Zbiórka Szansa na naukę zdalną - zdjęcie główne

Szansa na naukę zdalną

11 735 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 169 osób
Agnieszka Szóstak - awatar

Agnieszka Szóstak

Organizator zbiórki

Pandemia koronawirusa namacalnie pokazała, że „nauczanie domowe przez internet” w okresie narodowej kwarantanny i „równe szanse edukacyjne”, to w wielu miejscach w Polsce fikcja. Niestety przekonało się o tym na własnej skórze 36. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku. 

 W placówce, do której uczęszczają nie tylko uczniowie z Drezdenka, ale także z okolicznych wsi, jak Kosin, Rąpin czy Klesno problemem nie jest to, że na troje dzieci i dwoje pracujących z domu rodziców jest jeden komputer. Tutaj komputera w domu zwyczajnie nie ma. Nie, że więcej niż jednego. Nie, że dodatkowo do tabletu. Nie, że wygodniej byłoby się uczyć niż na smartfonie. Nie ma. W ogóle.

Pobieranie .pdf’ów z zadaniami zastępują więc stosy drukowanych przez szkołę kartek, a łącza internetowe rodzice, którzy w ramach #ZostańWDomu regularnie kursują pomiędzy szkołą, a dzieciakami odbierając i dostarczając pakiety z zadaniami.

 Jednak każdy rodzic, który pomagał dziecku w nauce choćby ułamków wie dobrze, że kartki papieru nie zastąpią kontaktu z nauczycielem i pracy z całą klasą. Co oznacza, że grupa prawie 40. dzieciaków wróci do szkoły we wrześniu z kilkumiesięcznymi zaległościami w edukacji, bo z braku sprzętu i funduszy, te dzieci są obecnie pozbawione jakichkolwiek sensownych szans na naukę.

Stąd pomysł na zbiórkę. Potrzebne są fundusze na zakup komputerów, monitorów, peryferiów takich jak klawiatury, myszki, słuchawki czy kamerki, a także oprogramowania (Windows z pakietem Office, program antywirusowy).

Cel finansowy został ustawiony tak, żeby udało się zakupić przynajmniej część potrzebnego wyposażenia. Aczkolwiek im więcej uda się uzbierać, tym więcej dzieciaków otrzyma komputery, które pozwolą im się uczyć zdalnie.

Dlatego liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata. A jeśli ktoś nie może wesprzeć zbiórki finansowo, ale chciałby przekazać działający komputer, proszę o kontakt pod adresem: [email protected] Odpowiem na wszystkie pytania, pomogę zorganizować przekazanie sprzętu, a jeśli ktoś będzie wolał dokonać darowizny bezpośredniej, przekażę kontakt do placówki.

Jeśli natomiast ktoś funduszami ani sprzętem nie dysponuje, to równie ważne będzie udostępnienie zbiórki więc za każdą pomoc z góry ogromne dzięki! :) 

Aktualizacje


 • Agnieszka Szóstak - awatar

  Agnieszka Szóstak

  29.05.2020
  29.05.2020

  KOMPUTERY PRZEKAZANE DO SZKÓŁ - DZIĘKUJEMY!
  Kiedy zakładałam tę zbiórkę w połowie kwietnia nie spodziewałam się, że zakończy się ten sposób. Zebrane blisko 12 tys. zł, 21 darczyńców prywatnych oraz 4 firmy: Techland, iFirma, G2A oraz 11 bit studios, którzy sprawili, że łącznie udało się pomóc dzieciakom nie z jednej, a czterech szkół! Uczniowie z SP1, SP3 i Zespółu Szkół w Drezdenku oraz SP w Godziszewie otrzymali łącznie... 119 komputerów! Wynik, o którym nawet mi się nie śniło, kiedy zaczynałam całą akcję. Wszystkim, którzy przekazali komputery, wpłaty, albo udostępniali link do zbiórki w internecie z całego serca dziękuję!

Komentarze


 • Mikołaj - awatar

  Mikołaj

  18.04.2020
  18.04.2020

  Powodzenia ! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.04.2020
  17.04.2020

  powodzenia :)

11 735 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 169 osób
Agnieszka Szóstak - awatar

Agnieszka Szóstak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 169

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Piotr Rozbicki - awatar
Piotr Rozbicki
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tobiasz - awatar
Tobiasz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij