Zbiórka Leczenie Nancy - zdjęcie główne

Leczenie Nancy

396 zł  z 396 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób

Nastka i Nancy trafiły do naszego domu tymczasowego 29.08.2019r. Zostały one oddane przez osobę prywatną, która na jednej z grup gryzoniowych na portalu Facebook przyznała się do zaniedbania zwierząt i poprosiła o pomoc.

Szczury po przekazaniu trafiły w trybie CITO na nocny dyżur do lecznicy. Szczury były w złym stanie ogólnym, wykazywały silną duszność. 

Nancy

29.08.2019r.

Czarna szczurzyca jest w lepszej kondycji. Ma wyraźnie zaostrzone szmery nad górnymi i dolnymi drogami oddechowymi oraz okresowe rzężenia nad DDO, osłabioną reakcję źrenic na punktowe źródło światła, w prawym uchu zmętniałą błonę bębenkową, w okolicy lewej pachy zmianę rozrostową o średnicy ok. 1,5 cm. W chwili przyjęcia do szpitala miała obniżoną temperaturę ciała.

30.08.2019r.

Wykonano badanie mikroskopowe włosów oraz badanie kału na obecność pasożytów. W badaniu włosów nie wykryto pasożytów, ale ze względu na obecność strupów na ciele, obie szczurzyce zostały odrobaczone przeciwko pasożytom zewnętrznym.

04.09.2019r

U Nancy wykonano badanie USG klatki piersiowej i badanie echokardiograficzne. 

Opis badania:

Obraz zastawek trudny do oceny. Zmniejszone światło lewej komory serca, pogrubiona przegroda międzykomorowa. Czynność skurczowa i rozkurczowa serca w normie. Brak zaburzeń rytmu widocznych w badaniu echokardiograficznym. Brak wolnego płynu w klatce piersiowej i worku osierdziowym. Na prawym płucu liczne obrzęki od ok. 2,12mm do ok. 6,3mm szerokości, na lewym płucu brak obrzęków - raczej obrzęki zapalne niż kardiologiczne. Przedsercowo hipoechogeniczna zmiana ok. 8,6x21,8 mm o miąższy zbliżonym do miąższu wątroby z widocznymi przepływami w naczyniach krwionośnych - susp. zmiana nowotworowa - grasiczak? Bocznie od serca , zajmująca większą część klatki piersiowej kulista zmiana ok. 24x23,12mm z hiperechogeniczną torebką, o nieregularnej echogeniczności (hipoechogeniczna ekscentrycznie, centralnie zaś hiper- i hipoechogeniczna) - susp. ropień/zmiana nowotworowa, ziarniniak zapalny (najprawdopodobniej ropień). Serce jest przemieszczone prawostronnie i uciśnięte przez tą zmianę do ściany klatki piersiowej. 

Rokowanie jest ostrożne. 

07.09.2019r. 

Nancy opuściła szpital. Leczenie jest kontynuowane w domu tymczasowym. Szczurzyca nadal wykazuje trudności z oddychaniem, ale jest aktywna, ma apetyt i wolę życia.

Nastka

29.08.2019r. 

Szczurzyca husky jest w gorszym stanie ogólnym. Ma znaczny wypływ porfiryny z oczu i nozdrzy, osłabioną reakcję źrenic na światło punktowe, w okolicy podżuchwowej oraz w okolicach pach obecne symetryczne ciastowate obrzęki. Zaobserwowano silną pracę tłoczni brzusznej, nad górnymi i dolnymi drogami oddechowymi obecne są wyraźne szmery i rzężenia nad DDO, tony serca są stłumione. Obwodowe odcinki ciała o obniżonej temperaturze do pozostałych części ciała. Po prawej stronie ciała w okolicy pachy zaobserwowano rozlaną zmianę rozrostową. Szczurzyca pomimo przebywania w inkubatorze wykazuje obniżoną temperaturę ciała.

31.08.2019r. 

Wykonano u Nastki badanie USG klatki piersiowej i badanie echokardiograficzne. 

W badaniu USG klatki piersiowej wykryto sporą ilość płynu, co było powodem podjęcia decyzji o punkcji. Podczas zabiegu z klatki piersiowej ściągnięto AŻ 20 ml nieprzezroczystego mleczno - różowego płynu!

Wynik badania echokardiograficznego:

 Rozstrzeń lewo i prawokomorowa, powiększony lewy przedsionek. Czynność skurczowa i rozkurczowa serca znacznie obniżona. Brak zaburzeń rytmu widocznych w badaniu.
U Nastki wprowadzono leczenie kardiologiczne. Rokowanie jest ostrożne.

02.09.2019r.

Nastka mimo podjętego leczenia odeszła za Tęczowy Most...


---------------------------------------------------------------------------------------

Koszt pierwszej wizyty, podstawowych badań i leków wyniósł 118zł.

Koszt badania USG i echo serca oraz punkcji klatki piersiowej u Nastki wyniósł 166 zł.

Koszt badania echo serca u Nancy i leków kardiologicznych wyniósł 73 zł.

Koszt leków podczas hospitalizacji Nancy wyniósł 25 zł.

Kosz zakupu kaszki do podawania leków wyniósł 13,99 zł.

(Kwota na fakturze weterynaryjnej zawiera pierwszą wizytę szczurzyc, badanie kardiologiczne i punkcję u Nastki, a także kwotę za leczenie koszatniczek - na ten cel założona została inna zbiórka)

Pamiętajcie, że działamy tylko dzięki Waszemu wsparciu!

---------------------------------------------------------------------------------------

Wesprzyj inne nasze zbiórki: https://pomagam.pl/org/vivagryzonie

396 zł  z 396 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób

Wpłaty: 18

Barbara Łapka - awatar
Barbara Łapka
26
Kamil Rypala - awatar
Kamil Rypala
10
Angelika - awatar
Angelika
20
Julita Tomczuk - awatar
Julita Tomczuk
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka Kawałko - awatar
Agnieszka Kawałko
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Zosia - awatar
Zosia
15
Katarzyna - awatar
Katarzyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij