Joanna Sobolewska - awatar

Joanna Sobolewska

Organizator zbiórki

Osiem centymetrów. Tyle wynosi obecnie długość drogi, którą muszę przebyć.

750 000 zł. To koszt pierwszego kroku w mojej podróży.

To koszt pierwszego etapu drogi, która dzieli mnie od sprawności. Nie jest ona usłana różami, jednak do tej pory brnęłam przez nią bardzo dzielnie. Nie jest to droga kręta. Wiem doskonale, czego się po niej spodziewać. Nie ma na niej nieoczekiwanych przeszkód, choć te, których należy oczekiwać wystarczą w zupełności by zaangażować w pełni mnie i moją rodzinę. Znaleźliśmy się właśnie w miejscu, w którym potrzebna nam pomoc. Wraz z rodzicami i siostrą długo wahaliśmy się czy Was o nią prosić. Zawsze radziliśmy sobie z przeciwnościami sami. Te jednak okazały się na tyle duże, że nie obędzie się bez wsparcia. Poznajcie więc moją historię.

Mam na imię Jadwiga. Mama z tatą mieli niezłe przeczucie wybierając mi to imię.

Zarówno słowo Hadu jak i Wig, z których się wywodzi, oznaczają walkę. Taką właśnie podwójną walkę obecnie toczę. Jedną jest ta mała - z przeciwnościami codziennego dnia. Prawdę mówiąc radzę sobie z nią jak dotąd bardzo dobrze. Drugą, ta większa dopiero się dla mnie rozpoczyna. Tutaj stawką jest odzyskanie sprawności.

Urodziłam się z wrodzonym niedorozwojem kości udowej- PFFD. Tylko jedno na 60.000 dzieci na świecie rodzi się z tą wadą. Rodzicie do tej pory nie wiedzą co było przyczyną takiego obrotu sprawy , w efekcie moja lewa nóżka jest krótsza niż prawa i rozwija się wolniej. Rodzice zorientowali się po dwóch tygodniach od narodzin, że moje kolanka znajdują się na różnej wysokości. I zaczęła się walka, najpierw o diagnozę, później o leczenie. Na razie różnica wynosi 8 cm, o których wspomniałam Wam wcześniej. W przyszłości i bez leczenia różnica ta może wynieść ponad 20cm. To wystarczająco dużo by uniemożliwić mi samodzielne poruszanie się. Wyobraźcie sobie, ze wasza prawa noga stoi na ziemi a lewa zawsze musi opierać się na paluszku , tak niestety nie da się biegać .Na razie z wyzwaniami pozwala mi się mierzyć orteza i moja waleczna rodzina ale wkrótce to przestanie wystarczyć.

Na razie  nie narzekam, nie skarżę się. Ciekawość świata wygrywa ze stópką odparzoną w lecie przez ortezę. W zimie, rodzice kupili mi zimowe buty, a szewc dorobił do nich 8 cm podeszwę, bo  nie wyobrażałałam sobie, że nie pobiegam po śniegu.


Moje osiem centymetrów wycenione jest dziś na 750 tysięcy złotych. Mówimy tu na razie o takiej kwocie ponieważ pierwsza operacja będzie polegać na rekonstrukcji biodra, kolana i kostki i 6 tygodniowej rehabilitacji w specjalitycznej klinice. Niestety moje kości ułożyły się tak, że bez poprawienia ich nie można mówić o późniejszym wydłużaniu . Nie mam także więzadeł krzyżowych a moja kostka jest niestabilna i za chwilę bedzie zdeformowana. Ta operacja nie bez powodu nazywa się SUPER LEG !  Może być przeprowadzona tylko przez jednego lekarza na świecie Dr. Dror Paleya w jego Instytucie w West Palm Beach na Florydzie, do którego muszę jechać już w styczniu przyszłego roku. I choć dla wielu taka wycieczka to podróż marzeń to u mnie w grę wchodzą marzenia o normalnym życiu. Ta operacja jednak nie rozwiąże mojego problemu do końca. Na przestrzeni kolejnych lat będę musiała przejść jeszcze kolejne trzy, które stopniowo będą niwelować różnicę między długością moich nóg. Ale to dopiero rozpoczniemy za 3 lata.

Tymczasem odbyliśmy konsultacje, które zakwalifikowały mnie do leczenia i wiemy, ze jest duża szansa na odzyskanie pełnej sprawności. Jak widzicie los nam sprzyja !

Nie czekamy jednak biernie, bo mamy mało czasu na zgromadzenie środków i tutaj niezbędna jest prośba o Waszą pomoc. ponieważ sami nie damy rady,  a każda zwłoka w podjęciu leczenia może zmniejszyć moje szanse na równe nogi. Zróbmy więc tak- Ja biorę na siebie te operacje oraz rehabilitacje, a Wy pomóżcie trochę moim rodzicom w zebraniu tych 750 tysięcy.

Poradzimy sobie bo to mały problem.

Problem dziś na góra osiem centymetrów :-)

Zobaczcie jak radzę sobie codziennie tutaj : https://www.facebook.com/JadziaSobolewska/

Ach.... no i jeśli nie wiesz co zrobić ze swoim 1% w tym roku prosze pamiętaj o mnie, wpisując poniższe dane: 

KRS 0000270809 
Cel szczegółowy Sobolewska 5932 


Jesli nie chcesz logować się do swojego banku , wyslij SMS o treści:

POMOC5932 na numer 75165 . 
Koszt to 5 zł . 
Pełna kwota trafi dla Jadzi na jej konto w fundacji Avalon.

Z góry dziekujemy w imieniu Jadzi .

Rodzice 


Komentarze

 • Martino - awatar

  Martino

  24.04.18
  24.04.18

  幸運

 • Daniel - awatar

  Daniel

  23.04.18
  23.04.18

  Powodzenia !

 • Andrzej W - awatar

  Andrzej W

  23.04.18
  23.04.18

  Trzymamy kciuki za sukces! Działamy!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.04.18
  21.04.18

  Wygrani w lotto lub innych grach. Powinniście pomóc!

 • Magdalena Jarosławska - awatar

  Magdalena Jarosławska

  20.04.18
  20.04.18

  Dacie radę ! Trzymam mocno kciuki !;)

Joanna Sobolewska - awatar

Joanna Sobolewska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 291

Martino - awatar
1 500
Martino
Daniel - awatar
1 000
Daniel
Andrzej W - awatar
1 000
Andrzej W
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Iwona Kowalska - awatar
20
Iwona Kowalska
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Puchert - awatar
100
Puchert
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Karolina - awatar
50
Karolina

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij