Zbiórka Na POMOC Mietusiowi! - zdjęcie główne

Na POMOC Mietusiowi!

650 zł z 650 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Maja Pietrzak - awatar

Maja Pietrzak

Organizator zbiórki

MIETUŚ z chorym serduszkiem prosi o wsparcie na leczenie i diagnostykę!

MIETUŚ to maleńki ok. 7 tygodniowy kociak, u którego wykryto szmery na serduszku i powiększone serduszko...

Ale od początku, wszystko zaczęło się od niepokojących objawów: ciężki oddech, zbyt szybkie bicie serca, świsty, długie odpoczynki po niewielkim wysiłku, aż w końcu napady duszenia się...

Kociaki zostały zabrane z ulicy jako ok. 5 tygodniowe szkraby - dzikuski. Zostaliśmy poproszeni o pomoc i musieliśmy to zrobić! Tam na ulicy czyhało na te kociaki wiele niebezpieczeństw i chorób, nie mogliśmy przejść obojętnie, chociaż nasze domy pękają w szwach od ilości potrzebujących pomocy zwierzaków, czy tych przetrzymywanych po zabiegach, a fundusze na koncie naszego niewielkiego stowarzyszenia, no cóż... :( Z tego, co mi wiadomo, są bardzo skromne - mamy długi w lecznicach na kilka tysięcy złotych :(

Maluszki zostały wyłapane, choć początkowo miała być ich dwójka, okazało się że jest czwórka "dzikunków", które trafiły na domy tymczasowe, gdzie zaczęło się ich oswajanie oraz oczywiście profilaktyka.

Trzeba było zakupić specjalistyczne mleko dla kociąt Milkvet(95 zł), kilka podkładów, każde z kociąt odrobaczyć i odpchlić, założyć im książeczki zdrowia. Za to zapłacił "dobry wujek" o wrażliwym sercu. Potrzebna była również dla maluszków cała wyprawka w formie karmy i żwirku - to już kupiła kochana ciocia Iza.

Niestety Stowarzyszenia nie stać na dalszą diagnostykę maleńkiego Mietusia, a MY NIE MOŻEMY SIĘ PRZECIEŻ Z TEGO POWODU PODDAĆ!!! Musimy o niego walczyć!!! Nie możemy mu nie pomóc!

Po pierwszej wizycie w lecznicy, okazało się że maluszek ma szmery na serduszku, kazano przyjść za dwa tygodnie na następną wizytę, ale nie mogliśmy tyle czekać w niepewności, zatem zabraliśmy szkraba do innej lecznicy, gdzie wykonano mu RTG i poinformowano nas, że "serce maleństwa jest widocznie powiększone i leki na niewiele się w tym przypadku zdadzą... ostatnią możliwością jest kosztowna operacja na serduszku we Wrocławiu(czyli na drugim końcu Polski), która do tanich nie należy..."

To były ciężkie chwile, bardzo ciężkie... Po zwątpieniu, otrząsnęliśmy się i zasięgneliśmy porad u osób bardziej doświadczonych i okazało się, że kardiomiopatia przerostowa jest dość częsta u kociaków z powodu niedoborów m.in. tauryny, którą natychmiast trzeba kociakowi zacząć podawać!

Zatem zakładamy tą zbiórkę, chociaż nie jest nam z tym lekko, bo po raz kolejny zwracamy się do Was Kochani o POMOC... Nie mamy wyboru. Wiemy tylko, że musimy walczyć o maluszka!

MUSIMY JAK NAJSZYBCIEJ ZAKUPIĆ SUPLEMENTY:

- taurynę https://allegro.pl/oferta/pokusa-rawdietline-tauryna-400g-7078948813?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare&fbclid=IwAR2xxl_izwKQGKIzQbR9BxKjOSsMr2FmE_m1DdkX148VWAyxnNpZ014ptxo (ok. 46zł)

- olej OMEGA 3 https://www.lunderland.org/pl/p/Olej-Omega3-dla-psow-i-kotow-500-ml-/101 (ok. 60 zł)

- lub preparat VETFOOD Cardioforce(ok. 83 zł) dla maluszka.

LEPSZE JAKOŚCIOWO JEDZONKO!!!

> Do tej pory kociaczek odżywiał się Smillą Kitten, ale jeśli poprawić jego stan ma lepsze pożywienie, to przecież trzeba to zrobić, jak najszybciej!

Musimy zamówić mu puszeczki mokrej karmy:

- Animonda Carny Kitten https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/animonda_rafine_carny/kitten/298186 (ok. 33 zł)

- Feringa dla kociąt

https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/feringa/feringa_kitten/502910 (ok. 45 zł)

- Grau Kitten https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_dla_kota_mokra/grau/kitten/549913 ( ok. 50 zł)

Konieczne jest również wykonanie jak najszybciej ECHA SERCA w innym mieście, to koszt ok. 200 zł...

Musimy również założyć, że w celu dalszej diagnostyki będą potrzebne także specjalistyczne badania krwi :( , które kosztują ok. 150 zł.

To daje już nie małą kwotę, ale pomoże ustalić, jaką wadę serduszka ma Mietuś, pomoże go zdiagnozować, a wtedy... będziemy działać dalej!!!

**Za każde udostępnienie z całego serca DZIĘKUJEMY, jak również za przelaną każdą złotówkę na ten cel!**

Zapraszam również na stronę Domu Tymczasowego IRMA, gdzie można znaleźć wszelkie informacje o kociaku oraz będziemy informować o zakupie karmy bądź dalszej diagnostyce.

https://www.facebook.com/DomTymczasowyIRMA/?__tn__=kC-R&eid=ARBJfaoz_mT_mLCK9lU_2FM-lL4OHF9WRR0nLBMhzAU-sNjxe2j2oVMknBdk_uRxarS49bjgZtir7fAc&hc_ref=ARQVXis1-xEtTjkvn4N-A-pq_zKk_-1hALlBl5DAu-aFDwOxQ948YcV0_6sQTyWYLGI&fref=nf&__xts__[0]=68.ARBZyNZmRU50oumbiLZRnqJnKiH_h57okmYlsxgLsOTNle5lBNBChR-rDUbtfXpAbuWBakdtczh8JZCwvr876MFDz2HMXlsSy3fBcQxOK0dWvBErn9b7KaT-0_cNSqaj7mIUaUgaFM6CrBTZNSMy2kTmyf5PSFV46fC-Rz9bBzEIMq6QQDCtI46R7gLsxADzEqHUveKzR-H0kzTbXLSqW1kek4fCkfNZv2LEf1puzirJJrmbmJl3btrIpemdZh1KylsvcS8ryUb0VXhKu3BoQ2xM_ZlSj141yeHHRjKUXASb11bp5kWsYts-3qscRyzfkbYHN6hGp9ZlDL6EwJIhLi4yiQ


Komentarze


 • BASIA - awatar

  BASIA

  15.06.19
  15.06.19

  Walcz maleńki ! ❤❤❤

 • Joanna - awatar

  Joanna

  12.06.19
  12.06.19

  😢❤️

 • Joanna - awatar

  Joanna

  31.05.19
  31.05.19

  ❤️❤️

  • Maja Pietrzak - awatar

   Maja Pietrzak - Organizator zbiórki

   31.05.19
   31.05.19

   Dziękujemy z całego serca!!!! <3 <3

650 zł z 650 zł (Cel)
Wpłaciło 13 osób
Maja Pietrzak - awatar

Maja Pietrzak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 13

przemek - awatar
przemek
105
Asia - awatar
Asia
100
Asia - awatar
Asia
20
BASIA - awatar
BASIA
35
Małgorzata Nowakowska - awatar
Małgorzata Nowakowska
50
Anonimowy - awatar
Anonimowy
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Joanna - awatar
Joanna
100
Eliza - awatar
Eliza
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij