Zbiórka Nadusia kontra SMA - zdjęcie główne

Nadusia kontra SMA

155 919 zł  z 10 000 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 344 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

NADIA GEBAUER - SZCZECINEK, WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE


Telefon ze szpitala, który zmienił wszystko... Marzenia rodziców maleńkiej Nadii prysły jak mydlana bańka. Straszna diagnoza, brzmiącą jak wyrok, weryfikująca wszystkie plany i nadzieje - SMA, rdzeniowy zanik mięśni. Potworny przeciwnik, z którym skuteczna walka jest możliwa tylko jednym sposobem. Sposobem, który kosztuje miliony! 


Poświęć chwilę, przeczytaj apel rodziców Nadii z błaganiem o pomoc. Pomóż wyrwać dziewczynkę ze szponów potwornej choroby:


Nadia urodziła się 8.07.2022 jako nasze trzecie dziecko. Wyczekiwana, upragniona przez nas rodziców i przez swoje starsze siostry. Nasz okruszek, najmłodsza iskierka...

Po porodzie Nadusi wykonano badania przesiewowe. Wiedzieliśmy, jak bardzo są ważne i potrzebne. Ale przecież nasza córeczka urodziła się zdrowa, badania to tylko procedura. W najgorszych snach nie przypuszczaliśmy, jak bardzo się pomylimy.


Wróciliśmy do domu. Życie z trójką dzieci wyglądało już nieco inaczej, potrzebowaliśmy kliku dni na organizację, stworzenie nowego porządku w rodzinie, który wyznaczało niemowlę. Byliśmy szczęśliwi. 

Po 10 dniach od urodzenia Nadii zadzwonił telefon. Lekarz ze szpitala w Szczecinie przekazał nam informację. Badania przesiewowe, które miały być tylko procedurą ukazały straszną prawdę. Nadia cierpi na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Chorobę genetyczną wskutek której obumierają komórki nerwowe przekazujące sygnały do mięśni. Nieleczona prowadzi do zaniku niemal wszystkich grup mięśniowych, paraliżu, niewydolności oddechowej...

Czas się zatrzymał, pojawiła się pustka, bezsilność i rozpacz zabrały nam siły. Nasza córka może stracić sprawność, może nie przeżyć... W głowie rodziły się najczarniejsze scenariusze. Wiedzieliśmy, że przed naszym dzieckiem jest wiele walki i cierpienia. Cierpienia, którego żaden rodzic nie chciałby widzieć.


Już 14 dnia życia Nadusia trafiła do szpitala. Celem naszego pobytu było podanie pierwszej dawki leku spowalniającego postęp choroby. Lek podaje się bezpośrednio do kręgosłupa, jest to bardzo bolesne i wiemy, że może on dawać mnóstwo skutków ubocznych. U Nadii podanie leku okazało się prawdziwym koszmarem, ogromne problemy przy wkłuciu, udało się dopiero za trzecim razem. Przeraźliwy krzyk naszej córki rozdzierał nam serce, a to dopiero początek... 

Lek spowalnia chorobę, nie zatrzymuje jej. Daje czas, ale czy da nam go wystarczająco dużo? 

Dzięki badaniom przesiewowym Nadia szybko mogła rozpocząć leczenie i rehabilitację, które mają na celu jak najdłużej utrzymać Ją przy pełnej sprawności. Ale czy nasza córeczka to wytrzyma, czy Jej maleńkie ciałko da radę walczyć? Tego nie wie nikt...


Jedynym skutecznym sposobem na zatrzymanie okrutnej choroby jest terapia genowa lekiem Zolgensma. Podawana jednorazowo, umożliwiająca całkowite zatrzymanie choroby, kupująca życie... Jednak nierefundowana, nazywana najdroższym lekiem świata, kosztująca ponad 10mln złotych! 


My rodzice chwytamy się tej nadziei ostatnimi resztkami sił. Patrzymy na cierpienie naszej córeczki i wiemy, że nie możemy się poddać. Każdej nocy płaczemy z bezsilności, modlimy się o siły dla naszego dziecka, o to, by wytrwała jak najdłużej. Terapia genowa najdroższym lekiem świata to dla Nadii jedyna szansa na beztroskie dzieciństwo, na dorastanie, na przyszłość. Zrobimy absolutnie wszystko, by stało się to możliwe! Potrzebujemy jednak do tego armii dobrych serc, wspaniałych dusz, które wspólnie z nami zawalczą o życie naszej córeczki. 10 mln to dla nas kwota niewyobrażalna, do tego dochodzi aktualne leczenie i rehabilitacja Nadii, których nie możemy przerwać... 


Wierzymy, że znajdziemy ogrom wspaniałych ludzi, którym los naszego dziecka nie będzie obojętny. Błagamy, pomóż nam wyrwać Nadię z rąk potwornej choroby! 

LINK DO GRUPY Z LICYTACJAMI:

Nadusia kontra SMA | Facebook

https://www.facebook.com/groups/891380432251665/

Aktualizacje


 • "FUNDACJA ESPERO - NADZIEJA DLA DZIECI" - awatar

  "FUNDACJA ESPERO - NADZIEJA DLA DZIECI"

  04.10.2022
  04.10.2022

  RAZEM MOŻEMY POMÓC Nadii 💪 Jeśli każdy z Nas zaprosiłby po 10 znajomych, sąsiadów , przyjaciół do grupy na Facebooku 👉 Nadusia kontra SMA to nasza armia dobrych serc liczyłaby 43 640 💚 jeśli wtedy każdy wsparłby Nadusię łącznie kwotą 100zl to mamy 4 364 000 zł ‼️ pomóc można na rozny sposob. Licytując , wystawiając na licytację, klikając w dobryklik. A na zbiórce mamy już kwotę ponad 200 tys złotych , co dałoby już♥️połowę♥️ kwoty potrzebnej na zakup Zolgensma. damy rade pomóc malutkiej wojowniczce❓
  Link do grupy:
  https://www.facebook.com/groups/891380432251665/?ref=share_group_link

  Zdjęcie aktualizacji 102 826

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Karolina - awatar

  Karolina

  07.10.2022
  07.10.2022

  Nadusiu przesyłamy miliony ciepłych serduszek, wierzymy że wszystko się uda, bo taka cudna istotka zasługuje tylko na samo szczęście i piękne życie 🥰💝💖💞

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.10.2022
  06.10.2022

  Trzymam kciuki żeby się udało zebrać całość jak najszybciej.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.10.2022
  06.10.2022

  Zdrowiej malutka cegiełka dla ciebie

 • Olga Ecker - licytacja przetworów - awatar

  Olga Ecker - licytacja przetworów

  06.10.2022
  06.10.2022

  Licytacja przetworów

 • Natalia Pelikan - awatar

  Natalia Pelikan

  06.10.2022
  06.10.2022

  Ferby

155 919 zł  z 10 000 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 344 osoby
Zbiórka zakończonaUdostępnij
 

Wpłaty: 3 344

Moni - awatar
Moni
117
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Małgorzata kurz lalka - awatar
Małgorzata kurz lalka
70
Moni - awatar
Moni
115
Ewelina Świeboda - awatar
Ewelina Świeboda
20
Karolina - awatar
Karolina
100
Natalia Śliwińska - awatar
Natalia Śliwińska
50
Marcin Głazowski (Licytacja Gruszki) - awatar
Marcin Głazowski (Licytacja Gruszki)
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij