Zbiórka Na POMOC Mietusiowi! - zdjęcie główne

Na POMOC Mietusiowi!

650 zł  z 650 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Maja Pietrzak - awatar

Maja Pietrzak

Organizator zbiórki

MIETUŚ z chorym serduszkiem prosi o wsparcie na leczenie i diagnostykę!

MIETUŚ to maleńki ok. 7 tygodniowy kociak, u którego wykryto szmery na serduszku i powiększone serduszko...

Ale od początku, wszystko zaczęło się od niepokojących objawów: ciężki oddech, zbyt szybkie bicie serca, świsty, długie odpoczynki po niewielkim wysiłku, aż w końcu napady duszenia się...

Kociaki zostały zabrane z ulicy jako ok. 5 tygodniowe szkraby - dzikuski. Zostaliśmy poproszeni o pomoc i musieliśmy to zrobić! Tam na ulicy czyhało na te kociaki wiele niebezpieczeństw i chorób, nie mogliśmy przejść obojętnie, chociaż nasze domy pękają w szwach od ilości potrzebujących pomocy zwierzaków, czy tych przetrzymywanych po zabiegach, a fundusze na koncie naszego niewielkiego stowarzyszenia, no cóż... :( Z tego, co mi wiadomo, są bardzo skromne - mamy długi w lecznicach na kilka tysięcy złotych :(

Maluszki zostały wyłapane, choć początkowo miała być ich dwójka, okazało się że jest czwórka "dzikunków", które trafiły na domy tymczasowe, gdzie zaczęło się ich oswajanie oraz oczywiście profilaktyka.

Trzeba było zakupić specjalistyczne mleko dla kociąt Milkvet(95 zł), kilka podkładów, każde z kociąt odrobaczyć i odpchlić, założyć im książeczki zdrowia. Za to zapłacił "dobry wujek" o wrażliwym sercu. Potrzebna była również dla maluszków cała wyprawka w formie karmy i żwirku - to już kupiła kochana ciocia Iza.

Niestety Stowarzyszenia nie stać na dalszą diagnostykę maleńkiego Mietusia, a MY NIE MOŻEMY SIĘ PRZECIEŻ Z TEGO POWODU PODDAĆ!!! Musimy o niego walczyć!!! Nie możemy mu nie pomóc!

Po pierwszej wizycie w lecznicy, okazało się że maluszek ma szmery na serduszku, kazano przyjść za dwa tygodnie na następną wizytę, ale nie mogliśmy tyle czekać w niepewności, zatem zabraliśmy szkraba do innej lecznicy, gdzie wykonano mu RTG i poinformowano nas, że "serce maleństwa jest widocznie powiększone i leki na niewiele się w tym przypadku zdadzą... ostatnią możliwością jest kosztowna operacja na serduszku we Wrocławiu(czyli na drugim końcu Polski), która do tanich nie należy..."

To były ciężkie chwile, bardzo ciężkie... Po zwątpieniu, otrząsnęliśmy się i zasięgneliśmy porad u osób bardziej doświadczonych i okazało się, że kardiomiopatia przerostowa jest dość częsta u kociaków z powodu niedoborów m.in. tauryny, którą natychmiast trzeba kociakowi zacząć podawać!

Zatem zakładamy tą zbiórkę, chociaż nie jest nam z tym lekko, bo po raz kolejny zwracamy się do Was Kochani o POMOC... Nie mamy wyboru. Wiemy tylko, że musimy walczyć o maluszka!

MUSIMY JAK NAJSZYBCIEJ ZAKUPIĆ SUPLEMENTY:

- taurynę https://allegro.pl/oferta/pokusa-rawdietline-tauryna-400g-7078948813?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare&fbclid=IwAR2xxl_izwKQGKIzQbR9BxKjOSsMr2FmE_m1DdkX148VWAyxnNpZ014ptxo (ok. 46zł)

- olej OMEGA 3 https://www.lunderland.org/pl/p/Olej-Omega3-dla-psow-i-kotow-500-ml-/101 (ok. 60 zł)

- lub preparat VETFOOD Cardioforce(ok. 83 zł) dla maluszka.

LEPSZE JAKOŚCIOWO JEDZONKO!!!

> Do tej pory kociaczek odżywiał się Smillą Kitten, ale jeśli poprawić jego stan ma lepsze pożywienie, to przecież trzeba to zrobić, jak najszybciej!

Musimy zamówić mu puszeczki mokrej karmy:

- Animonda Carny Kitten https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/animonda_rafine_carny/kitten/298186 (ok. 33 zł)

- Feringa dla kociąt

https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/feringa/feringa_kitten/502910 (ok. 45 zł)

- Grau Kitten https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/grau/kitten/549913 ( ok. 50 zł)

Konieczne jest również wykonanie jak najszybciej ECHA SERCA w innym mieście, to koszt ok. 200 zł...

Musimy również założyć, że w celu dalszej diagnostyki będą potrzebne także specjalistyczne badania krwi :( , które kosztują ok. 150 zł.

To daje już nie małą kwotę, ale pomoże ustalić, jaką wadę serduszka ma Mietuś, pomoże go zdiagnozować, a wtedy... będziemy działać dalej!!!

**Za każde udostępnienie z całego serca DZIĘKUJEMY, jak również za przelaną każdą złotówkę na ten cel!**

Zapraszam również na stronę Domu Tymczasowego IRMA, gdzie można znaleźć wszelkie informacje o kociaku oraz będziemy informować o zakupie karmy bądź dalszej diagnostyce.

https://www.facebook.com/DomTymczasowyIRMA/?__tn__=kC-R&eid=ARBJfaoz_mT_mLCK9lU_2FM-lL4OHF9WRR0nLBMhzAU-sNjxe2j2oVMknBdk_uRxarS49bjgZtir7fAc&hc_ref=ARQVXis1-xEtTjkvn4N-A-pq_zKk_-1hALlBl5DAu-aFDwOxQ948YcV0_6sQTyWYLGI&fref=nf&__xts__[0]=68.ARBZyNZmRU50oumbiLZRnqJnKiH_h57okmYlsxgLsOTNle5lBNBChR-rDUbtfXpAbuWBakdtczh8JZCwvr876MFDz2HMXlsSy3fBcQxOK0dWvBErn9b7KaT-0_cNSqaj7mIUaUgaFM6CrBTZNSMy2kTmyf5PSFV46fC-Rz9bBzEIMq6QQDCtI46R7gLsxADzEqHUveKzR-H0kzTbXLSqW1kek4fCkfNZv2LEf1puzirJJrmbmJl3btrIpemdZh1KylsvcS8ryUb0VXhKu3BoQ2xM_ZlSj141yeHHRjKUXASb11bp5kWsYts-3qscRyzfkbYHN6hGp9ZlDL6EwJIhLi4yiQ


Komentarze


 • BASIA - awatar

  BASIA

  15.06.2019
  15.06.2019

  Walcz maleńki ! ❤❤❤

 • Joanna - awatar

  Joanna

  12.06.2019
  12.06.2019

  😢❤️

 • Joanna - awatar

  Joanna

  31.05.2019
  31.05.2019

  ❤️❤️

  • Maja Pietrzak - awatar

   Maja Pietrzak - Organizator zbiórki

   31.05.2019
   31.05.2019

   Dziękujemy z całego serca!!!! <3 <3

650 zł  z 650 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Maja Pietrzak - awatar

Maja Pietrzak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

przemek - awatar
przemek
105
Asia - awatar
Asia
100
Asia - awatar
Asia
20
BASIA - awatar
BASIA
35
Małgorzata Nowakowska - awatar
Małgorzata Nowakowska
50
Anonimowy - awatar
Anonimowy
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Joanna - awatar
Joanna
100
Eliza - awatar
Eliza
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij