Delfina Chmielecka - awatar

Delfina Chmielecka

Organizator zbiórki

Neska, kotka, która cudem przeżyła. Bardzo prosimy o wsparcie.

Był majowy dzień, przewijając tablicę trafiłam na post na jednej z grup o chorym kocie, początkowo przewinęłam dalej wierząc, że ktoś z okolic pomoże kotce – wschód Polski, jakieś 400 km ode mnie… Niestety trzy dni później znów trafiłam na ten sam post, który omijany był przez większość ludzi. Na zdjęciu widniało ewidentnie chore, wychudzone kocie, które wyglądało na ledwo żywe. Co gorsza post dodała dziewczynka, a jej rodzice nie pozwalali pomóc kotu ze względu na „zarazę, którą może przynieść do domu”.

 Cały dzień wiszenia na telefonie i organizowania pomocy. Następnego dnia udało się, a kotka trafiła do kliniki w Szczytnie gdzie przebywała przez prawie dwa tygodnie. Okazało się, że ze względu na chore zęby kotka umierała śmiercią głodową, a jej waga to.. 1,2 kg. Co więcej nie jest wcale młodym kotem – jak początkowo przypuszczałyśmy, ale może mieć nawet około 8 lat!

8 letni kot w ciele kociaka…

Neska miała usunięte zęby, została poddana leczeniu ropnej wydzieliny z nosa i oczu oraz świerzbowca. Następnie została wykastrowana. Później wierząc , że kotka jest już wyleczona trafiła do nas – niestety jedynym miejscem był bardzo awaryjny tymczas w kociarni, dlatego prędko zaczęłam poszukiwać dla niej innego miejsca. Udało się i kotka po tygodniu pobytu u nas pojechała do domu tymczasowego gdzie ma zostać w pełni wyleczona i doprowadzona do stanu pozwalającego na jej adopcję. Miała robione testy na FIV i FELV, które na szczęście wyszły ujemnie. Niestety przed nami jeszcze długa diagnostyka i leczenie kotki.

Ostatnia wizyta u weterynarza ponownie wykazała na świerzb i koci katar, kotka ciężko oddycha i w związku z tym potrzebuje bardziej szczegółowych badań – zarówno krwi jak i kału. Sama ostatnia wizyta to koszt ponad 200 zł, nie wspominając o dalszym leczeniu i poniesionych już kosztach. Nie jesteśmy żadną fundacją, jesteśmy osobami prywatnymi i z racji tego bardzo prosimy o wsparcie, bo nasze możliwości się kończą, a Neska jest tylko jednym z wielu bezdomniaków, którym pomagamy.

Komentarze

 • Magda Chrobak - awatar

  Magda Chrobak

  16.06.18
  16.06.18

  Buziaki maleńka! Zdrowia! <3

  • Delfina Chmielecka - awatar

   Delfina Chmielecka - Organizator zbiórki

   20.06.18
   20.06.18

   Dziękuje ❤️

Delfina Chmielecka - awatar

Delfina Chmielecka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Magda Chrobak - awatar
200
Magda Chrobak
Andrzej - awatar
30
Andrzej
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Małgorzata Dzika - awatar
30
Małgorzata Dzika
Agata Warlikowska - awatar
50
Agata Warlikowska
Magdalena Chmielecka - awatar
30
Magdalena Chmielecka
Anonimowy Darczyńca - awatar
60
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Daria - awatar
20
Daria

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij