Zbiórka Pomocy-Ratujemy życie Jagódki. - zdjęcie główne

Pomocy-Ratujemy życie Jagódki.

4 127 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 80 osób

Jesteśmy niedużym Stowarzyszeniem działającym lokalnie w gminie - Pomiechówek. Opiekujemy się i pomagamy bezdomnym zwierzętom pracując w ramach wolontariatu. W październiku pod nasze skrzydła trafiły dwie suczki porzucone w lesie. 

Początkowo sądziliśmy, że to mama z córką. Były tak urocze i miały tyle szczęścia, że po krótkim czasie trafiły z domu tymczasowego do adopcji. Kochały się bardzo i były ze sobą zżyte. Cudowna kobieta, która chciała adoptować od nas jakąś sierotkę postanowiła adoptować dwupak. Tak Jagódka i jej większa siostra Lola trafiły do pani Małgosi.  Szybko się okazało, że obie sunie to nie mama i córka, ale dwie siostry, tylko z bardzo dużą różnicą we wzroście oraz że są bardzo młode, mają ok. 6-7 miesięcy. Nasza radość i euforia szybko jednak osiadły, gdy okazało się, że Jagódka ma wrodzoną wadę i bez pomocy medycznej, bez operacji, nie ma szans na dalsze życie. 


Postawiona i potwierdzona przez kilku lekarzy diagnoza pozwoliła nam zrozumieć dużą dysproporcję obu sióstr. Jagódka cierpi na zespolenie wrotno - oboczne.


Na czym polega ta choroba? Przede wszystkim zaburza pracę wątroby i w konsekwencji zatruwa organizm. Pośrednimi efektami są problemy neurologiczne, niemożność zaopatrzenia organizmu w pokarm, zatrucie amoniakiem, wodobrzusze.

Wątroba u ssaków pełni funkcję gąbki - filtra. Jej podstawową funkcją jest odtruwanie z toksyn organizmu. Wątroba wytwarza żółć, bierze udział w procesie metabolicznym, termoregulacji, wytwarza albuminy i magazynuje witaminy. Aby dobrze funkcjnowała jest zaopatrywana w krew z dwóch źródeł - tętnicy wątrobowej i żyły wrotnej. Zdecydowana większość krwi jest dostarczana jednak przez żyłę wrotną. Krew powinna popłynąć z jelit, żołądka i trzustki, powinna zawierać hormony, w tym hormon wzrostu.   Zespolenie wrotno -oboczne sprawia, że aż 95% tej krwi nie dociera żyłą  wrotną tylko ją omija. W efekcie organizm jest stale podtruwany toksynami i jego stan jest bardzo niestabilny. Apatia, senność, szybkie męczenie, spadek masy ciała, różne niepokojące  objawy podczas karmienia (konieczna dieta), wymioty, ślinotok. Do tego dochodzą zaburzenia neurologiczne, ataki agresji, drżenie, niska aktywność, które występują okresowo, ale niespodziewanie. 

Jagódka jest wciąż poddawana badaniom, gdyż tylko od szczegółowo potwierdzonego typu zaburzenia zależy forma i proces leczenia. Samo leczenie, czy przygotowanie do operacji to mnóstwo badań, podawania leków i przygotowania małego organizmu do walki o powrót do zdrowia. Niewielu lekarzy jest chętnych podejmować się tak skomplikowanego leczenia. Udało nam się jednak rozpocząć leczenie w zespole prof.dr hab. Marka Galantego w SGGW w Warszawie. 

22.11.2019 sunia miała pierwszą wizytę w SGGW, gdzie wcześniej były już przekazywane informacje o stanie jej zdrowia. Najważniejsze, że diagnoza została postawiona ostatecznie, poziom amoniaku akceptowalny, choć morfologia niedobra. Jagódka potrzebuje specjalistycznej karmy Hepatic. Zaczęła przyjmować laktulozę. Jeśli w ciągu tygodnia jej stan się poprawi, dostanie antybiotyk i będzie można operować.

Leczenie będzie długotrwałe i kosztowne. Jagódkę czeka operacja, której koszt wyniesie 3000 - 4000 zł. Niewielu lekarzy w Polsce podejmuje się tych zabiegów i bardzo cieszymy się, że udało nam się znaleźć klinikę, w której Jagódka może być zoperowana. Do kosztów samego zabiegu dochodzą rachunki przygotowania do operacji, wizyt kontrolnych i specjalistycznej opieki pozabiegowej i dieta. Zakładamy, że szacowane koszty wyniosą co najmiej 5000 zł.

Jagódka została adoptowana. Nie wyobrażamy sobie jednak, aby z adopcją zrzucić problem na nowego opiekuna. Koszt leczenia i terapii jest bardzo wysoki, dlatego w porozumieniu z Panią Małgosią podjęliśmy wspólną walkę o powrót Jagódki do zdrowia. 

Pani Małgosia tak ostatnio napisała o suni: 

Jagódka jest dzielna i każdego dnia wraz z nią walczymy o lepsze samopoczucie, które w jej przypadku jest jak sinusoida.
Wczorajszy wieczór pokazał, czym jest naprawdę ta choroba. Do tej pory głównymi objawami choroby była agresja w stosunku do Loli, bądź całkowita alienacja.
Natomiast od wczorajszego wieczoru, Jagódka nie mogła znaleźć dla siebie miejsca do spania, cała noc chodziła, wymiotowała, rano wyczerpana dostała ostrego ślinotoku, nie chciała nic jeść, dopiero koło południa położyła się spać, tak jej organizm był zmęczony.
Wstała po godzinie, zjadła i odzyskała siły...
Przez resztę dnia zachowywała się już normalnie. Na tym polega ta choroba, robi ogromne zamieszanie na tle neurologicznym.
Jesteśmy pełni wiary, że wszystkie te objawy miną, a Jagódka będzie wreszcie szczęśliwa i spokojna.

Tak wyglądają chwile, gdy Jagódka ostaje ataku złości. Z niczego, bez powodu. Agresję kieruje na siostrę Lolę, a ta biedna wycofuje się, jakby rozumiejąc cierpienie małej. 

Po ataku Jagódka pada zmęczona, jak na ostatnim zdjęciu. Dzisiejszy dzień, w którym odbyła swoją pierwszą wizytę przygotowującą pod operację był dla niej wyczerpujący. Kilka godzin to dla małego pieska za wiele. Ale czeka ją jeszcze trudniejszy okres. Musimy zawalczyć o nią.

Prosimy Państwa o pomoc dla Jagódki. Terapia jest już rozpoczęta, wkrótce pojawią się rachunki do zapłaty, które dla naszego kilkuosobowego Stowarzyszenia będą nie do dźwignięcia ze składek członkowskich. Jagódka wyrzucona do lasu, trafiła w opiekuńcze ręce, bez rozdzielania z ukochaną siostrą. Teraz cierpi i czeka na pomoc. 

Wierzymy i mamy nadzieję na jej powrót do zdrowia.

Za każdą wpłatę i udostępnienie serdeczne dziękujemy. 

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - awatar

  Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki"

  07.12.2019
  07.12.2019

  06.12.19 z samego rana Jagódka przeszła bardzo poważną operację ratującą jej życie. Prof. Galanty powiedział, że przebiegła pomyślnie. Okazało się jednak, że jest jeszcze jakiś dodatkowy "przeciek”. Lekarze musieli założyć specjalną opaskę, która ma się stopniowa zacieśniać by zamknąć wszelkie nieszczelności. Ryzykiem jest możliwość nawrotu choroby za pół roku. Teraz była operowana jedna „chora” żyła, ale organizm może takich zylek wytworzyć tysiące. Wszystko pokaże czas i siła organizmu Malutkiej.
  Wątroba jest zniszczona bardzo, co świadczy o szybkim postępie choroby.
  Dobrze, że już po operacji.
  Stan stabilny, Jagódka ma apetyt. Trzymamy teraz kciuki.
  Za przygotowanie do operacji i samą operację została wystawiona na nasze Stowarzyszenie FV z odroczonym terminem płatności. Wartość -dla nas KOSMOS- 3966,00 zł. Do niej dojdą koszty dalszych badań i diagnostyki. Teraz przez 6 dni zastrzyki -45,00 zł/sztuka.
  Prosimy, pomóżcie nam opłacić ten rachunek.

  Zdjęcie aktualizacji 40 924

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.2020
  03.01.2020

  Zdrowiej Jagódko !

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.12.2019
  10.12.2019

  Wesołych psiąt!

  • Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - awatar

   Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - Organizator zbiórki

   12.12.2019
   12.12.2019

   Wzajemnie :) i dziękujemy <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.11.2019
  30.11.2019

  Dasz radę Maleńka

  • Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - awatar

   Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - Organizator zbiórki

   04.12.2019
   04.12.2019

   Twoje serducho jest wielkie <3 Pozdrawiamy serdecznie naszą Bezinkę i walczymy o zdrowie i życie Jagódki.

 • Martyna Lipińska - awatar

  Martyna Lipińska

  28.11.2019
  28.11.2019

  Powodzenia w walce!

  • Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - awatar

   Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - Organizator zbiórki

   04.12.2019
   04.12.2019

   Razem trzymajmy kciuki za Jagódkę. Operacja już 06.12.19 z samego rana.

4 127 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 80 osób

Wpłaty: 80

Joanna Bilska - awatar
Joanna Bilska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sandra - awatar
Sandra
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Kalina - awatar
Kalina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Tomek - awatar
Tomek
20
Paulina - awatar
Paulina
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij