Zbiórka Operacja i rehabilitacja Natanka - zdjęcie główne

Operacja i rehabilitacja Natanka

12 703 zł z 16 300 zł (Cel)
Wpłaciło 141 osób
Andrzej Pawlikowicz - awatar

Andrzej Pawlikowicz

Organizator zbiórki

Operacja w grudniu, pomóż nam naprawić nóżkę Natanka.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na operację, która przybliży Natanka do celu. Do tego by mógł bez bólu i swobodnie chodzić, na własnych zdrowych obu nóżkach. Operacja wyznaczona na 14.12.2019. Kwota potrzebna na operację to 7200 zł. Po operacji konieczna jest również kosztowna rehabilitacja, która przewyższy pozostałą część zbieranej kwoty.

Natanek ma prawie dwa latka.Urodził się z prawą stopą końsko-szpotawą, wadą wrodzoną polegającą na złożonej deformacji stopy. Jest to zniekształcenie nogi i pięty, do którego dochodzi w czasie rozwoju płodu. 06.01.2018 Natan przyszedł na świat jako wcześniak (w 36 tygodniu ciąży). Gdy pielęgniarki go przyniosły i zobaczyliśmy stopę, zrobiło nam się słabo i popłynęły łzy. Wyglądała jakby ktoś ją złamał i odkręcił do środka. Przerażenie było ogromne, bo nic na ten temat nie wiedzieliśmy. Pojawiła się myśl, czy Natan będzie chodził? 

Pan doktor powiedział, że tak, tylko czeka go bardzo długie leczenie. Taka wada jest wyleczalna. Ulżyło nam. I stwierdziliśmy, że zrobimy wszystko, aby nasz synek mógł chodzić, biegać i jeździć na rowerze. Od samego wyjścia ze szpitala robiliśmy wszystko, żeby wyprostować stópkę. Zaufaliśmy Profesorowi z Krakowskiego szpitala w Prokocimiu, który już po kilku dniach założył mu gips na całą nóżkę, po same paluszki, ze zmianą co tydzień na nowy. Do końca życia będziemy pamiętać płacz synka jak mu zakładano gips i próbowano wyprostować stopę. Po etapie gipsowania trwającym do 3 miesiąca życia nastąpiło przecięcie ścięgna Achillesa, przezskórna Tenotomia Achillesa. Po tej operacji kolejne gipsowanie i niedługo potem leżał w specjalnej szynie "Domo", która trzymała nóżki w odpowiedniej pozycji. 

Dziś jest już prawie dwulatkiem, który wycierpiał wiele, ale to jeszcze nie  koniec. W grudniu czeka go ciężka i bardzo inwazyjna operacja tzw. pełna korekcja peritalarna + wydłużenie ścięgna Achillesa ze stabilizacją drutami. Natan jest wesołym chłopcem, pomimo tego ile już przeszedł. Zawsze wspiera go starsza 4-letnia siostra Nikola, która uczy go razem z nami każdego kroku. Pęka nam serce widząc jak ciężko Natankowi funkcjonować normalnie, nie potykając się o własną nóżkę.

 Monika i Andrzej - Rodzice Natanka

 

 

Komentarze


 • Pawel Tyrka - awatar

  Pawel Tyrka

  02.12.19
  02.12.19

  Miło Pomagać

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  27.11.19
  27.11.19

  Siły i wytrwałości życzę

 • Monika - awatar

  Monika

  27.11.19
  27.11.19

  Trzymam kciuki, powodzenia :)

 • Paulina Deda - awatar

  Paulina Deda

  21.11.19
  21.11.19

  Życzę Wam żeby wszystko się udało i Natanek jak najszybciej wrócił do zdrowia i do sprawności

12 703 zł z 16 300 zł (Cel)
Wpłaciło 141 osób
Andrzej Pawlikowicz - awatar

Andrzej Pawlikowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 141

A i P - awatar
A i P
280
Paweł Zimny - awatar
Paweł Zimny
500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Tomasz - awatar
Tomasz
20
Degażownia - awatar
Degażownia
100
Paweł Zimny - awatar
Paweł Zimny
1 500
Ania i Damian - awatar
Ania i Damian
100
Lukasz - awatar
Lukasz
1 200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Łukasz Rojewski - awatar
Łukasz Rojewski
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij