Zbiórka Neska-kotka, która miała nie żyć - zdjęcie główne

Neska-kotka, która miała nie żyć

531 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Delfina Chmielecka - awatar

Delfina Chmielecka

Organizator zbiórki

Neska, kotka, która cudem przeżyła. Bardzo prosimy o wsparcie.

Był majowy dzień, przewijając tablicę trafiłam na post na jednej z grup o chorym kocie, początkowo przewinęłam dalej wierząc, że ktoś z okolic pomoże kotce – wschód Polski, jakieś 400 km ode mnie… Niestety trzy dni później znów trafiłam na ten sam post, który omijany był przez większość ludzi. Na zdjęciu widniało ewidentnie chore, wychudzone kocie, które wyglądało na ledwo żywe. Co gorsza post dodała dziewczynka, a jej rodzice nie pozwalali pomóc kotu ze względu na „zarazę, którą może przynieść do domu”.

 Cały dzień wiszenia na telefonie i organizowania pomocy. Następnego dnia udało się, a kotka trafiła do kliniki w Szczytnie gdzie przebywała przez prawie dwa tygodnie. Okazało się, że ze względu na chore zęby kotka umierała śmiercią głodową, a jej waga to.. 1,2 kg. Co więcej nie jest wcale młodym kotem – jak początkowo przypuszczałyśmy, ale może mieć nawet około 8 lat!

8 letni kot w ciele kociaka…

Neska miała usunięte zęby, została poddana leczeniu ropnej wydzieliny z nosa i oczu oraz świerzbowca. Następnie została wykastrowana. Później wierząc , że kotka jest już wyleczona trafiła do nas – niestety jedynym miejscem był bardzo awaryjny tymczas w kociarni, dlatego prędko zaczęłam poszukiwać dla niej innego miejsca. Udało się i kotka po tygodniu pobytu u nas pojechała do domu tymczasowego gdzie ma zostać w pełni wyleczona i doprowadzona do stanu pozwalającego na jej adopcję. Miała robione testy na FIV i FELV, które na szczęście wyszły ujemnie. Niestety przed nami jeszcze długa diagnostyka i leczenie kotki.

Ostatnia wizyta u weterynarza ponownie wykazała na świerzb i koci katar, kotka ciężko oddycha i w związku z tym potrzebuje bardziej szczegółowych badań – zarówno krwi jak i kału. Sama ostatnia wizyta to koszt ponad 200 zł, nie wspominając o dalszym leczeniu i poniesionych już kosztach. Nie jesteśmy żadną fundacją, jesteśmy osobami prywatnymi i z racji tego bardzo prosimy o wsparcie, bo nasze możliwości się kończą, a Neska jest tylko jednym z wielu bezdomniaków, którym pomagamy.

Komentarze


 • Magda Chrobak - awatar

  Magda Chrobak

  16.06.2018
  16.06.2018

  Buziaki maleńka! Zdrowia! <3

  • Delfina Chmielecka - awatar

   Delfina Chmielecka - Organizator zbiórki

   20.06.2018
   20.06.2018

   Dziękuje ❤️

531 zł  z 500 zł (Cel)
Wpłaciło 12 osób
Delfina Chmielecka - awatar

Delfina Chmielecka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 12

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Magda Chrobak - awatar
Magda Chrobak
200
Andrzej - awatar
Andrzej
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Małgorzata Dzika - awatar
Małgorzata Dzika
30
Agata Warlikowska - awatar
Agata Warlikowska
50
Magdalena Chmielecka - awatar
Magdalena Chmielecka
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Daria - awatar
Daria
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij