Zbiórka Pilna rehabilitacja Helenki - zdjęcie główne

Pilna rehabilitacja Helenki

20 361 zł z 15 750 zł (Cel)
Wpłaciło 206 osób w ciągu 14 dni.
Katarzyna Winiarska - awatar

Katarzyna Winiarska

Organizator zbiórki

Moi przyjaciele Agnieszka i Adam proszą: "Nasza córeczka Helenka przyszła na świat 22 czerwca 2020, w 35. tygodniu ciąży. Przedwczesny poród okazał się być dopiero początkiem jej problemów.

W zeszłym tygodniu zdiagnozowano u niej Zespół Pradera-Williego. To poważna nieuleczalna choroba genetyczna. Nasz świat się zawalił. W jednej sekundzie runął jak domek z kart i nigdy już nie będzie taki sam. 15 chromosom naszej córeczki zdecydował, że ma być inaczej, niż pragnęliśmy. 

Nasza córeczka przez całe życie będzie się zmagać nie tylko z ciągłym, niepohamowanym uczuciem głodu, ale też z wieloma innymi problemami.Ta myśl napawa nas lękiem i ogromnym smutkiem, gdyż choroba jest bardzo złożona i trudna w leczeniu. Każdego dotyka w inny, indywidualny sposób. Jakie objawy i trudności wystąpią u Helenki, będziemy się dowiadywać z czasem. 

OBECNA SYTUACJA:

Na dzień dzisiejszy Helenka jest całkowicie wiotka, ma niskie napięcie mięśniowe, jest bardzo mało aktywna, a spadki saturacji powodują, że jest karmiona sondą. 

Ogromnie ważna dzisiaj jest jej systematyczna, codzienna rehabilitacja (fizjoterapeutyczna) oraz praca z neurologopedą. To niezbędne, by Helenka nauczyła się ssać, a w przyszłości mówić. 

DALSZA OPIEKA: 

Szpital, w którym się urodziła nasza córka, chce ją przekazać pod opiekę domowego hospicjum, które nie jest w stanie zapewnić jej pracy z neurologopedą, a rehabilitacja może odbywać się tylko jeden raz w tygodniu.

Dodatkowo będąc pod opieką hospicjum i mając spadki saturacji, Helenka może być karmiona wyłącznie sondą. My nie możemy się na to zgodzić, bo to spowoduje, że Helenka nie nauczy się ssać, a w przyszłości może też nie mówić. 

NADZIEJA:

W szpitalu, w którym Helenka przebywa od urodzenia (a który lada dzień wypisze ją do domu), nasza córeczka była rehabilitowana i przy wsparciu fizjoterapeutki zaczęła lepiej ssać, udawało jej się wypijać nieco mleka z butelki.  Stała rehabilitacja w tych pierwszych miesiącach jest dla niej kluczowa, widzimy pierwsze efekty regularnych ćwiczeń, ale lada dzień Helence zostanie to odebrane. 

EPIDEMIA  BLOKUJE LECZENIE:

Z powodu sytuacji epidemiologicznej w Polsce nie mamy możliwości umówić jej w NFZ chociażby na wizytę kwalifikującą do objęcia wsparciem. Większość poradni nam odmówiła, podkreślając, że obecnie zawieszone są zapisy na wizyty tak małych dzieci. 

Dlatego też z pomocą i przy ogromnym wsparciu wielu naszych przyjaciół szukamy na własną rękę wykwalifikowanych specjalistów, którzy zgodzą się pracować z Helenką nad nauką ssania i poprawą napięcia mięśniowego przez kilka najbliższych tygodni, do momentu aż uda nam się zapisać do poradni NFZ. Niestety nie stać nas na pokrycie tak wysokich kosztów, na które oprócz opłacenia pracy specjalistów, składają się też koszty zakupu aparatury potrzebnej do tego, aby Helenka wreszcie mogła wrócić do domu. Do mamy, taty i brata Franka, który tak bardzo na nią czeka i chciałby ją wreszcie zobaczyć. 

WALCZYMY O JEJ PRZYSZŁOŚĆ

Dziś niewiele jeszcze wiemy o chorobie, o tym, w jakim stopniu dotknie ona naszą Helenkę i jakie działania w przyszłości będziemy musieli podjąć, aby jej pomóc. Jedno wiemy jednak na pewno, nigdy nie pozostawimy jej samej sobie i zawsze będziemy robić wszystko, aby życie naszej ukochanej córeczki było jak najbardziej znośne i godne.

Dlatego prosimy o wsparcie finansowe. Każda złotówka się liczy.  Sami wielokrotnie wspieraliśmy akcje zbierania środków na podobne cele i nawet przez myśl nam nie przeszło, że kiedyś zmuszeni będziemy sami o nie prosić.  
Ale…  prosimy z całego serca, bo dla naszej Helenki zrobimy to i wiele więcej." 

Agnieszka i Adam, rodzice Helenki


Na co teraz pilnie potrzebujemy pieniądze: 

konsultacje medyczne 250 zł x 5 wizyt = 1250 zł

fizjoterapia  200 zł x 25 sesji = 5000 zł

neurologopeda 200 zł x 25 sesji = 5000 zł

pulsoksymetr  1500 zł 

ssak medyczny 1000 zł

waga niemowlęca 500 zł

sondy i osprzęt  500 zł

materiały higieniczne 500 zł

materiały rehabilitacyjne 500 zł

Razem: 15 750 zł

Aktualności


 • Katarzyna Winiarska - awatar

  Katarzyna Winiarska

  10.08.20
  10.08.20

  Drodzy i drogie, na razie zamykamy zbiórkę, co nie znaczy, że nie poprosimy Was znowu kiedyś o wsparcie Helenki. Na razie zebraliśmy tyle, że Helenka ma zabezpieczony pierwszy etap. W środę zostanie wypisana ze szpitala i pojedzie do domu z rodzicami. Po raz pierwszy zobaczy ją jej pięcioletni stęskniony braciszek. Rodzice są niezwykle dzielni i z pomocą specjalistów, na których dzięki Wam mają teraz środki, rozpoczną nowy etap z Helenką – życie i rehabilitację w domu. Jestem Wam bardzo wdzięczna za wpłaty, a także za pomoc w poszukiwaniu specjalistów, wspólne myślenie, jak jeszcze można pomóc, a także za słowa wsparcia, które przesyłacie cały czas Agnieszce i Adamowi. Dziękuje wszystkim, którzy wpłacali poprzez zbiórkę i tym, którzy pomogli finansowo poza nią. Dzięki Waszej pomocy Helenka ma szansę rozpocząć rehabilitację natychmiast, co jest kluczowe dla całego jej przyszłego rozwoju. Każdej i każdemu z Was razem z rodzicami - Agnieszką i Adamem gorąco DZIĘKUJĘ!

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.08.20
  03.08.20

  Jesteśmy z Wami

  • Katarzyna Winiarska - awatar

   Katarzyna Winiarska - Organizator zbiórki

   05.08.20
   05.08.20

   W imieniu Agnieszki i Adama oraz swoim bardzo dziękuję!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.08.20
  02.08.20

  Helenko, kochamy Cię ❤️

  • Katarzyna Winiarska - awatar

   Katarzyna Winiarska - Organizator zbiórki

   02.08.20
   02.08.20

   Bardzo dziękuję za wpłatę i za ciepłe słowa, one rodzicom są też bardzo potrzebne. Serdeczności!

20 361 zł z 15 750 zł (Cel)
Wpłaciło 206 osób w ciągu 14 dni.
Katarzyna Winiarska - awatar

Katarzyna Winiarska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 206

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Paula - awatar
Paula
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Marta - awatar
Marta
100
Magda - awatar
Magda
20
Paulina - awatar
Paulina
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Magda - awatar
Magda
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 sierpnia zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij