Zbiórka Szansa na naukę zdalną - zdjęcie główne

Szansa na naukę zdalną

11 735 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 169 osób
Agnieszka Szóstak - awatar

Agnieszka Szóstak

Organizator zbiórki

Pandemia koronawirusa namacalnie pokazała, że „nauczanie domowe przez internet” w okresie narodowej kwarantanny i „równe szanse edukacyjne”, to w wielu miejscach w Polsce fikcja. Niestety przekonało się o tym na własnej skórze 36. dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku. 

 W placówce, do której uczęszczają nie tylko uczniowie z Drezdenka, ale także z okolicznych wsi, jak Kosin, Rąpin czy Klesno problemem nie jest to, że na troje dzieci i dwoje pracujących z domu rodziców jest jeden komputer. Tutaj komputera w domu zwyczajnie nie ma. Nie, że więcej niż jednego. Nie, że dodatkowo do tabletu. Nie, że wygodniej byłoby się uczyć niż na smartfonie. Nie ma. W ogóle.

Pobieranie .pdf’ów z zadaniami zastępują więc stosy drukowanych przez szkołę kartek, a łącza internetowe rodzice, którzy w ramach #ZostańWDomu regularnie kursują pomiędzy szkołą, a dzieciakami odbierając i dostarczając pakiety z zadaniami.

 Jednak każdy rodzic, który pomagał dziecku w nauce choćby ułamków wie dobrze, że kartki papieru nie zastąpią kontaktu z nauczycielem i pracy z całą klasą. Co oznacza, że grupa prawie 40. dzieciaków wróci do szkoły we wrześniu z kilkumiesięcznymi zaległościami w edukacji, bo z braku sprzętu i funduszy, te dzieci są obecnie pozbawione jakichkolwiek sensownych szans na naukę.

Stąd pomysł na zbiórkę. Potrzebne są fundusze na zakup komputerów, monitorów, peryferiów takich jak klawiatury, myszki, słuchawki czy kamerki, a także oprogramowania (Windows z pakietem Office, program antywirusowy).

Cel finansowy został ustawiony tak, żeby udało się zakupić przynajmniej część potrzebnego wyposażenia. Aczkolwiek im więcej uda się uzbierać, tym więcej dzieciaków otrzyma komputery, które pozwolą im się uczyć zdalnie.

Dlatego liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata. A jeśli ktoś nie może wesprzeć zbiórki finansowo, ale chciałby przekazać działający komputer, proszę o kontakt pod adresem: [email protected] Odpowiem na wszystkie pytania, pomogę zorganizować przekazanie sprzętu, a jeśli ktoś będzie wolał dokonać darowizny bezpośredniej, przekażę kontakt do placówki.

Jeśli natomiast ktoś funduszami ani sprzętem nie dysponuje, to równie ważne będzie udostępnienie zbiórki więc za każdą pomoc z góry ogromne dzięki! :) 

Aktualizacje


 • Agnieszka Szóstak - awatar

  Agnieszka Szóstak

  29.05.2020
  29.05.2020

  KOMPUTERY PRZEKAZANE DO SZKÓŁ - DZIĘKUJEMY!
  Kiedy zakładałam tę zbiórkę w połowie kwietnia nie spodziewałam się, że zakończy się ten sposób. Zebrane blisko 12 tys. zł, 21 darczyńców prywatnych oraz 4 firmy: Techland, iFirma, G2A oraz 11 bit studios, którzy sprawili, że łącznie udało się pomóc dzieciakom nie z jednej, a czterech szkół! Uczniowie z SP1, SP3 i Zespółu Szkół w Drezdenku oraz SP w Godziszewie otrzymali łącznie... 119 komputerów! Wynik, o którym nawet mi się nie śniło, kiedy zaczynałam całą akcję. Wszystkim, którzy przekazali komputery, wpłaty, albo udostępniali link do zbiórki w internecie z całego serca dziękuję!

Komentarze


 • Mikołaj - awatar

  Mikołaj

  18.04.2020
  18.04.2020

  Powodzenia ! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.04.2020
  17.04.2020

  powodzenia :)

11 735 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 169 osób
Agnieszka Szóstak - awatar

Agnieszka Szóstak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 169

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Piotr Rozbicki - awatar
Piotr Rozbicki
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Tobiasz - awatar
Tobiasz
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij