Zbiórka Uciekły od rzeźni - miniaturka zdjęcia

Uciekły od rzeźni

Zbiórka Uciekły od rzeźni - zdjęcie główne

Uciekły od rzeźni

13 344 zł z 15 300 zł (Cel)
Wpłaciło 371 osób
Wpłać teraz
7 909 udostępnień

Najstarsi i najbardziej doświadczeni przez życie mieszkańcy przytuliska dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo proszą o pomoc!

Wśród uratowanych przez nas zwierząt gospodarskich jest kilka takich , które przeszły przez piekło w życiu. Często bite, głodzone. Odebrane przez Inspektorów OTOZ Animals znalazły swoje miejsce w jednym z niewielu przytulisk dla zwierząt gospodarskich w Polsce, jakim jest Rogate Ranczo w Bojanie w województwie pomorskim.

Nasza najstarsza lokatorka, 30 letnia zimnokrwista klacz Coca, całe swoje życie obrabiała niczym traktor, gospodarstwo swojego właściciela. Nie mogła odmówić, bo przecież koń na gospodarstwie musi zapracować na owies. Coca pracowała tak przez ponad 20 lat.

Niestety odbiło się to na jej zdrowiu. Cierpi na zaawansowaną astmę (RAO), jest pod opieką lekarza weterynarii, regularnie, poza suplementami usprawniającymi prace jej układu oddechowego , musi przyjmować leki sterydowe na rozszerzenie dróg oddechowych.

Coca została bardzo skrzywdzona psychicznie, była bita , wszystko było na niej wymuszane siłą, boi się podniesionego głosu, gwałtownych ruchów rąk. 

Miesięczna kuracja na drogi oddechowe preparatem Equistro Secreta Pro Max granulat to koszt 192 zł, przy napadach dodatkowo podawany jest preparat Equistro Repadril 1l, który wystarcza na 2 miesiące, a koszt zakupu to 265 zł. Nasza "babcia" ze względu na wiek, otrzymuje również specjalną paszę St. Hippolit Krauter, której koszt to 79 zł (1 worek), a miesięcznie zjada 2 worki.

W naszym przytulisku znalazły również ratunek owieczki: Grażynka, Halinka i Stefcio.

Trafiły do nas w wyniku interwencji dotyczącej niehumanitarnego traktowania w jednej z miejscowości na Pomorzu. Jedna z owieczek była ciężko ranna. Właściciel nie zadbał o to, aby weterynarz udzielił jej pomocy. Trafiła do nas z ropiejącą raną pełną larw. Dzisiaj to tylko wspomnienie. Grażynka, Halinka i Stefcio są bezpieczni pod naszą opieką.

Spinka jest wyjątkowym kucykiem - potrafi mówić. Donośnie upomina się o uwagę każdej osoby którą widzi. W tym roku stała się pełnoletnią Panią. Trafiła pod opiekę OTOZ Animals w wyniku interwencji dotyczącej niehumanitarnego traktowania. Była nieudanym prezentem. Szybko znudziła się wnukom starszego pana, w mniemaniu którego kucyk był idealnym prezentem komunijnym. Okazało się, że jest za mała aby dzieci mogły na niej jeździć dodatkowo ma problemy z chodzeniem, wywołane przez ochwat (rozległe zapalenie tworzywa kopytowego). 

Nie wiemy jak długo była zamknięta, jak długo czekała na kogoś kto pod grubą warstwą brudnej, posklejanej sierści dostrzeże wielkie serce i cudowny charakter kucynki.

Po przyjeździe do Rogatego Ranczo została poddana szczegółowym badaniom, a jej kopytkami zajął się kowal. Niestety poza przewlekłym ochwatem kucyk cierpi na zespół Cushinga (zaburzenia endokrynologiczne). Od momentu zdiagnozowania Cushinga, Spinka codziennie przyjmuje lek hormonalny Prascend. Niestety roczny koszt Prascendu to ok. 3tys. zł.

Dodatkowo Spinka otrzymuje preparat wspomagający blokowanie rozwoju ochwatu Cortafles Lamigard cena 250 zł, oraz preparat na problemy skórne, cena kuracji 4miesięcznej to koszt 165 zł.


Kuba jest około 12letnim kozłem. Wyrwany w ostatniej chwili z rąk oprawców. Był bity, kopany, przypalany papierosami, głodzony. Trafił do nas w strasznym stanie, potwornie wychudzony, zarobaczony, z licznymi ranami po biciu, świerzbem, grzybicą i wszami.

Panicznie bał się człowieka, uciekał w kąt i ledwo trzymając się na nogach spuszczał głowę, jakby czekał aż znów ktoś go uderzy, lub wyrządzi inną krzywdę.

Dzielnie, choć z przerażeniem w oczach znosił wszelkie zabiegi weterynaryjne. Po dołączeniu do stada pozostałych kóz, odżył. Przez pierwsze dni patrzył na swoich towarzyszy, jakby nie wierzył, że piekło w którym spędził tyle czasu, już się skończyło.

Dzisiaj Kubuś jest nie do poznania. Jako pierwszy zawsze podchodzi do człowieka. Uwielbia być drapany, przytula się jakby chciał nadrobić stracony czas. 

Lidka jest najstarszą krową w naszym Rogatym Ranczo. Jest pod naszą opieką już 3 lata, trafiła do nas wraz z całym stadem bydła mięsnego (prawie 60 krów i byków) w wyniku interwencji niehumanitarnego traktowania. Miała już wtedy ponad 18 lat. Całe stado było potwornie wychudzone, zagrzybione, zarobaczone ich ciała pokryte były licznymi odleżynami i ranami które zwierzęta robiły sobie nawzajem stojąc razem w ciasnej oborze.

Lidka wyróżniała się najbardziej z całego stada, była drobniejsza, trzymała się z tyłu, jako ostatnia podchodziła do żłobu. Jej drobne, wychudzone ciało nosiło ślady wielu ciąż. Nie wiemy ile cieląt wydała na świat, ale miała najsmutniejsze oczy ze wszystkich krów. Wyglądała jakby czegoś szukała, wszędzie zaglądała głośno muczała, prawdopodobnie kilka dni przed naszą interwencją się ocieliła, niestety cielaka nigdzie nie było.

Ma mądre, ale jednak ciągle smutne oczy. Mamy nadzieję, że teraz po tych ponad 3 latach niewiele pamięta z piekła, z którego została wyrwana.

Poza staruszkami są też pozostali mieszkańcy naszego przytuliska Rogatego Ranczo.

Oni również w życiu wiele przeszli nim trafili pod naszą opiekę. Prawie każdy zwierzak miał wyrok u poprzednich właścicieli – rzeźnia i talerz. 

Nasze potrzeby względem nich to nie tylko pasze, siano, słoma suplementy, warzywa i owoce, to także badania kontrolne, szczepienia, odrobaczania, kastracje, wizyty kowala, zakup leków. 

Ciągle trafiają do nas nowe zwierzęta w wyniku interwencji niehumanitarnego traktowania. Ze swojej strony robimy wszystko, aby zapewnić im to co najlepsze, lecz środki których potrzebujemy w tym celu niejednokrotnie przewyższają nasze możliwości.

 Prosimy pomóżcie więc nam zmienić świat zwierząt gospodarskich, aby już nigdy nie zaznały głodu, bólu ani cierpienia.

Potrzeby naszych staruszków w przytulisku Rogate Ranczo: 

Podstawowe karmy: 

Zboże – 1 tona– koszt 800zł 

Słoma – 50balotów, koszt jednego balotu 40 zł = łącznie 2000zł

Siano – 50balotów, koszt jednego balotu 75 zł = łącznie 3750 zł.

Niezbędne leki i preparaty to koszt 1715 zł, w tym :

- lek Prascend dla Spinki na dwa miesiące- koszt 500 zł

- preparat Equistro Secreta Pro Max granulat dla Coci na dwa miesiące-koszt 384 zł

- preparat Equistro Respadril 1l na dwa miesiące- koszt 265 zł

- pasza specjalistyczna dla Coci na dwa miesiące- koszt 316 zł

- preparat Cortafles Lamigard dla Spinki na dwa miesiące- koszt 250 zł

Aby zapewnić wyżej wymienione leki, wyżywienie oraz opiekę weterynaryjną na utrzymanie przytuliska na kolejne dwa miesiące potrzebujemy łącznie 15 300 zł.

Mieszkańcami Rogatego Ranczo OTOZ Animals są również zaprzyjaźnieni ze sobą osiołek Oli i kucynka Malutka.


 TVP Gdańsk nakręciło materiał o naszym Rogatym Ranczo. 


https://www.facebook.com/otoz.animals/videos/310949043032741/?__xts__[0]=68.ARBUReNd4yyewUPapT1vKsK7jNw7eyrxK1t3Krvxej_irABDbFWKe2c3SS6wkI5eblM2-m5LPtaFtr3gzP8yZEOSmrZTwfKqWlpWrsI3IZGuSbm3kCbuutF6zmVzce4N_V-55t2f87oAh6SvbDmLNTRkZBERPap4Iu96N8jrELuukRaKaeZ0lvTd7TgfHGoR_kxQ0yJljVsW_C2MrhwGhGaXgHOxLUUcIK4ddspcJw&__tn__=-R

Wszystkim Darczyńcom z całego serca bardzo dziękujemy w imieniu własnym i podopiecznych Rogatego Ranczo OTOZ Animals w Bojanie. 

Walczymy razem o godne życie gospodarskich emerytów, szczególnie teraz w okresie zimowym pomoc jest bardzo potrzebna.

 

 

 


 

 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.01.19
  25.01.19

  Dziękuję za to co robicie.

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   24.02.19
   24.02.19

   Dziękujemy za wsparcie.

 • Barbara Cegielska - awatar

  Barbara Cegielska

  23.01.19
  23.01.19

  Ciesze sie , ze moglam pomoc

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   24.01.19
   24.01.19

   Dziękujemy za pomoc dla naszych podopiecznych

 • Kasia - awatar

  Kasia

  21.01.19
  21.01.19

  Zwierzęta nie potrafią się zatroszczyć o siebie, dokładnie tak jak dzieci. Dlatego warto wesprzeć ludzi, którzy oddają im całe swoje serce :)

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   21.01.19
   21.01.19

   Dziękujemy za pomoc

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.19
  03.01.19

  Pomyślności<3

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   04.01.19
   04.01.19

   Dziękujemy serdecznie za pomoc :) Wszystkiego dobrego! Pozdrawiamy OTOZ Animals

 • M&MR - awatar

  M&MR

  26.12.18
  26.12.18

  3mamy za was.

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   27.12.18
   27.12.18

   😀😍😀

13 344 zł z 15 300 zł (Cel)
Wpłaciło 371 osób
Wpłać teraz
7 909 udostępnień

Wpłaty: 371

wszyscy kochamy zwierzęta :) - awatar
wszyscy kochamy zwierzęta :)
10
Beata - awatar
Beata
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anna - awatar
Anna
50
Paula - awatar
Paula
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ania - awatar
Ania
15
Malgorzata Stec - awatar
Malgorzata Stec
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij