Zbiórka Na ratunek 5-miesięcznej Meli... - zdjęcie główne

Na ratunek 5-miesięcznej Meli...

3 034 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 91 osób

NA RATUNEK 4-MIESIĘCZNEJ MELI…

Nie dalej jak dwa tygodnie temu pożegnaliśmy 6-tygodniową Kruszynkę, która przegrała walkę z parwowirozą… Stary rok niestety nie odpuszcza i po raz kolejny pod nasze skrzydła trafiło niewinne psie dziecko skrzywdzone przez człowieka. 5-miesięczna Mela również była w pseudohodowli. Tu ktoś uderzył/kopnął ją na tyle mocno, że tym samym spowodował u psinki poważne kalectwo. W tym momencie jest poddana operacji, która ma na celu uratowanie jej życia, gdyż bez niej groziła Meli jedynie eutanazja… Koszt operacji jest bardzo wysoki, to kolejny wydatek przewyższające nasze możliwości finansowe - kolejny przy którym potrzebujemy Waszego wsparcia...

PROBLEM MELI: Jak wspomnieliśmy, Mela musiała zostać pobita (silne uderzenie/kopnięcie) jako mniej więcej miesięczny szczeniak. W wyniku pobicia doznała silnej deformacji czaszki z prawej strony. Uderzenie/kopnięcie spowodowało tyłozgryz i brak swobodnego otwarcia żuchwy. Kości czaszki i żuchwy zrosły się nieprawidłowo. Sunia nie była niestety leczona, nie została poddana żadnej fachowej konsultacji lekarskiej. Pyszczek mogła otwierać na zaledwie półtora centymetra, co utrudniało jej prawidłowe funkcjonowanie – przede wszystkim spożywanie pokarmów innych niż płynne a także zabawę, zwykłe picie wody itd. W związku z tym sunia nie mogła normalnie jeść - trafiła do nas zresztą w stanie niedożywienia. Sytuację zaczął dodatkowo komplikować fakt, że u Meli wyrzynają mi się nowe stałe zęby, które nie maja miejsca w szczęce.

CEL ZBIÓRKI: Mela znajduje się w klinice w Krakowie, tu w dniu dzisiejszym (5 grudnia) została poddana operacji (coronoidectomia), która ma na celu uratowanie jej życia. Piesek jest żywiołowy, zachowuje się jak każdy inny labek, ale co z tego, jeśli byłby pozbawiony możliwości normalnego jedzenia? Bez operacji Mela kwalifikowałaby się niestety do uśpienia, gdyż z takim kalectwem nie poradziłaby sobie jako dorosły pies. Zabieg był więc działaniem pierwszej potrzeby, gdyż ma na celu umożliwienie Meli otwierania szczęki i powrót do normalności. Po operacji z pewnością konieczna będzie jeszcze rehabilitacja. Na dzień dzisiejszy potrzebujemy wsparcia w wysokości 3000 zł – przeraża nas to, ale nie mamy wyjścia. Musimy walczyć o zdrowie Meli!

Dokumentacja medyczna:

Więcej dokumentacji: http://adopcje.labradory.org/mela-7/ 

NASZ APEL: W ostatnim czasie społeczność pomagam.pl bardzo nam pomogła. Nawet w przypadku Kruszynki, której życie wisiało na włosku i rokowania były bardzo kiepskie… Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc, choć „głupio” nam tak często o nią prosić. Nie mamy jednakże wyjścia, bo oprócz naszych najbardziej poszkodowanych labków mamy też pod opieką całą rzeszę pozostałych psiaków w Domach Tymczasowch. Dlatego po raz kolejny zwracamy się z apelem - tym razem w związku z ratowaniem życia Meli, której musieliśmy po prostu dać szansę na normalne życie. Jutro są Mikołajki – dzień, w którym upominki dostają najczęściej najmłodsi. A Mela to przecież jeszcze psie dziecko! Podarujmy jej wspólnie najpiękniejszy prezent: PIESKIE ŻYCIE!

Wpisy o Meli na naszej stronie:

http://adopcje.labradory.org/mela-4/

http://adopcje.labradory.org/mela-5/

http://adopcje.labradory.org/mela-6/

Aktualizacje


 • labradory.org - awatar

  labradory.org

  12.12.2018
  12.12.2018

  Mela, tak bardzo skrzywdzona, pobita przez człowieka, jest już dziś po kontrolnej wizycie u lekarza operującego, możemy to stwierdzić, że operacja została uwieńczona pełnym sukcesem. Mela otwiera pyszczek 40 krotnie szerzej niż przed operacją, może ziewać, podgryzać ręce opiekunów, a przede wszystkim swobodnie jeść. A apetyt ma ogromny, musi nadrobić braki wagowe i je w tej chwili karmę wysokoenergetyczna. Jest wspaniałym, wesołym rozrabiaką, ubóstwia zabawy z psim rezydentem goldenikiem Słonikiem, a opiekunowie w DT bardzo chwalą Melę, że jest bardzo grzeczna, wspaniale jeździ samochodem, przesypia spokojnie całe nocki, sygnalizuje wyjście na dwór. A wszystko to zawdzięcza w sumie Wam, kochani Darczyńcy. Dzięki Waszym dobrym sercom i hojności uzbierano w krótkim czasie cała sumę na pokrycie kosztów operacji : ponad 3.000 zł. Jeszcze raz Wam za ten odruch serca i szczodrość serdecznie dziękujemy. Przed Melą nowy, lepszy etap życia dzięki Wam został otwarty.

  Zdjęcie aktualizacji 22 912

Komentarze


 • Kornelia Główka - awatar

  Kornelia Główka

  09.12.2018
  09.12.2018

  Życzę zdrówka i dużo miłości ❤️❤️

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   09.12.2018
   09.12.2018

   Dziękujemy w imieniu Meli

 • Eygo - awatar

  Eygo

  08.12.2018
  08.12.2018

  Powodzenia mała:-)))

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   08.12.2018
   08.12.2018

   Dziękujemy w imieniu Meli

 • Klaudia - awatar

  Klaudia

  08.12.2018
  08.12.2018

  kilka złotych wpłacone x

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   08.12.2018
   08.12.2018

   Dziękujemy w imieniu Meli

 • Marta - awatar

  Marta

  07.12.2018
  07.12.2018

  Życzę uzbierania pełnej sumy i szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam

  • labradory.org - awatar

   labradory.org - Organizator zbiórki

   07.12.2018
   07.12.2018

   Dziękujemy z imieniu Meluni

 • Clodin - awatar

  Clodin

  07.12.2018
  07.12.2018

  Wracaj szybko do zdrowia Melcia

3 034 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciło 91 osób

Wpłaty: 91

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
300
Olaa - awatar
Olaa
10
Ania - awatar
Ania
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Joanna - awatar
Joanna
20
Mimi - awatar
Mimi
5
Ania - awatar
Ania
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij