomożecie? Za wszystko będziemy wdzięczni! ❤ Jest niesamowicie dzielna!!! 

Murka kilka dni temu ⤵

Grupa "Kociaki i Psiaki Adopciaki"

~ Dominika Życzkowska 

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie Kociaki i Psiaki Adopciaki - awatar

  Stowarzyszenie Kociaki i Psiaki Adopciaki

  12.06.2017
  12.06.2017

  To już ostatnia aktualizacja na stronie Murki. :)
  Dziewczynka czuje się już w pełni dobrze po wypuszczeniu. Wraca w miejsce bytowania w każdą porę karmienia. Były początkowo problemy z kocurami mieszkańców pobliskich bloków, gdyż atakowały Murkę. Teraz sytuacja się ustabilizowała. A my mamy nadzieję, że w niedługim czasie kocury poddane zostaną zabiegowi kastracji.
  Wraz z Murką DZIĘKUJEMY!!!!
  Jeśli chcielibyście w czymś jeszcze nas wesprzeć, zapraszamy na: www.pomagam.pl/leczenie_kociat

  Zdjęcie aktualizacji 5 572

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Kasia - awatar

  Kasia

  13.04.2017
  13.04.2017

  Oby koteczka szybko wyzdrowiała, biedulka :)

  • Stowarzyszenie Kociaki i Psiaki Adopciaki - awatar

   Stowarzyszenie Kociaki i Psiaki Adopciaki - Organizator zbiórki

   13.04.2017
   13.04.2017

   Dziękujemy ślicznie za pomoc! 😘 Mureczka jest jutro do odebrania z lecznicy i będzie przebywała u mnie. Jak tylko zbiorę więcej informacji odnośnie jej stanu i zdrowia, wtedy dodam aktualność. ☺ Pozdrawiam i raz jeszcze dziękujemy!! ❤🐾

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.04.2017
  11.04.2017

  Ludzie,,pomocy! Uratujmy kicie!

  • Stowarzyszenie Kociaki i Psiaki Adopciaki - awatar

   Stowarzyszenie Kociaki i Psiaki Adopciaki - Organizator zbiórki

   11.04.2017
   11.04.2017

   Dziękujemy bardzo za wpłatę. 😘❤ Ratujemy, ratujemy. :) Jesteśmy dobrej myśli ☺🐾

910 zł  z 900 zł (Cel)
Wpłaciło 36 osób

Wpłaty: 36

Mariola Parchańska - awatar
Mariola Parchańska
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
36
Grazyna Basiak - awatar
Grazyna Basiak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Rafał Onopowicz - awatar
Rafał Onopowicz
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Ania - awatar
Ania
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Greta - awatar
Greta
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij