Zbiórka Tedi- Przepraszam, że żyję... - zdjęcie główne

Tedi- Przepraszam, że żyję...

3 020 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób

Jesteśmy niewielką organizacją - Stowarzyszeniem, które pomaga w miarę swoich możliwości bezdomnym zwierzętom z gminy Pomiechówek.  Robimy, co możemy by pomóc porzuconym czworonogom, ale niekiedy nasze skromne możliwości przerastają sytuacje, którym sami nie jesteśmy w stanie podołać. Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc. Przecież z powodu braku środków nie możemy Tediego tak zostawić...

A to jego historia:

Tedi to jeszcze psie dziecko, które już na początku swego życia musi zmagać się z ogromnym bólem i ludzką znieczulicą. Został potrącony przez samochód, pozostawiony na powolną śmierć. Zgłoszono nam psa: "od wczorajszego wieczora leży przy drodze". Temperatura nocą w ciągu ostatnich dni spadała poniżej zera. Jak można potrącić zwierzę i nie zatrzymać się? Nie sprawdzić, czy żyje? Nie pomóc? - zapytacie. Tak samo jak można przejść obojętnie obok, widząc leżącego psa, który próbuje się podnieść i płacze z bólu. Przecież ktoś go widział wieczorem. Niejedna osoba mijała go od rana, niejeden samochód. Jakim cudem Tedi przeżył, nie zamarzł? Miał przecież nie żyć. Ktoś, kto go potrącił pomyślał standardowo "pewnie nie żyje". Tedi żył! Cierpiał całą noc i pół kolejnego dnia zanim się o nim dowiedzieliśmy. Sparaliżowany z zimna, strachu i bólu. Zrezygnowany, już się nie ruszał, już nie miał siły. Dwie łapy potwornie złamane -  przednia i tylna.

Pani doktor widząc go powiedziała, że jest cudowny, ale przeprasza za to, że żyje.
Tedi, nie przepraszaj! Nie wolno Ci tak myśleć! Miałeś ogromnego pecha, trafiałeś do tej pory na ludzi bez uczuć, ale od teraz już będzie tylko lepiej! Jeszcze tylko chwilę musisz pocierpieć, ale jesteś w dobrych rękach chłopaku. Już wszystko będzie dobrze, obiecujemy.

Kochani, musimy pomóc Tediemu. Odbudować jego złamane kości i duszę. Pokażmy mu, że człowiek to nie tylko zło i obojętność.
Całe życie przed nim. Musi mieć sprawne łapki, by bawić się i ganiać za zabawkami jak pełnoprawny szczeniak.


Przed nami ciężki czas. Tediego czeka operacja. Nie udało się nam ustalić jego właściciela i w tej sytuacji podejmujemy działania ratowania jego zdrowia i życia. 

Tedi aktualnie przebywa w lecznicy Mastif w Nowym Dworze Maz. W cieple i pod czujnym okiem lekarzy. Dzięki środkom przeciwbólowym pokonywał kolejne godziny czekając na pomoc od nas, od ludzi. Dziś zostały wykonane badania. Teraz czekamy na konsultację lekarza specjalisty. Jedno jest pewne - Tedi ma kilka paskudnych złamań na dwóch kończynach.  Potwierdzają to zdjęcia roentgenowskie. 

Czekamy na konsultację z chirurgiem, który oceni dokładnie co trzeba zrobić i jakie będą koszty. Wiemy na pewno, że kwota operacji będzie wyższa niż tysiąc złotych. Do tego dochodzą badania i zapewne późniejsze konsultacje. Nie znamy też przyszłych rokowań i kosztów, jakie mogą pojawić się po drodze.  
Sami nie damy rady. Rzadko prosimy o pomoc, ale teraz jest nam bardzo potrzebna. Zazwyczaj nie apelujemy o celową pomoc. Staramy się działać gospodarując tym, co uda nam się pozyskać - pomagamy w sterylizacjach, dokarmianiu zwierząt, czasem w jakichś badaniach, czy leczeniu. Kwestie adopcji, czyli dojazdów na wizyty przedadopcyjne, czy zawożenie adopciaków do nowych domów pozostawiamy w gestii naszych prywatnych działań ciesząc się każdym sukcesem kolejnego domu dla naszych podopiecznych. Nie są to jednak duże kwoty. Dziś już wiemy, że diagnoza, jaka dziś padła, przerasta nasze obecne możliwości. Ale nie możemy go tak przezież zostawić.
Tedi na nas liczy! Nie zawiedźmy go! Więcej rozczarowań ta biedna psia istota już nie zniesie.
Jego życie jest teraz w naszych rękach. Pomóżcie...


Aktualizacje


 • Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - awatar

  Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki"

  10.01.2020
  10.01.2020

  Drodzy Państwo, Kochani Przyjaciele.
  Nadszedł czas ostatniego podziękowania. Bardzo chcielibyśmy, aby każdy Bezdomniak spotkał się z taką ilością ciepła i wiary od ludzi, jaką otrzymał od Was Tedi . Dzięki tej zbiórce ze spokojem mogliśmy uregulować wszelkie koszty, związane z powrotem do zdrowia Tedisia. Ale warto było!
  Dziś Tedzik ma cudowny dom, biega i skacze jak zdrowy młody piesek. To dzięki Wam. Raz jeszcze serdecznie dziękujemy i podsumowując zbiórkę i jej koszty z ogromną radością zamykamy ją.
  Zebrane środki: 3020 zł (+400 darowizna celowa poza zbiórką)
  RAZEM: 3420 zł
  Pierwsza operacja: 1400 zł (opłacone ze zbiórki)
  Druga operacja 600 zł (opłacone ze zbiórki)
  Badania, podkłady i leki 400 zł (opłacone z indywidualnych darowizn celowych) + 750 zł (opłacone ze zbiórki)
  Opłata za pobyt w lecznicy (szpital)- 0 zł (dzięki ogromnemu sercu lecznicy MASTIF w Nowym Dworze Maz.)
  RAZEM: 3150 zł
  Została NADPŁATA w wysokości 270 zł, którą przekazujemy na leczenie suni Jagódki.

  Zdjęcie aktualizacji 42 592

Komentarze


 • Kinga - awatar

  Kinga

  03.11.2019
  03.11.2019

  Trzymam kciuki za zdrowe łapki 🐕

  • Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - awatar

   Stowarzyszenie "Pomiechowskie Bezdomniaki" - Organizator zbiórki

   04.11.2019
   04.11.2019

   Dziękujemy i również wierzymy, że te łapki będą miały jeszcze szansę biegać jak u zdrowego pieska.

3 020 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 70 osób

Wpłaty: 70

IIwona - awatar
IIwona
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
650
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Iwona Marszał - awatar
Iwona Marszał
100
Jusia - awatar
Jusia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Iwona - awatar
Iwona
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Magdalena - awatar
Magdalena
50
Iwona Marszał - awatar
Iwona Marszał
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij